Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elmenjek Semmelweis egyetemre...

Elmenjek Semmelweis egyetemre épolónak ha félek a stresszes helyzetektől?

Figyelt kérdés

Segíteni akarok másokon..szeretem ha másnak jó. Szeretek idősekkel, gyerekekkel foglalkozni.

Viszont nagyon félek hogy nem lennék jó ápolónő mert rettenetesen félek a felelősségtől és mindentől. Fog ez változni még? 21 leszek.

Jogi karra jártam de ott hagytam mert nem tetszett...

Keresnem kell j pályát. Anyukám 45 évig ápolónő volt és látom mivel jár. Csak én túl érzékeny lelkűnek tartom magam. Ha pl valaki rosszul van egyből megijedek, bepánikolok. Ez elmúlna idővel?


2017. máj. 9. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elmúlik, legalább is nekem elmúlt.

Mikor még fiatalabb voltam, bepánikoltam, leblokkoltam ha egy családtagom rosszul lett. Volt, hogy az egyik nagybátyám epilepsziás rohamot kapott, én meg kirohantam a helyiségből szólni a többieknek, de még megszólalni sem bírtam, csak remegtem, és hebegtem.

Aztán jóval később rákényszerültem, hogy a párom nagymamáját kellett ápolnom, és annyira bele jöttem, hogy már végül semmi nem tudott meglepni. Megtanultam higgadtan kezelni a helyzetet, és csak a segítségnyújtás volt a szemem előtt, tudtam mit kell tennem mindenféle kétségbeesés nélkül. Fontos volt, hogy bíztam is magamban. Féltem a pelenkázástól is, másik ember ürülékétől, de egy idő után az is természetes lett. Főleg miután rájöttem, hogyan tudom a lehető legkönnyebben rendbe tenni. Veled meg ezt meg is tanítják. Nekem sok mindenre magamtól kellett rájönnöm. Hidd el, megerősített, néha azt érzem bármire képes vagyok már. Szóval mit veszítesz, ha megpróbálod?

2017. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne.
2017. máj. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ápolónak csak mazohisták mennek. 12 órás műszak, szar, fizikai meló, bunkó orvosok, betegek, pocsék fizetés.

Felelősséged egyébként annyi van, hogyha a beteg rosszul van szólsz az orvosnak.

2017. máj. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem itthon lennék nővér...
2017. máj. 9. 18:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor meg minek akarsz egyetemre menni és miért itthon? Menj ki a célországba és csináld meg az ottani képzést.
2017. máj. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!