Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az élet értelme a folyamatos...

Az élet értelme a folyamatos küzdelem? Önmagunk javítása és a magas célok elérése?

Figyelt kérdés

2017. jún. 14. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen! Akkor vagy felnőtt, ha ráébredsz, hogy nem szórakozni vagyunk a Földön, hanem küzdeni és tanulni.
2017. jún. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valakinek. Én nem küzdök. Legfeljebb ez ellen az eszme ellen békés passzivitással. Így végső soron mégis csak küzdök, de másféle módszerrel, befelé figyeléssel. A magas célnál a "magas" fogalmát én szabom meg, és állítom magam elé a mércét.
2017. jún. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Az életnek nincs értelme!Sokan azzal a hazugsággal nyugtatják magukat hogy "Kell hogy legyen értelme"

Olyan hogy valaminek "van értelme" ez egy nem létező dolog!Ezt csak az ember találta ki!

Az ember maximum talál valami célt az életében valamit ami örömmel tölti el és mégse unatkozik!

Sok ember úgy éli az életét mintha az valami komoly "munka" lenne pedig a végén úgyis mindenki meghal!

Ez kellene hogy legyen minden ember motivációja hogy egyszer él utána meghal kár olyan dolgokért küzdeni ami csak szenvedést okoz!Örüljünk az életünknek!

Én nem akarom az egyszeri életemet azzal tölteni hogy mindenen csak stersszelek meg idegeskedek meg küzdök meg hajtok olyan célokért ami valójában nem is tesz boldoggá meg valószínűleg csak tönkreteszi az életem.

2017. jún. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az élet értelme mindenki szemében más, de sokakéban, pl szerintem is, az amit te írtál.
2017. jún. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valójában nincs igazad van.


Belépsz a bárba, és kapsz egy üres poharat, te pedig eldöntheted, hogy megtöltöd vagy sem. De vissza nem adhatod! Ha azt akarod, hogy vége legyen, tölts bele savat, és hajtsd fel... lehet, hogy megleled a kiutat, de ha nem akkor véget nem érő kín lesz a büntetésed.


Menj hát a pulthoz, a tolongás ne zavarjon, majd megszokod. Megtanulsz benne élni. Ha elég embert löksz fel, megkaphatsz bármit! Vedelhetsz bort, mint Bacchus, de szopogathatsz aszkéta módjára desztillált vizet is... vagy esetleg mindenből egy kicsit? A döntés a tiéd, nyugodtan próbálj ki mindent, időd van... na, nem olyan sok, de azért csak kísérletezz! Azonban ha majd egyszer belekortyolsz poharadba, és a nyelved kellemes bizsergés önti el az ízélménytől, amikor majd érzed, hogy ismered ezt az italt minden egyes kis ízmorzsáig, mintha csak a saját tested lenne, akkor hagyd ott a sok idiótát a pultnál, vonulj el az egyik csendes sarokasztalhoz. Elégedett vigyorral figyeled a tömegben vergődőket, nem vágysz már közéjük, egyáltalán nem is érted, mit keresnek még ott...


Ez az élet.

2017. jún. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy szórakozni, jól érezni magunkat is vagyunk itt. Ezzel együtt pedig tanulni és küzdeni is. Az a cél, hogy magasabb szinten távozz, mint ahogy érkeztél. De fontos az is, hogy élvezzük az életet, amíg itt vagyunk. Másképp magunkba zuhanunk vagy bekeményedünk és ez a fejlődést is akadályozza. Az ember szerintem tanulásra és játékra született.
2017. jún. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!