Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Brutálisan egyedül és elveszet...

Brutálisan egyedül és elveszettnek érzem magam?

Figyelt kérdés

Annyira szerencsétlennek érzem magam az életben. Egyszerűen gáz vagyok úgy ahogy vagyok. Cikinek érzem magam, a viselkedésem a kinézetem, az alakom.. mindent. Pánikbeteg vagyok szociális fóbiám lett és mind ez egy év alatt. Érettségi előtti este benyeltem 750ml energiaitalt és akkor kezdődött az egész pánik dolog. Kórházba kerültem ahol kimosták belőlem a koffeint és azóta nem vagyok önmagam. A nyarat végig rettegtem hogy mikor kapok szívinfarktust, aztán ez elmúlt és most szociális fóbiám lett. Egyszerűen nem merek senki előtt beszélni ha komoly témáról van szó. ( előadás egyetemen, vizsga, órai felszólítás, bemutatkozás...)

Ha csak egy ismeretlennel kell elbeszélgetnem azzal nincs baj a a téma laza, de ha komoly akkor nem megy. Elkezd remegni az arcom, a hangom, a kezem, a szemhéjam és nem bírok beszélni. Egekig megy a pulzusom és úgy érzem elájulok.Nem értem ez hogy történhetett... Kisebb koromban én szavalóversenyekre jártam , énekversenyekre, országos,megyei. Első helyezéseket értem el. Imádtam produkálni magam, szerepelni. Mindig a figyelem középpontjában voltam. Hogy történt ez? Mit tegyek?

Előre rettegek a 2 szóbeli vizsgámtól. Nem fogom tudni megcsinálni. Már most azon agyalok hogy innom kéne-e előtte egy felest, vagy nyugtatót vegyek be, vagy mit tegyek? Hiába tanulom meg ötösre ha elcseszem.

Az angolom is ebben a félévben hármas lesz, pusztán azért mert interjún nem bírtam megszólalni mert úgy éreztem remeg az egész arcom. ( 85%-os angol érettségim lett) Mi a baj velem?


21/L


2017. máj. 4. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem durván kiakadtál a túlzott stressztől. Az érettségi, meg a vizsgaidőszakok nem a nyugtató hatásukról híresek. Szünetet kéne tartanod valahogy.
2017. máj. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De hogy tartsak szünetet ha itt a vizsgaidőszak a nyakamon? 10 nap és jön a szóbelim

Hogy csináljam meg?

2017. máj. 4. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy feküdj be, legalább egyszer egy hátmasszázsra. Csodákat tud művelni az emberrel, ha nagyon stresszes.

Egyébként igen, nagyon úgy tűnik, hogy túlságosan rágörcsöltél erre az egész vizsgahelyzetre.

Vannak barátaid? Eleget szoktál emberek közé járni, társasági életet élni? Egy masszív baráti kör (vagy legalább egy barát, akivel sok időt töltesz) rengeteget segíthet a szociális készségeiden.

2017. máj. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudok univerzális megoldást adni erre, mert én is alig bírtam ki ezeket. Zabáltam, meg berúgtam mint az atom, aztán kicsit lenyugodtam, de nem merem ezt tanácsolni neked, mert ha ennyi energiaitalt megittál, akkor valószínűleg a detoxig innád magad, plusz lehet valami ronda dolgot csinálnának veled, miközben részeg vagy.

Néha segített még, amikor betettem valami zenét és lefeküdtem, vagy kiültem éjjel egy padra az egyetemvárosban.

2017. máj. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De én nem attól félek hogy megbukok hanem magától a szituációtól...Tudom hogy van eszem és megtudom tanulni és nem a tanulásra való rágörcsölés váltja ezt ki hanem nem tudom mi... borzasztó debil lány lettem.. Soha az életben nem voltam ilyen. Félek hogyha ez rosszabbodik az átfog menni egy öngyilkos közeli állapotba. Mert úgy érzem ezen senki nem fog soha segíteni. Így állást sem fogok soha kapni mert nem merek elmenni az állás interjúra sem. Nem lesz belőlem semmi és senki
2017. máj. 4. 20:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez már hajaz a generalizált szorongásra. Sürgősen menj el egy jó pszichológushoz.
2017. máj. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!