Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a magyarságról?

Mit gondoltok a magyarságról?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést politika, szerves része, de most kihagynám, kivételével mindenre értem.

Mennyire tartjátok magatokat hazafinak? Egyáltalán miből áll ez számotokra?

Mit gondoltok arról, hogy sok fiatal kimegy külföldre?

Mire vagytok büszkék a magyarlétben, és mire nem?

Az olyan alap dolgokról, mint a Himnusz, hagyományok, stb is érdekel a véleményetek.

Kérlek titeket, a véleményeteiket kultúrált formában írjátok. Nem baj, ha nincs teljes egyetértés.



2017. máj. 14. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Semennyire nem vagyok hazafi. Jól teszik, hogy kimennek, ők többet keresnek, mint itthon és az itthoniaknak is jobb, mert a kialakuló szakemberhiány miatt a munkáltatók kénytelenek többet fizetni. Nem vagyok büszke semmire, a múlt eredményeit nem én értem el, semmi részem nem volt bennük, úgyhogy nincs is mire büszkének lennem.
2017. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapból szeretem magyarországot vidéki vagyok vagyis falusi szóval van jó pár hagyomány amit tartunk. De és sajnos a de a lényeg pénzügyi végzetségem van és nem tudok elhelyezkedni bejárással kinlódok alig vannak buszok nem is ez a lényeg de a lehetőség az kevés hogy ebben az országban jól élj. Így akármennyire hazafi valaki ha nem akar éhenhalni vagy családot szeretne akkor jobb ha kimegy. Sokat kinlódtam de az a pénz amit adnak nem elég h elköltözzek és még jövőm is legyen.
2017. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
utálom magyarországot, és annak lakóit. Amint lesz rá módom, elmegyek innen. Szégyellem hogy magyar vagyok
2017. máj. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagyok hazafi, simán átlagos magyar vagyok. Azoktól viszont kiver a víz akik attól hiszik magukat "hazafinak" hogy az autó hátulján ott a Nagy-Magyarország matrica és "harcos" pólóban járnak. (Többség aki "harcos" pólót hord kettő ütéstől kifekszik.)


Sok fiatal kivándorlásáról azt gondolom, mint fiatal, hogy szomorú. Szinte minden magyar családban van olyan aki elmegy külföldre és nem "kalandvágyból" (Orbán ezt mondja) hanem kényszerből. A jövőjét megalapozni, vagy a családját támogatni. Ezt nevezhetnénk tragédiának is, mivel sokan még kint élnek éveket csak interneten tarthatják a kapcsolatot az idehaza élő rokonokkal ami miatt elmegy az idő és lehet sosem tölthetnek annyi időt együtt mint kellene. Az ismerősök, barátok vándorlása is ilyen szomorú téma.


Büszke arra vagyok amit elérünk és ami jó. Én akkor vagyok büszke igazán ha látom hogy összetartó kicsit ez a nép. Ritka az ilyen...


Himnusz témához annyi hogy kicsit sok belőle. Alapból megutáltatják sok emberrel már iskolában mikor ünnepség előtt és után is meg kell hallgatni és "legyen vége már, mehessünk" szindróma alakul ki és ellenszenv. Másrészt sajnos elég búskomor.

2017. máj. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

- Én hazafinak tartom magam, de az álkeresztény, álnemzeti, áldemokratikus kormányunk szerint én többszörösen hazaáruló vagyok.


- Ez abból áll, hogy becsületesen élek, dolgozom, adózom, és sírva fakadok, amikor a pénzemet stadionokra költik, és a Habonyok, Mészárosok, Garancsik, Vajnák ellopják azt, amiért én keményen dolgozom már 29 éve, és tudom, hogy sokkal jobb élet lehetne már ebben az országban nélkülük, és akkor nem menne el a sok fiatal az országból. Nekem ez borzasztóan fáj, hogy így tönkretették a hazámat. Nem azért szenvedtem végig a rendszerváltás utáni nehéz éveket, a munkanélküliséget, az alacsony béreket, a Bokros-csomagot, hogy sereghajtók legyünk.


