Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Bora...

Mi a véleményetek a Bora lánynévről? Adnátok a kislányotoknak?

Figyelt kérdés

Amikor megláttam először ezt a nevet, elhatároztam, hogy ha valaha kislányom lesz, így szeretném elnevezni. Most viszont, amikor aktuális lenne a dolog, felmerültek bennem kétségek: vajon nem fogják csúfolni miatta? Illeni fog rá kiskorától egészen idős néni koráig, akármilyen munkája is lesz? Vagy legyen inkább Borbála, és csak mi, szülők, rokonok, barátok, ismerősök stb. szólítsuk csak Borának?

Ti mit mondotok?


2013. júl. 25. 01:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
53%
Én adnám, nagyon szép név! A kedvenc autóm is a vw bora, pont a neve miatt
2013. júl. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem szép és egyszerű. Kislánynak is megfelelő, de a Bora néni összeállításban sem furcsa. Viszont csak hosszabb vezetéknévhez ajánlanám, pont az egyszerűsége, rövdisége miatt.

Igen, a Borbála jó még, rövidebb vezetéknévhez, ha tetszik. :)

Én ezt választanám: Borbála, és Bora becézésnek.

2013. júl. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
44%
nekem nagyon tetszik! a Borbála viszont annyira nem, a Borát ajánlanám mindenképp! szép név!
2013. júl. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
43%
Nem csúnya, nem az a név amire azt mondom hogy úristen.. meg nem is átlagos, hanem különleges. Szóval nyugodtan adhatod.
2013. júl. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
52%

Távolabbi ismerős körben van Bora, senki nem csúfolja. Amúgy ki csúfolná? Manapság annyi féle név van, hogy ha nem Lákátos Nintendó vagy valami nagyon durva pl. Orália vagy ilyesmi, akkor senki nem fog ezen fennakadni.


Én a lányomnak nem adnám, mert annyi lányt nem tudok szülni ahány név nagyon tetszik és megelőzik a Borát, de ez sem csúnya név egyáltalán. Sem olyan nagyon kislányos mint egy Eperke, de nem is öregasszonyos.

Ha tetszik és a párodnak is bejön, akkor szerintem nyugodtan válasszátok ezt.

2013. júl. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom, nekem nagyon nem tetszik.
2013. júl. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
70%
Ahogy megláttam egyből a VW Bora autó jutott eszembe. Amúgy nekem nem tetszik de ha neked igen akkor adhatod a te dolgod, te kell eldöntsd viszont szvsz olyan nevet adj ami illik a vezetéknevéhez, másként elég furcsán hangozhat.
2013. júl. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
44%
Nekem nagyon tetszik, egyszerű, és nem tucatnév.
2013. júl. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
74%
Kinek a bora? Megszomjaztam... Legalább száraz vörös? :D
2013. júl. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
78%
Minden névből lehet viccet csinálni, ha valaki akar.
2013. júl. 25. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!