Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az Örzse...

Mi a véleményetek az Örzse lánynévről?

Figyelt kérdés

2017. máj. 15. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Régies beütése van. Én nem adnám a gyerekemnek mert ezért cikizhetik majd, inkább Kitti vagy Anita vagy bármi más...
2017. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Az hogy szörnyű.
2017. máj. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az Örzse az Erzsébet egyik becézése. Öreganyám anyját hívták Örzse néninek, falun, kb. 1880-ban született.
2017. máj. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Népies, parasztos hangzása van, ezért kicikiznék a gyereket ilyen névvel.
2017. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem lévőkkel. Nagyon nem mai, meg nem is olyan szép. Tényleg piszkálnák érte.
2017. máj. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Borzasztóan öregasszonyos. De még egy öregasszonynak is csúnya név lenne. Próbálom tisztelni a szép magyar hagyományokat, de a legklasszikusabb régi magyar nevek elég csúnyák.

Örzse, Özséb... ezek valami fertelmesek. Úgy hangzik, mint egy rosszullét.

Tudom, ez az újgenerációs nevek hatása, de nekem már az egyik iskolai szakoktatómat is furcsa volt Erzsikének meg Bözsinek hívnom, 40 éves volt akkor, de nagyon fiatalos, valahogy egyáltalán nem passzolt rá ez a név, nem tudtam megszokni.

Se Máriának, se Jolánkának, se Erzsébetnek, se Józsefnek, se Jánosnak, se semmi ilyesminek nem hívnám a gyerekemet, de az Örzse névvel végképp nem tenném tönkre az életét.

Ha engem így neveztek volna el, valszeg már akkor könyörögtem volna a névváltoztatásért, amikor megtanultam beszélni.

2017. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!