Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vidékiek (nem budapestiek)!...

Vidékiek (nem budapestiek)! Nem érzitek néha úgy, hogy sokkal jobb lenne Budapesten élni?

Figyelt kérdés

Én is vidéki vagyok (bár valószínűleg már nem sokáig), de néha felutazom Budapestre. Ott szinte mindig találok valami érdekes programot, sok a kulturális lehetőség. Itthon viszont (hogy finoman fogalmazzak) nem túl nagy a választék, ezért rengeteget ülök otthon, viszont már nagyon unom ezt az életmódot.


Arra lennék kíváncsi, hogy van-e itt más is, aki hasonlóan érez.



2017. ápr. 24. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Majdnem hasonlóan érzek. Vidéki vagyok, de szeretek itt élni, ez egy kis falu, de itt is van elég sok lehetőség..viszont néha én is felkívánkozom BP-re, mivel ott minden van, szinte..odaköltözni nem költöznék oda semmiképp, nagyon ragaszkodó vagyok a lakóhelyemhez.
2017. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem, Szeged már a szívemhez nőtt és nem akarnám itt hagyni csak azért hogy beköltözzek a sok sznob közé akik több százezer lakosos városokat levidékeznek...
2017. ápr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"a sok sznob közé akik több százezer lakosos városokat levidékeznek..."


Mondjuk én nem több százezres városban lakom.

De nem azért vidékeztem, mert lenézném az összes itteni embert (hülye lennék, hisz én is itt lakom egyelőre), természetesen itt is vannak értékes, okos stb. emberek.

Viszont az tény, hogy Budapesten jóval több a kulturális lehetőség még Szegednél is, de egy kisebb városnál főleg.

2017. ápr. 24. 17:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem Budapestet, de inkább vidéken élek. Ehhez vagyok szokva, ez már így is marad.
2017. ápr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

Vidéki vagyok és talán jobb lenne Bp-n élni. Ott több munkalehetőség, esemény(tüntetés, stb), több étterem/koncert/kávézó/stb.


Vidéken meg nézik az emberek egymást, hogy melyikük fogja a másik elől elszedni a szar munkát.

Bp-n meg több lehetőség, kisebb az esélye, hogy szar és szar közt kelljen választani.

2017. ápr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

én 27 évet éltem Budapesten, azóta elköltöztem vidékre, de bánom nagyon.

Annyiból jó, hogy van egy kert, meg garázs, meg kutyuli, na de ennyiből ki is merült.

Végülis nem vagyok messze Budapesttől, de hiányzik az, hogy összefussak ismerősökkel, akik régen a barátaim voltak.

Itt semmi esélyem.

Mondjuk már nem mennék vissza Budapestre, kész katasztrófa a város ahhoz képest, amikor én felnőttem benne.

Most már a politikusok játszótere, széttúrják az egész várost csak azért, hogy lenyúljanak pénzeket. A lakosság meg szív a dugókban.

2017. ápr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A több program -és álláslehetőség számomra is vonzó, viszont az a nagyvárosi életmód és a rengeteg betondzsungel már nem igazán jön be és nem hiszem, hogy meg tudnám szokni.
2017. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én világéletemben tanyán éltem (most is), és én tökéletesen érzem magam itt. Én még kisvarosban sem élnék szívesen, nemhogy a fővárosban. Számomra túl sok az a nagy nyüzsgés. Oké, kulturális programok miatt tök jó, de lakni nem laknék ott.
2017. ápr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden percben ezt érzem. De én inkább Bp mellé, mondjuk Dunakeszire költöznék inkább. Azért mégse 80 km Bp, hanem ott lennék mellette...
2017. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szerintem van olyan ember aki a várost szereti és van aki a falut. Vagy esetleg a fiatalok sokszor inkább a pezsgő város és a lehetőségek felé mennek, idős korban még inkább a nyugodtabb városok és falvak a célpontok.

Én személy szerint Pestre kívánkozok, de mondjuk inkább csak sokszor felmenni mint ott lakni. Este nagyon szép, sok a lehetőség és még hajnalban is tömkelegével mennek a buszok. Viszont nappal koszos, nagyon sok az ember és azért teljesen más. De ezt mindenki maga dönti el.

Ajánlom meghallgatásra Szabó Benedek és a Galaxisok: A teljesség felé visz dalt. Talán kicsit leírja az érzéseid.

2019. ápr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!