Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Veletek is megtörténik, hogy...

Veletek is megtörténik, hogy egy adott időszak óta ugyanazon az érzelmi/tudati síkon "mozogtok"?

Figyelt kérdés

Számomra, dátum szerint 2009-ben, bizonyos szempontokból megközelítve "megállt az idő". Azóta minden eltelt év irreálisnak/valószínűtlennek tűnt, de leginkább 2014-től kezdődően egyenesen szédítőnek találom az idő múlását. Megborzongok, ha belegondolok, hogy most 2017-et írunk.

Legszívesebben, őszinte természetességgel jegyeznék fel a naplómba egy nyolc-kilenc évvel korábbi dátumot. Olyan érzés (is), mintha tegnap elaludtam volna, és egy éjszaka alatt eltelt volna sok-sok esztendő. Nehéz szavakba önteni.

24 éves vagyok.


2017. máj. 13. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb. 13 éves korom óta érzem gyorsabbnak az idő múlását. Akkor 1999-et írtunk.
2017. máj. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is 2-3 éve kezdtem ezt érezni. 18L
2017. máj. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. Szerintem ezt is manipulálják valahogyan. A másodpercek pl. gyorsabbak, mint voltak a 80-90-es években, s már ez is sokat jelent.
2017. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem vagyok egyedül a fenti érzésekkel kapcsolatosan.


Egyébként 1988-ban születtem volna meg, ha nem jött volna közbe egy betegség anyukámnál.

2017. máj. 13. 10:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem, ahogy az ember közeledik a felnőtt kor felé, úgy telik egyre gyorsabban az idő. Iskolás korban minden év más, tök más, amikor 12 éves vagy, aztán amikor 13 stb. Minden évnek megvan a maga különlegessége, varázsa, no és az is fontos önidentitás formáló, hogy hányadikos vagy (szinte nem is az a lényeg, hogy hány éves vagy, hanem úgy definiálod magad, hogy hányadik osztályba jársz). A gyerekek másként élik meg az időt, és úgy érzik, rengeteg dolog történik velük (barátok, kirándulások, szerelmek stb.).


20 év felett gyakorlatilag minden év egyforma lesz, valami megszűnik, ami gyerekkorban volt, és silány, egysíkúvá válik az élet, tök mindegy, hogy 21 éves vagy, vagy pedig 31 vagy 41, ugyanúgy felkelsz, mész dolgozni, eltelik a nap, hazamész, megnézel egy filmet és kész. Persze ez sarkítás, de valahol mégis ez van sajnos.

2017. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!