Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hagyjam az érettségit vagy...

Hagyjam az érettségit vagy fejezzem be? Te mit tennél?

Figyelt kérdés

Estire jártam, de az utolsó évbe nem jártam be összvissz 3-4x ha bementem. Jegyeim így nem lettek, 2 tantárgyból letettem az osztályzót. Magyarból és infóból. Most ebből a kettőből elmentem írásbelire, annyira rossz nem lett tehát mehetek szóbelizni. Tegyük fel hogy megcsinálom őket egy 2-es 3-asra. Ezzel így igazából semmire se megyek, tehát jó lenne megcsinálni a maradékot is. (Matek, Töri, Angol) Most ha még a tételek mellett elkezdek ezekre tanulni és tegyük fel megcsinálom a pótvizsgát, majd ősszel elmegyek érettségizni erre így van esély hogy sikerül? Vagy ez már nagyon kevés idő és hagyjam a fenébe? Ha nagyon megerőltetném magam akkor is csak max. egy kettest tudnék összeszedni mindenből, egy 2-es érettségivel meg kb. kitörölhetem.


Próbáljam meg jövő tavasszal? TE MIT TENNÉL A HELYEMBEN?

Ja és 20 vagyok, sokszor vagyok úgy vele hogy még lenne esélyem továbbtanulni, annyira még nem késtem el vele, ezért gondoltam hogy mégis csak jó lenne megcsinálni NORMÁLISAN.

A kérdés hogy mikor...

+ A nyaram munkával fog telni, így sok időm nem lesz sajnos.


2017. máj. 18. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Fejezd be most. Javítani bármikor lehet rajta. Megeshet, hogy sosem fog olyan jól menni, hogy továbbtanulj, akkor legalább az érettségid legyen meg, mindegy, ha tiszta kettes is.
2017. máj. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a helyedben, kedves kérdező.


Ha valamit elkezdesz, a helyedben azt értelemszerűen be is fejezném.

- Gondolok az érettségire.

Külhonban, munkavállaláskor a munkaügyi esetek zömében nem érdekli a munkaadót, hogy van e "érettségid".

- Főleg, ha nincs lefordítva az adott ország nyelvére (hivatalosan).


Javaslom, az érettségit ne vedd félvárról.

Valamibe belekezdesz, és az jó, vidd végig.

2017. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szokták mondani, hogy az érettségi olyan alap manapság, hogy ha van, akkor valójában semmit nem ér, viszont ha nincs, akkor az negatívum. bár ha elmész valami betanított munkára, ott jórészt elég a 8 osztály, de vannak kivételek, ahol megkövetelik, és így szűrik az embereket.


ahol én dolgozok, foglalkoztatunk betanított munkásokat is, és volt olyan, aki nem tudott írni-olvasni. na azóta főnököm is legalább egy érettségit kér.

2017. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csináld meg az érettségit most, aztán javíthatsz a szükséges tárgyon, ha muszáj. Érettségi nélkül alapmunkahelyre se vesznek fel. Ha meg van viszont senki se nézi a jegyet.

Azért próbálj meg legalább 1-2 tárgyra úgy felkészülni, hogy legyen esélyed egy 4-re. Akkor lehet szerencséd is, jó tétel húzásával. A töri esetén néha rengeteg válasz meg van adva a kérdésben és a térképen. Próbálj józan ésszel gondolkodni is, ne csak magolj.

2017. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már ne haragudj de te milyen világban/országban élsz?

,,Érettségi nélkül alapmunkahelyre se vesznek fel."


21 leszek és eddig 6 munkahelyen dolgoztam 17 éves koromtól kezdve, sehol se kértek érettségit. Gyárba, mosogatni meg ilyenek minek kérnének érettségit? :D Na a másik meg hogy külföldön nagy ívben lesz@rják, mert egyenlő a 0-ával, használható tudást nem ad. Tehát szart sem ér.

2017. máj. 19. 14:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Én kérek elnézést, hogy írásod alapján arra gondoltam, hogy többre vagy képes és többre vágysz, mint a gyári betanított munkás. Főleg, hogy odaírtad az esetleges továbbtanulást. Alapnak vettem, hogy nem gyárban, hanem mondjuk egy kis irodában akarsz dolgozni, mivel nem említetted, hogy lenne szakmád.

Azért a 8 általánost igénylő állásokat én fenntartanám olyanoknak, akik csak ennyire képesek. Te nem olyannak tűntél, bocs ha tévedtem, ezesetben ne erőlködj az érettségin. Nem akarom, hogy fájjon a kis buksid.

2017. máj. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul 17-21 évesen még belefér, hogy nincs érettségid, se szakmád, mert a munkaadók megelőlegezik neked, hogy később lesz papírod. 30 évesen viszont nagyon kínos lesz a 8 általános végzettség.
2017. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én olyan közegből jövök sajnos ahol az alapmunka a gyár, nem az irodai. Irodai munka...hát el se tudnám képzelni magam benne. :)


Az érettségit leteszem, csak az a kérdés hogy mikor. Most ősszel vagy jövőre tavasszal. A gond, hogy nem tudom bemérni hogy őszig munka mellett meg lehet-e egyáltalán tanulni, és ha meg lehet, hanyasra. Mert az oké hogy meg van a kettes mindenből, mert ezekre is összeszedem, sőt már össze is szedtem úgy hogy semmit nem tanultam, de ez semmire nem elég. És a matek, angol már keményebb dió. Ennyi idő alatt kb. hanyasra tudom megtanulni maximum?

2017. máj. 19. 16:41
 9/10 Gábor19... ***** válasza:

Próbáld jövő tavasszal. Talán az a fél évvel nem késel meg.

Én egy kicsit ledöbbenzem azt hittem hogy ezt a levelezős éretségit annyira fél válról veszik hogy gyakorlatilag tanulás nélkül elvégezgető:)

Mondjuk én ha tehetném akkor vennék egyet:D

2017. máj. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tanulás nélkül? :D Ugyanaz van az érettségin mint minden más nappalisnak. Mivel nem kell annyit bejárni és nem ragad rád órán annyi így nehezebb is.
2017. máj. 19. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!