Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akkor gazdag az ember ha...

Akkor gazdag az ember ha drága dolgokat vesz? Társadalomba ez a dívat?

Figyelt kérdés
Van 12 millióm egy régi swiftel járok és 10e forintnàl drágàbb cipőt nem veszek. Telefonom egy pàr éves galaxy s5. Megkapom hogy ha volna pénzem nem egy szakadt swiftel járnék meg ilyenek, az gazdag aki annak akar làtszani? Pont azért van ennyi pènzem mert nem költöm el hülyeségekre. Az emberek miért gondoljàk azt hogy minél többet mutatnak annàl gazdagabb valaki? Volt hogy vicckènt tettem fel mit csinàlna ha nyerne 10 milliót? Jött a vàlasz 5 millióért új kocs, esetleg hasznàlt bmw. Pár millióból nyaralás, egy milliót meg félre rakna. Várom a válaszokat, bocs a hibàkért utálok telorol írni.

2017. ápr. 15. 06:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Fősulin ugy tanítják, a gazdagságot ugy kell mérni, hogy ha pl mától semmilyen bevételed nem lenne, meddig tudnál megélni a meglevőkből.


(És talán osztani kettővel, mert az éves kiadásait mindenki alábecsüli)

2017. ápr. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Attól mert valaki hitelre vesz almás telót, még nem gazdag. Az se az, aki márkás cuccokban jár, de otthon vajaskenyér a menü. A gazdagság fogalma relatív, mindenkinek máshol kezdődik. Nekem van hitelmentes lakásom, több évre elég megtakarításom, nyugodtan költhetek hó végén pár tízezret gondolkodás és kuporgatas nélkül. Mégsem vagyok gazdag. Jól élek, és szeretem ezt a színvonalat. Sokat dolgoztam/dolgozom érte. De több pénzért már többet kéne, és azt az időt a szeretteimtől, barátaimtól venném el. A gazdag számomra azt jelenti hogy valakinek van pénze annyi, hogy megvehet bármit amit szeretne, de a vagyona nagy része be van fektetve és tovább fial. Tehát nehézségek nélkül fent tudja tartani az életszinvonalát. Ha elveszteném a munkám vagy leegne a házam, akkor azt én már megérezném. Attól hogy van pénzed és kuporgatsz, még nem leszel gazdag. Ha megdolgoztatod a pénzed, akkor leszel az.
2017. ápr. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Van egy régi mondás: Nem az a gazdag, aki sokat keres. Hanem az, aki ésszel költi el, és nem vesz felesleges holmikat.
2017. ápr. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Amit leírtál, az a sznobság.
2017. ápr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Láttam már putri előtt A8ast. Szánalmas.
2017. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a környéken 30-40 négyzetméteres majdnem minden lakás, és házanként max. 1-2 50 négyzetméter körüli van és relatív alacsony a négyzetméter ár, tehá nem a gazdag réteg lakik itt, mégis olyan autókat látni az utcán parkolni...
2017. ápr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Szerintem a gazdagság nem pár milliónál, de nem is pár 10-nél kezdődik.


Annyi hogy manapság a szegény ember is próbál gazdagnak tűnni, lenézi a másikat, és közben a gazdagokat szidja...


Az autók érdekes dolgok, sima albérletben vagyok, de a házak előtt olyan autók állnak, hogy csak nézek.


Egyszerűen az emberek nagy része ilyen, megy az aktuális divat után, és mutogatja hogy neki több van mint a szomszéd prolinak.

2017. ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Fatal_3rror_ ***** válasza:
52%

Amúgy összességében meg tudom érteni azokat is, akik költekeznek.


Elvégre egyszer élünk, én belegondoltam, hogy ha havonta összehúzom a nadrágszíjat, akkor spórolok 200-250 ezret is. 5-10 év spórolással lenne egy lakásra pénzem. Aztán kérdés megéri e, úgy hogy mellette elmegy az élet?


Szerintem az arany középutat kell mindenkinek megtalálni, félre is kell tenni, de azért mellette meg is kell venni a dolgokat.

2017. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, ez a érdekes. Mindenki veszi a drágábbnál dràgább autókat, igy azt hiszi mindenki róluk hogy gazdagok. De megnéznèm mennyi a félre tett pénzűk. Autóba az a baj nem fix, ha új folyton veszti értékét. Nettán baleset van akkor és totálkár egész àra a kukàba.
2017. ápr. 15. 13:02
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Van biztositása akkor nem.

De bizony aki nem követi a divatot azt lenézik.Engem ez aztán hidegen hagy.

Igazából mindig is voltak olyan emberek akiknek nem való pénz a "kezébe".

2017. ápr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!