Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapestiek, III. kerületiek...

Budapestiek, III. kerületiek segítségét szeretném kérni. A III. kerületben szeretnénk lakást venni. Kaszásdűlő és Békásmegyer jött szóba, tudnátok írni pár szót, Békásmegyer melyik oldala jobb, vannak-e kerülendő részek?

Figyelt kérdés
Ahogy néztem, a Duna felőli oldal olcsóbb, ennek mi lehet az oka? Árban hasonló kategória van-e esetleg a kerületben, ami jó környék? Köszönöm előre is a válaszokat.
2012. dec. 27. 10:49
 1/4 tetris ***** válasza:
0%

Szerintem azért olcsóbb a Duna felőli oldal, mert nyáron a Sziget fesztivál hangjai zavaróan odahallatszanak.

Ha panelt vennél, akkor tisztában kell lenned a hátrányokkal. Vagyis: Sokminden áthallatszik alulról, felülről mellőled, de még a kettővel alattad-feletted levő zajait is hallani lehet.

Ha emeletre mész, a liftet kell használnod. Fel kell készülnöd arra, hogy sokan a liftet másra is használják. (WC,szemetes,fingóhely, ilyesmi). A lift mindig akkor lesz foglalt, amikor éppen sietnél. A liftet mindig elviszik az orrod elől.

A panelházban lakók szivesen csapkodják az ajtókat, ordibálnak, bömböltetik a rádiót, főznek büdöset, elégetik a húst, tartanak ugatós kutyát, bengáli tigrist, bűzlesztik a macskaalmot, kalapálnak éjszaka, részegen odahánynak a folyosóra, stb.

Vagyis a társas együttélésnek számos hátránya van. De előnyei is vannak. A közelben van minden. Közért,orvos, buszmegálló, ilyesmi.

Azon a két lakótelepen számos nemnaponsült honfitársunk él. Az ő életstílusukról - gondolom - mindent tudsz. Ezzel is számolni kell.

Nem lakom a III. kerben, de gyakran arra visz az utam, és 18 évig laktam panelban.

2012. dec. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Az ingatlanárakból részben lehet következtetni a környékre is.


A békásmegyeri lakótelep korábban épült mint a kaszásdűlői, rosszabb állapotúak a panelek. Ez a város második legnagyobb lakótelepe, kb 100ezer lakossal.

Az olcsóbb ingatlanárak (ami a rosszabb állagból és a belváros távolságából adódik) miatt kicsit rosszabb a lakóközösség (több az alsó középosztálybeli), bár c*gányok viszonylag kevesen vannak mindkét helyen.

Kaszásdűlő egy kicsit jobb de kicsit drágább is.


Általánosságban igaz, hogyha 5 szintesbe nézel akkor ki lehet fogni egész jókat, ha 10 emeletesbe akkor azért meg kell erősen nézni a szomszédokat, lépcsőház állapotát, stb. Persze ez meglátszik az áron, mert míg az 5 szintesben a 2+1-esek 10-13 millió körül mozognak, addig 10 emeletesben hasonló méretű van 7-9 körül is.

2013. febr. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Előző voltam: ha jobb környéket keresel és kevésbé számít ha +2-3 millióval drágább, akkor a Pók utcai lakótelep (kb Kaszásdűlő és Békásmegyer között) lehet a jó választás.


Nézzetek meg vagy 15-20 lakást, akkor tudtok jót kifogni. És alkudozzatok bátran.

2013. febr. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Már elnézést, de pár dologban nagyon nagyot tévedtek az előttem szólók. Nem azért olcsóbbak a Duna felőli oldalon a lakások Békásmegyeren, mert augusztusban egy hétig lehet hallani a Sziget fesztivált. Tavaly óta csendesebb lett és még a Hajógyári sziget mellett sem lehet hallani belőle semmit. Valójában egyrészt azért olcsóbb mert régebben épült, másrészt több az önkormányzati tulajdonú lakás, ezért több a hátrányos helyzetű, alacsony társadalmi rétegből származó, szegénynek mondható szomszéd. A hegy felőli oldalon vannak bekamerázott házak, sőt, még olyan is akad, ahol 0-24 portaszolgálat is van, ha már Békásmegyer, akkor én ezek között néznék körül.

A másik nagy tévedés az, hogy 100 ezren laknak Békásmegyeren, nem tudom ezt honnan szedted, de nem igaz, kb. 35 ezren laknak itt.

Kaszásdűlő amúgy jobb abból a szempontból, hogy úgy 10 perccel közelebb van a belvároshoz.

2013. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!