Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondoltok a szlovákiai...

Mit gondoltok a szlovákiai magyarságról?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, h én szlovákiai magyar vok, csak nagyon sokáig még azt sem tudtam, h kihez tartozom... papiron persze magyar nemzetiségű vok, de mégis nem egyszer tapasztaltam a saját bőrömön, h ha el utaztam Magyarországra..nem láttak szivesen...sőt.. de itthon is nap, mint nap találkozom ezzel.. a suliban pl.: kétnyelvű suliba járok... 13 osztály van ebben a suliban ebből 4 magyar. Sokszor van úgy, h le hülye magyaroznak a szlovák osztályokból.. mindenki azt várja, h menjek haza.. de hol a haza nekem? Se itt se ott nem szeretnek.. Persze vannak olyan emberek akik rendesek.. de nem mindenki sajnos.. az a legrosszabb, mikor a tanáraimon is észlelem, h a nemzeitésegem miatt nem birnak... még ha jól is tanulok... fősulira talán Prágába megyek majd, más élet reményében.. de addig van még pár évem. Nem azt várom, h vki érezzen együtt velem, ill. a velem hasonló sorsúakkal... csak a véleményetekre lennék kíváncsi. 16/L
2010. febr. 14. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A kelleténél jobban felveszed. Nem állítom, hogy nem a legrondább történések egyike ez, de sokat segítesz még a piszkálódó tökfejeiden is, ha olyasmire koncentrálsz, amin változtathatsz. Persze kicsit az ilyen szemléleten is változtathatsz, pl most többen összedughatják a fejüket, és jöhet az ellentábor is "bátran". :D
2010. febr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Édes leánykám! Ne hagyd magad megtörni:( Sajnos az itthoniak annyira elzüllöttek annnyira elveszett a nemzettudatuk és az összetartásra való igényük... Ne törődj velük! A mi gyermekeink talán majd újra a régiek lesznek. Tarts ki és nevelj szép magyar gyermekeket! Hidd el nagyon sokan akik még megmaradtak régimagyarnak becsülnek és tisztelnek és örülnek nektek. Sajnállak de így látatlanban is fogadd nagy szeretetemet! 16/F Mohácsról
2010. márc. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én arra is kiváncsi lennék hogy ők mit gondolnak rólunk. Mert szerintem gyűlölnek de hogy miért azt nemtudom.
2010. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is szlovákiai magyar vagyok.sok beszólást hallgattam már és nyeltem le.de mért kell ezt higgyétek el én is utálom a tótokat,meg azt a h.lye Robert Fico-t is,csak b.sztat minket állandóan,nekunk akar rosszat.

de még provokálnak is minket:minden osztály falán ott lesz a koztársasági elnok képe és egy óriás szlovák zászló.minden hétfot aszlovák himnusszal kezdjuk.léccives azért má....mégjobban megutáltatják magukat velunk,oszt még ok pattognak.....

2010. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
1. válaszoló.. én nem támadni akarok, hanem megoldani dolgokat...és tényleg nem mindenki gyűlöl minket..vannak szlovák, magyar barátaim egyaránt.. csak az a pár ember...meg ugye amit az utolsó valaszoló is írt... ez a zászlós dolog..szlovák himnusz.. de hisz a miénk a magyar.. de azt nem tehetjük ki
2010. márc. 15. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!