Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Erkölcsi kérdés: A munkássága...

Erkölcsi kérdés: A munkássága miatt megbecsült, de titokban gyerekeket molesztáló ember idős lesz és egy régi áldozata megveri, amiért kórházba kerül életveszélyes sérülésekkel. Kit büntetnél, kinek segítenél?

Figyelt kérdés

2017. jún. 16. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Mindkettőt büntetném (illetve a pontos körülményeket mérlegelve büntetné a bíróság), mindkettőnek segítenék (a molesztálónak fizikai gondozásra van szüksége, a molesztáltnak pedig lelki segítségre).
2017. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

A kérdés szempontjából irreleváns, hogy megbecsült, hogy okkal vagy ok nélkül tisztelik stb.

Természetesen az büntetném, aki megverte, méghozzá nagyon sok évi fegyház-büntetésre. Tíz év felett.

Nem tudom, mit mond a jog, de nem is jogi kérdésként írtad.

Természetesen a gyerekek (és felnőttek) molesztálása igen súlyos bűn. De csak a törvény lehet eszköz ellene, nem önbíráskodás és nem ennyi év után.

Ami a jogot illeti, már rég elévült.

Nem tudom, fordult-e elő hasonló eset, de aligha. Több évtized múltával ha még nem múltak el a sebek, sem fog ilyen erővel feltörni, s ilyen tettben végződni.

2017. jún. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Jogilag vagy erkölcsileg? Jogilag, bizonyíték nélkül, csak a megverő büntethető. Én ennek ellenére erkölcsileg a megverőt támogatnám, mert simán érhtető, hogy olyan traumát okozott neki a pedofil gyökér, hogy emiatt nem tudja kontrollálni magát, és én szeretnék hinni a karmában.
2017. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem tennék semmit, így rendezték egymás között. A pedofil még jól is járt egy szimpla veréssel.
2017. jún. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

Sehogyan sem tudom értelmezni a nulla százalékomat. A lepontozók jobban tudják, hogy ÉN mit gondolok?

A kérdés az, ki mit gondol. Arra feleltem.

De gratulálok azoknak, akik egy súlyos bűnügy megoldását egy másik súlyos bűnügy elkövetésében látják.

Egy idős embert összeverni semmivel sem menthető, bármit is tett fiatalon.

Sem erkölcsi, sem jogérzékemmel nem egyezik a bosszú.

2017. jún. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Én összegyűjteném a bizonyítékokat és börtönbe juttatnám a mocskos pedofilt.
2017. jún. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

A válaszokban tévedést látok. A pedofil nem azonos a gyereket molesztálóval, csak a köznyelv használja úgy.

A pedofil nem kell hogy ki is élje a vágyait. Az csak irányultság, gondolkodás; a tevékenység más.


Nem bántanám az áldozatot, az biztos. Gondolom, az öregember sem emelne vádat, tudva, hogy még több is kiderülhet.

Természetesen segíteni kell orvosilag a sérült öregembernek.


Nem tudom, hogy mit számít az öreg megbecsült munkássága. Semmit.

2017. jún. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!