Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy ne hazudjam azt, hogy...

Hogy ne hazudjam azt, hogy "jól vagyok", anélkül, hogy sajnáltatom magam?

Figyelt kérdés

2017. máj. 4. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
96%

A tagekből látom, hogy nem vagy a helyzet magaslatán, de hadd szögezzem le, legyen akármilyen hihetetlen, hogy megnyílni embereknek, beszélni az érzelmeinkről, kimondani amit érzünk/gondolunk/akarunk nem rossz, nem szégyellnivaló és nem önsajnáltatás. Én 11 éve vagyok depressziós és kb egy-fél éve kezdek kilábalni belőle. Néha én sem hiszem el, amit az előbb írtam. Ésszel felfogom ugyan, de érzelmileg képtelen vagyok - főleg ha a depresszív időszakomat élem az érzelmi hullámvölgy legeslegalján. De ha senki másnak, nekem hidd el, hogy meggyógyít, ha ki mered mondani, ami bánt, illetve van kivel megbeszélni őszintén, tabuk nélkül az érzelmeidet és gondjaidat. Ha nincs is olyan személy, aki felé mersz így nyitni, van pár blog, ahová kiírhatod ami kikívánkozik. Mint egy napló, csak gépelni (szerintem) könnyebb és gyorsabb, plusz anyuci nem találja meg és olvas bele (az sem utolsó, hogy privát posztokat is lehet írni, amit csak te látsz). De ha ez nem jön be, írhatsz egy levelet amit összetéphetsz/eldobhatsz vagy dokumentumot gépen amit törölhetsz. Valahol el kell kezdeni, de mindenképp jó, ha ki tudod valahogy adni magadból ezeket. Én pl vagy blogoltam vagy táncoltam. Mostanában edzek, mert lefáraszt, elfoglal. Valaki rajzol vagy videójátékozik.

Lényeg a lényeg: nem önsajnáltatás, ha beszélsz a gondjaidról. Mindenkinek vannak gondjai és igenis van, akit érdekelnek a Te gondjaid. Meg ki Kell mondani, ha szarul vagyunk, főleg ha remekül hazudsz és nem látszik rajtad semmi - máskülönben senki sem tudni segíteni. Nem mindenkinek szükséges hazudni (ha meg igen, a "szarul de büszkén" megteszi).


Egyébként, ha nagyon mélyen vagy, pár dolog, ami talán segít:

- Vegyél a szobádba/éjjeli szekrényedhez levendulát (nyugtató hatású).

- Vegyél illatosított gyertyákat (nem is kell meggyújtani őket, ha nem akarod).

- A forró fürdő átmelegít, elmulasztja a magányosságot kis időre. Én mindig raktam színes-csillámporos fürdőbombát a kádba vagy illatosított olajat a vízbe. A habfürdő sem utolsó.

- Egyél édességet/valami meleget és ízeset.

- Kezdj el ugrókötelezni/hullahoppozni/futni/edzeni/táncolni. Állíts össze egy pörgős/vidám lejátszási listát, amit érzed, hogy süppedni kezdesz a szomorúságba.

- Szedj vitamint, mert a vitaminhiány is okozhat depressziót. Vagy csak napozz/sétálj a napon.

- Ha nincs is kedved fürdeni/fogat mosni, töröld meg az arcod/kezeid/felsőtested nedves törcsivel, öblítsd ki a szád szájvízzel. Ha megmosod a hajad, ezerszer jobban fogod érezni magad. A friss/tiszta ruha is segít.


Remélem, ha egy picit is, de tudtam segíteni - vagy neked, vagy annak, aki ezt olvassa.

2017. máj. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%
Röhögve annyit mondasz, hogy szarul, de büszkén.
2017. máj. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!