Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A motorozás tényleg nem való...

A motorozás tényleg nem való lányoknak? 15/L

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Világéletemben vonzottak a motorok, minden féle fajtájuk. Most, hogy a környezetemben lévő fiúk megszerezték a jogsit, én is egyre jobban vágyódok ez után a dolog után. Az árakat már nagyjából betudtuk becsülni az egyik tanárommal, aki ilyet oktat. A kérdésem az lenne, hogy tényleg nem való egy lánynak a motor? Apum ezzel próbál visszatartani a témától, és hiába egy álmom, mégis meginogtam kicsit. Arra is utalt, hogy az úton lenézik a nőket. Autóval tudom, de motorral is?

2017. ápr. 17. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt is megindokolta, hogy miért nem való lányoknak? Neked is van kezed, lábad, a kreszt is meg tudod tanulni, szóval nem értem mi lehet a gond.
2017. ápr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne való? Butaság!
2017. ápr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem adrenalin függőségem van,anno 2 heti rendszerességgel "kellett" járnom tandem ugrani terápiás célzattal😄

Mikor egyetemista lettem,egyik csoport társam vitt bele az ő társaságába,ahol mindenki motorozott. Nekem se kellett sok idő,azonnal beleszerettem,vettem is egy motort.

Azóta megfordultunk Erdélyben is,egyszerűen csodálatos érzés a hegyek között menni(néha egy kis száguldozás is belefér),hatalmas adrenalin bomba.

Na de eltértem a tárgytól,lényeg a lényeg,ne hagyd magad! Az én szüleim se repestek a motorozásért,mindenféle mondvacsinált indokokkal akartak eltántorítani,de én kitartottam és azóta is imádok motorozni🙂

Szerintem csak féltenek egyébként,hiszem valljuk be nem egy veszélytelen dolog ez. De ha okosan csinálod,egy igazi élmény!

22L

2017. ápr. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy ilyen kései órában is válaszoltatok! Sajnos anyával is lesz a témában egy húzós meccsem. Hiába motoroztak együtt, nehéz lesz rávennem őket :/

(egyébként bocsánat, nem igen jó kategóriába került, de nem én választottam, random berakta. Furcsáltam is, hogy nem kérdezte)

2017. ápr. 17. 23:43
 5/8 anonim válasza:
persze, megértelek, csak egy kicsit a másik oldalt is, főleg, hogy írtad, a szüleid motoroztak együtt. Mi is motoroztunk a férjemmel, bár amióta gyerekek vannak, inkább csak ő, de nemsomára megyünk valahová, ahová végre motorral megyünk. Szerintem egy motoros szülő sokkal jobban tudja félteni a gyerekét, én is rettenetesen parázok, ha csak rágondolok, mi lesz, ha a lányunk, lányaink is ki akarják próbálni. :))) Mert tudom, hogy sokszor nagyon kevés kell és megvan a baj, hiába profi motoros az illető. És hát ugye, itt hatványozottabb az esélye bármilyen sérülésnek. Azt javaslom, amikor beszélsz velük, mindig hangsúlyozd, hogy betartod a szabályokat és persze profi felszereléssel vágnál bele (tehát nem a farmer-póló kombóban). Mondjuk ezeknek az ára is elég húzós...szóval, mondd azt, hogy szívesen dolgozol is a nyáron, hogy félretegyél pénzt, amiből a felszerelést megveszed (egy bukó minimum 80e), protektoros dzseki, nadrág, motoros cipő/csizma, kesztyű. Ez attól függetlenül, hogy te még csak 125 cm3-re mehetsz, arról is lehet nagyot zakózni..
2017. ápr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
60%
ja és 5-ös vagyok még....szerintem nem nézik le, sőt, a női motorosnak van némi respectje. Ha nem őrültködsz, akkor az autósok is tisztelnek, kivétel az autósok között is bunkó fajta -ezért kell különösen figyelni, mert simán kevernek olyan helyzetbe, ahol észnél kell lenned. Pl. simán leszorít az útról előzéskor, meg ilyenek. De összességében szerintem a motorosok sokkal rendesebbek, mint az autósok :)))
2017. ápr. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én most kezdtem el A2-re a motor jogsit , szüleim motorozmak, támogatnak benne vegulis.

Remelem, h te is el tudtad kezdeni az oktatást ;)

20/l

2017. júl. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne lányoknak? Csak annyit írj be google-be, hogy Kiss Viktória. És hajrá!
2017. júl. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!