Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért divat a munkahelyeken...

Miért divat a munkahelyeken olyan magánéletet érintő kérdéseket feltenni, amit általában csak nagyon jó baráttal beszél meg az ember?

Figyelt kérdés

Olyanokra értem, mint például:

Milyen a kapcsolatod a szüleiddel?

Miért nem házasodtál meg?

Szeretnél-e gyereket?

Melyik különböző nemű ember tetszik a munkahelyeden?

Hány szexuális partnered volt már?


Szerintem nincs az a munkakör, aminél számítanának ezek az információk és úgy tudom, fejlettebb országokban nem is beszélnek ilyenekről.


2017. ápr. 25. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Csodálkozol, a magyarnál primitívebb, tapintatlanabb b u n kó kat a föld a hátán nem hordott.
2017. ápr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, te hol dolgozol, nálunk ilyesmi elképzelhetetlen. A suttyó meg minden országban az.
2017. ápr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

ha kialakult egyfajta baráti viszony a kollégák között, akkor ez belefér.

ha csak azért kérdezősködnek, hogy legyen miről dumálni munka közben (...helyett...) akkor viszont egyszerűen az az oka, hogy el van bulvárosodva az ország. Mit vársz olyan emberektől, akik pletykalapokat olvasnak és kibeszélő meg valóságshow-kon szocializálódnak??

2017. ápr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Aki bunkó, az kérdez ilyet, de ettöl még nem kell válaszolni, azon kivül, hogy ez nem tartozik az illetöre.
2017. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

1. Fejlett országban élünk.

2. Nem feltétlenül kellene zokon venned, ha a munkatársaid emberként tekintenek rád és beszélgetésbe elegyednek. A feltett kérdések többségében nem látok olyat, ami okot adna a megrökönyödésedre.


(Az első válaszolóval annak ellenére sem értek egyet, hogy a válasza akár bizonyítékul is szolgálhatna a véleményére.)

2017. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

ha ez állásinterjún van akkor bizonyos helyeken a kontroll átadást vizsgálják vele.

mert aki full makacsba semmire nem válaszol,vagy ügyesen kikerülgeti a válaszokat,azt befolyásolni is nehezebb,vagy nehezebben uralható,nehezebben szorítható sarokba.

ezért nem a legjobb olyan munkákra amiknek a lényege a dolgozók kihasználása,mert aki ilyen az nem fogja eltűrni.

de lehet úgyis értelmezni pl

1.mennyire vagy felnőtt és önálló.

2.mennyire vagy stabil,esélyes-e,hogy ugrálgatsz a munkahelyeken.

3.mennyire vagy felelősség teljes.

4.szexuális orientáció.

5.mások feletti hatalomra törekvés,meggyőző képesség,dominancia.

2017. ápr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert sokan szeretik azt a látszatot kelteni, hogy mindennek az urai, és ezt fokozza az, ha még az intim dolgaidról is tudnak. (Arról nem is beszélve, hogy ez bizonyos helyzetekben zsarolhatóvá, lejárathatóvá tesz.)

Egyébként én az ilyen kérdéseknél szoktam felállni, és közölni, hogy nem tartok igényt az állásra.

2017. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem divat, csak vannak tapintatlan emberek. Amúgy én a helyedben hülyeségeket válaszolgatnék szarkasztikusan, így meg fogják unni egy idő után.
2017. jún. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!