Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi motivál valakit arra, hogy...

Mi motivál valakit arra, hogy rendőr legyen?

Figyelt kérdés
Konkrétan az érdekelne, hogy mi az ami a kevés fizetés és szabadság és rendszeres megalázás ellenére arra sarkall, hogy valakiből rendőr legyen.

2017. ápr. 18. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Szeretne valami jót tenni, rendet rakni a környéken.
2017. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Hivatás...

Ugyanúgy kérdezheted a mentőst, es a tüzoltót is...

2017. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem kisebbségi komplexus is van benne, amit így próbál kompenzálni.
2017. ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
a hatalom es sok penz es korai nyugdij.
2017. ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Én, kétféle rendőrt ismerek. Egyik, aki suliban menő csávó volt és elverte a gyengébbeket. A másik, az elnyomottak és itt érzi, hogy valaki lett belőle. Műár nem kalapálják el az osztálytársai. Ezt, igazoltatásnál is lehet érzékelni.
2017. ápr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkodtam de semmire sem jutottam.


Válasz: lövésem sincsen.

2017. ápr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt, mert biztos állás és biztos fizetés. Nagy tévedés, hogy hamarabb mehetnek nyugdíjba, ez már régen nincs így, ugyanannyi a nyugdíjkorhatár, mint máshol.


Aki rendőrnek megy és meg is marad a pályán, az valahol szereti azt, amit csinál. És nagy tévedés, hogy a többség önbizalomhiányból, vagy hatalomvágyból megy rendőrnek. Van ilyen is, de azok gyorsan kiesnek, hosszabb távon nem fogadja be őket a csapat és nem is lesz sikerélményük.


A rendőri munkának millió területe van. És igen, lehet szeretni azt is, amikor a közutakon ellenőrzöl és kiszűröd a szabálytalankodókat, mert ez érted van és a többiekért, hogy ne idd halálra magad, ne száguldj és épségben hazaérj.

Meg van a szépsége a nyomozói, a vizsgálói, a közlekedési....és minden egyéb szakterületnek. A sikerélmény, hogy eredményes voltál, segítettél, adtál valamit magadból.

Rendőrnek csak az menjen, aki elviseli a parancs-uralmi rendszert és a kevés szabadidőt, na meg azt, ha a pár alkalmatlan, oda nem való kolléga miatt kapásból megbélyegzik a sok-sok éves segítő munkát.

2017. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hogy miért leszek rendőr?

Mert tudom milyen áldozatnak lenni. Rossz környéken nőttem fel, 16-17 éves koromig sokszor voltam bántalmazva, kirabolva (erőszakkal) stb...

Ennek az időnek vége, már kiállok, magamért, és már nemis nagyon van okom félni senkitől, meg tudom védeni magam, bár erre már szükség sincs. Lényeg a lényeg, hogy nem arról van szó, hogy ezzel legyek valaki... rendőrként se leszek több mint most. A lényeg, hogy tudom milyen mikor az ember tehetetlen, és szeretek segíteni. Dióhéjban ennyi :)

Amúgy picit tényleg van korai nyugdíj: egy kezdő rendőrnek 1,2-es a szorzója, ez rangban felfelé növekszik (a TEK pl 2-es szorzó); ezt úgy kell érteni, hogy 10 év 12-nek felel meg. Nem sok, de picit azért mégis :)

2017. ápr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fegyver és egyenruha szeretet.
2017. ápr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Tanulj bakker,ha elvégzed a szakközépet és dolgozni mész,akkor számíthatsz arra h kevés lesz a zsozsó.

Érdemes minnél több továbbképzésre elmenni,mert elismernek érte,és nagyobb a valószínűsége a fizetésemelésnek!

2017. ápr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!