Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi volt eddig a legspórolósabb...

Mi volt eddig a legspórolósabb, legidegesitobb dolog, amivel találkoztál? Titeket is idegesít az extrém smucigság?

Figyelt kérdés
2017. máj. 15. 13:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Az én párom elég smucig hapsi. Legtöbbször én hívom meg fagyira, kávéra stb, attól függetlenül,hogy nekem fizetésem sokkal kevesebb. Külön kasszán vagyunk. Ha rajta múlna sosem mennénk el még fagyizni sem.
2017. máj. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

ez nem smucigság, hanem parasztság...


Nekem a haveromnak több millája van bankban, sokszor mondja. De 400 forinton megsértődik.

2017. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
2 es vagyok. ja 200 ért tud telefont venni.. na eeez smucig:D
2017. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Mit érdekel téged, hogy más mit csinál a saját pénzével?
2017. máj. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Húha. Volt pár

- nálunk volt: még amikor tini voltam, anyám kb. a markába röhögött, hogy hú, hogy megszívatja a multikat, kozmetikumgyártókat, dm-et stb. azzal, hogy amikor már a 3/4-énél tart egy max. 500 Ft-os sampon, akkor elkezdi a végtelenségig hígítgatni, egy jó 2-3 hónapig... nem csoda, hogy full zsíros volt a hajam mindig, amíg nem vettem magamnak saját sampont

- sokaknál láttam ezt a "elég, ha heti 1-2x mosdok-fürdök, addig sem megy a víz" c. sztorit

- bútornál az a lényeg, hogy ingyen legyen... az nem számít, hogy néz ki, hogy passzol a szobába

- párkapcsolat, elég tehetős nő és férfi is... a férfi még a balatoni kolbászoshoz se hívta volna meg a nőt, mert "minek, otthon olcsóbban kijön"... kimozdulni sehova... mániákusan gyűjtötte az út szélén az eldobott sörösdobozokat meg energiaitalos dobozokat, mert 200 db után van 5 Ft kedvezmény az Auchanban (vagy vmi hasonló... pasas 7-800e-t keresett egy hónapban)

- láttam olyat, aki turiban elkezdett az eladóval alkudozni

- megintcsak látásból: azt szoktam bírni, amikor egy csaj bemegy a dm-be, teszterekből elkészíti magának a bulisminket vagy melóba sminket, jól telefújja magát a teszter parfümmel, aztán tovaillan... ill. a másik, amikor vki azt csinálja, hogy megvesz pár ruhát a H&M stb. üzletben, ahova vissza lehet vinni x napon belül, felveszi egy buliba, aztán viszi vissza, és veszi a következőt, közben arra veri magát instagramon, hogy

- amikor ajándékba ilyen 100Ft-os boltos, bolhapiacos szarokat vesznek rokonok, de úgy, hogy még csak nem is próbálnak meg az illető kedvében járni... alapvetően nem az olcsó boltokkal van a bajom, hanem a hozzáállással (hogy jóvan', megússzuk százasbul)... kapott már párom így fiúként lány nadrágot, elázott könyveket, rózsaszín műanyag virágos állóórát... ami még rosszabb: névre szóló ital továbbajándékozása, lejárt csoki -amit a SPARban megvettek a kiszórós bödönből -, saját könyvespolcról való használhatatlan könyv)

- volt osztálytárs anyja érzelmi zsarolással akarta az osztályt rávenni, hogy fizessük a gyereke útját osztálykirándulásra... és a vicc az egészben, hogy nem voltak annyira csórók, csak szerették eljátszani

- első randin nemhogy felezés pasi részéről, hanem "jaj, tudnál kölcsönadni x Ft-ot?", "jaj, otthonhagytam a tárcám"... szerencsére ez nem velem történt meg

- hallottam olyat is, hogy valakik többször használtak fel gumit, mert az drága

- egyik ismerősömet rákényszerítette az anyja, hogy ilyen szir-szar rongyokat használjon tampon, betét helyett, amiket ugye újra kellett folyton mosni, és akkor sem voltak jó illatúak... szerencsére volt rokon, aki stikában vett neki betétet