- Jól teszik, hogy elhagyják az országot. Ahol a tudás nem érték, ahol csak "haverok" juthatnak állami megrendelésekhez, ahol csak a "haverok" kaphatnak állami támogatásokat és zsíros állásokat, ott tisztességes embernek semmi keresnivalója.


- Az anyanyelvemre, kiváló tudósainkra, feltalálóinkra, zeneszerzőinkre, kiváló sportolóinkra, pásztorkutyáinkra, gasztronómiánkra vagyok büszke.

A Himnusz egy lehangoló mű, amit egyáltalán nem érzek magaménak, úgyhogy már rég megérett a cserére.

A hagyományok közül talán a népzenét emelném ki, ami nagyon változatos, és a különböző nyelvjárások még színesebbé teszik.

Sok szégyellnivalónk van akár a jelenben is. A múlt miatt az akkor élőknek kellett szégyellni magukat. Én nem érzem úgy, hogy kollektív bűnösséget kellene vállalnom a múlt baklövéseiért.


Röviden ennyi, de egy regényt lehetne írni erről a témáról.

2017. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
Én külföldön élek, amikor ideköltöztünk (3 éve) jöttem rá, hogy milyen jó volt Magyarországon. Itt boldogtalan vagyok. Szeptemberben hazaköltözöm, szerencsére. Undorító, ahogy emberek a saját népüket és hazájukat szídják:( külföldön sem könnyű az élet...
2017. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
A magyarok rosszindulatúak, irigyek, lenézőek, nagyképűek, és nincs eszük arra hogy gondolkodjanak. Majd megint megválasztják a Fideszt, mert annyi eszük is van a többségnek.
2017. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát én szeretem magyarországot, szeretem a kultúrankat, a történelmünket, a hagyomanyainkat. Szamomra fontos a magyarsag, az identitásom része. Amit nem szeretek, az a mentalitás: búskomorság, nem fogadják el, ha valaki más, valamilyen szubkultúra tagja, stb... meg azt sem szeretem, hogyha kimondom azt, szeretem a hazamat, én már szélsőséges hungarista vagyok, pedig egyáltalán nem.


Hát, szomorú vagyok amiatt, hogy soman kimennek dolgozni, de igazából meg tudom érteni. Itt Magyarországon igazából sok esetbrn nem lehet megélni jelenleg.


Mire vagyok büszke? A kultúránkra, a hagyományainkra, az ételeinkre, a népművészeti dolgokra, néptáncokra, népviseletekre, szerintem ezek nagyon szépek.

Mire nem? Mint már mondtam, az emberek mentalitására, és az elfogadás hiányára.


Himnusszal kapcsolatban: őszinte leszek, egyaltalán nem tetszik, búskomor, unalmas, és kedvem lenne eret vágni tőle. Más népek himnuszai nekem sokjal jobban tetszenek, vidámak, dicsők és hazafiasak. Tudom, a magyar történelem rengeteg tragédiája miatt nem lehet túlságosan dicsőséges a himnuszunk, de jó lenne, ha legalább kicsit vidámabb lenne. Most gondoljatok bele, egy olimpiai győzelem esetén milyen lehet a sportolónak hallgatni a himnuszát? "Balsors akit régen tép" Mennyivel jobb egy mondjuk népet győztes sportolónak azt hallania: "Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt". Nem akarok ezzel senkir megbántani, ez csupán.az én véleményem.


Hagyományok? Hát én szeretem a népi hagyományokat, sajnálom, hogy mára kezdenek eltűnni, sőt már nagyon sok népszokásunk el is tűnt. Ez a "dicsőséges" szocializmusnak köszönhető gyanítom, akik minden népiséget ki akartak irtani. Hát nagy része sikerült is... Ma már sok esetben cikinek számít a hagyományőrzés...

2017. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És mondjuk mit szólnátok, ha lenne egy új Himnusz? Elfogadnátok, vagy ragaszkodnátok ehhez, ha már ez az eredeti?

2017. máj. 14. 16:39
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez egy népszavazással lenne kiválasztva, akkor jöhet az új, de ha Orbánék íratnának egy "Magyarország halszagú"-hoz hasonló remekművet egy ilyen szép vasárnap délután a Mészáros Lőrinccel 100 millió forintért, és hétfőn meg is szavaznák, akkor maradjon inkább a mostani.
2017. máj. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!