Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a kollégiumnak...

Hogyan lehet a kollégiumnak nevezett poklot túlélni?

Figyelt kérdés

Idén voltam először kollégista (felsőoktatás), és minden egyes percét gyűlöltem úgy, ahogy van (szerencse, hogy hétvégékre haza tudtam menni).


Egy nevetségesen kicsi szobában vagy összezárva olyan emberekkel, akiket nem is feltétlen bírsz.

Semmi privátszférád nincs.

A kollégiumok állapota sokszor lehangoló.

Minden közös (konyha, zuhanyzó - borzalom).

Ha te korán szeretnél lefeküdni aludni, esélyed sincs a marha büfészakosok miatt, akik megtehetik, hogy hangoskodnak késő estig.


Gondolkodom rajta, hogy nem végzem el az egyetemet, mert olyannyira gyűlölök kollégiumban lakni, hogy nekem ezt a stresszt nem éri meg.


2017. ápr. 28. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért a tanulmányaid ne hagyd abba!!- utána még 50 évig annak segítségével találsz magadnak unkát, és jobb megélhetési lehetőséget. Albérlet nem menne- többen vennétek ki, akiket kedvelsz, azokkal, egy szoba?
2017. ápr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*munkát :D
2017. ápr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kollégium alkalmazkodásról szól. A koli miatt ott ne hagyd a sulit! Ha nem bírod akkor marad az albérlet. Én is kolis voltam de volt egy tanulóhelység ahol lehetett tanulni csendben. Aztán én is buliztam a többiekkel.
2017. ápr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha annyira nem bírod az adott helyet, akkor válts kolit. Hátha egy másik koliban szerencsésebb leszel a szobatársakkal, és még el is kezded élvezi (ilyen is van).


Az albérletet azért nem mondom, mert nyilván, ha lenne pénzed rá, akkor nem szenvednél önként egy koliban.


Marad még az ingázás, de ha messze laksz az egyetemtől, akkor ez a lehetőség kiesik.

2017. ápr. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!