- nagyanyám inkább 2 nagykabátban ült a házban, mint hogy fűtött volna, még akkor is, ha vendég jött

- szintén nagyanyám: többhetes, romlott étel felszolgálása, 4 embernek kisütött 3 kis darab húst


Amúgy meg azt gondolom, hogy a spórolás alapvetően nem rossz dolog, és egypár durva példát kivéve sztem mindenkinél máshol van a határ. Én pl. szeretek kényelmesen élni, élményekkel gazdagon, kényelemben, tehát az én szememben csomó olyan dolog már smucigság kategória, ami másoknál nem az. Van, aki pl. elvan a rongyok mosogatásánál menstruációtól, engem már a gondolatától is kerülget a rosszullét. Van, aki szerint az ajándéknak akkor is örülni kell, ha láthatóan nem gondolkoztak el rajta, minek örül a másik, mert a széndék a fontos meg hogy gondoltak ránk. Engem amúgy főleg akkor idegesít az extrém smucigság, ha:

- emiatt igénytelen lesz az ember (bűzlik stb.) ill. a gyereke (sokat cikizhetik a gyerekeket emiatt)

- ezzel illetlen lesz (pl. vendégségben a vendégeknek nem adja meg a felhőtlen kikapcsolódást)


Ha csak saját magára van ezzel hatása, lelke rajta. De ha másra is, azt elítélem. Ill. azt is, ha alapvetően nincs hatása másra, de közben rinyál, hogy a felszínes bunkó XY azt mondta rá, hogy igénytelen, meg miért nem talál párt, "pedig én minden héten 1x le is zuhanyzom ám".

2017. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudom, hogy ilyen sztorira gondoltál -e, de ami nekem most hirtelen eszembe jutott:

Egyetlen egy darab Mars csokit vettem a Pennyben, megyek a kasszához, mindössze csak ketten álltak előttem. Az elöl lévő nőt már javában szolgálták ki, mögötte pedig egy megkeseredett, rosszarcú nyugger nő várakozott, egy doboz leveszöldség és fél kiló kenyér volt mellette a szalagon.

Elég szellős volt a bolt, szóval gondoltam nem zárkózom fel olyan szorosan mögé. Így csak megálltam a szalag másik végében, felhelyeztem a csokimat és vártam. Közben a nyugger hátranézett rám és nem törődve azzal, hogy egy hatalmas üres tér van közöttünk és a szalagon lévő áruink között is, gyorsan kirakta közénk az elválasztótáblát.

Én meg egy ijesztő pillanatig tényleg úgy voltam vele, hogy felkapom és hozzávágom.

2017. máj. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Az exem pl. a mosogatószert vizezte fel állandóan. Megőrültem tőle. De láttam már a szomszédot vizet hordani az utcai csapról.
2017. máj. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Az egyik volt randipartnerem levitt a balcsira. Beültünk egy pizzériába. Ő kávét ivott nekem vizet kért ki. Csapvizet!!! Mondtam neki éhes vagyok. Nem vette a lapot. Nem ettünk semmit. Haza 2 órás volt az út. Már nagyon rosszul éreztem magam.

Mostani párom szülei a kajára italokra. Mikor ott kajálunk folyton ezt kell hallgatni: most ez volt olcsó ezt vettük. És annyit főznek hogy épp elég legyen. Írtó gáznak tartom ezt!

2017. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Egyik osztálytársam fél éven át kért vissza 50 ft-ot még régen.
2017. máj. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A szomszédom képes volt 10-20 éven keresztül egy sport mackóban járni, amit már a molyok, meg a sok mosás pókháló szerűre nyűt, minden jótól megfosztotta magát, sajnálta a pénzt mindenre, a nyugdíját állítva gyűjtögette és nyomatta oda az unokának, unokáknak. Mikor egy betegség leszedte a lábáról persze senki nem volt aki az ajtó rányitotta volna,a fél utca őt "ápolta" és intézte a mindennapi teendőit.
2017. máj. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!