Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az idős emberek miért nem...

Az idős emberek miért nem haladnak a korral?

Figyelt kérdés
tekintsünk el a pár kivételtől. Öreg embereket semmi nem érdekli ami az ők fiatal korukban nem volt. Nagyanyám a telefonon 2 gombot nem tud megnyomni, számitógépet is csak messziről láttak, bankkártya stb. A ruhájuk, lakásuk is szándékosan olyan mint 50 éve. Még engem néznek le mert nem olyan vagyok mint ők.

2017. jún. 30. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Fiatal korukban hozzászoktak az akkori időkhöz és azt is megszokták hogy azokkal az ismeretekkel és technikai színvonallal jól el tudnak boldogulni. Például a posta elvitte a levelet ha jól címezték meg. És az a technikai színvonal ma is működik, tehát kényelemből minek tanuljanak meg például e-mailezni.
2017. jún. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Barátom, ők idős emberek. Az idős embereket megváltoztatni nem lehet. Ők akkor voltak fiatalok, akkor élték a legszebb éveiket, amikor az volt a megszokott, ami azóta már elmúlt, ők ezekkel az emlékekkel szeretnének együtt élni. Őket nem érdekli a számítógép, a mobiltelefon, a legújabb 3D-s televízió, mert nem ebben élték a legszebb éveiket.

Ráadásul ők hamarabb megérzik a frontokat, hamarabb elfáradnak, az immunrendszerünk sokkal gyengébb, sok gyógyszert kell szedni valamelyikőjüknek, több idős emberről is tudok, aki folyamatosan elfelejtik, mi volt tegnap, vagy akár mi történt pár órával azelőtt, sokkal több betegség lép elő a szervezetükbe, mint nekünk fiataloknak.

2017. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Arról nem is beszélve, hogy általában nem olyan sok nyugdíjat kapnak az idősek, abból eleve elmegy nekik 20-30-40 ezer Ft gyógyszerre (+ egy csomónak a mániája, hogy gyűjtögetik a pénzt a saját temetésükre), akkor minek költenének olyan dolgokra, amik nélkül tök jól megvannak? Pl. okosteló, internet-előfizetés... Szerintem legtöbbjük például egy laptopot meg se tudna venni...


Meg szerintem nagyon személyiség-függő is (az anyagi helyzet mellett).

2017. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Az enyém sem (anyám), pedig 13 éve megvan a mobilja, olyan mint új korában. Nem érdekelne engem ha nem állandóan engem b a sz ta t na, hogy ezt meg ezt hogy kell, ez megy 13. éve. A hajlandóság sincs meg benne hogy megtanulja vagy én nem tudom mi ez . xd
2017. jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy öregszik az ember, úgy válik egyre rugalmatlanabbá. És ahogy a teste, a bőre, az ízületei is egyre rugalmatlanabbak, a gondolkodása is az lesz. Egyrészt kevésbé érdeklődő, kevésbé nyitott új dolgokra, másrészt egyre nehezebben tud új dolgokat megtanulni, és ez egy ördögi körré válik. Pl. a nagyi az új telefonnal: nehezen tudom megtanulni a kezelését, és igazán nem is vagyok kíváncsi rá. Mivel nem vagyok kíváncsi, nem fogok rá energiát fordítani, mivel nem fordítok rá energiát, nem tudom megtanulni, mivel nem tudom megtanulni, nem is érdekel az egész... Ugyan ez van a bankkártya használattal. Ha valaki évtizedeken keresztül azt szokta meg, hogy az a pénz, ami a lepedők alatt van, az az érték, ami az ékszeres dobozkában van, az nehezen tud megküzdeni a virtuális pénzforgalommal. Na meg az öregek sokszor bizalmatlanok is. Talán nem is alaptalanul. (Ugyan akkor meg pont ők azok, akik boldog-boldogtalant beengednek a lakásukba, megmutatják, hol tartják a kis pénzecskéjüket, majd kimennek a konyhába egy pohár vízért. Vagy egy telefonhívás után átadják a temetésre összegyűjtött pénzt egy idegennek, mert a lányuk üzente, hogy szüksége van rá. Na, látod, ezt már én sem mindig értem.)

Ruha, lakás... hát ha egy embernek van egy kialakult stílusa, akkor ő azon nem fog változtatni, mert idén más a divat. A fiatalok azért változtatnak olyan könnyedén, mert még nincs saját stílusuk. Nekem, öregként például a rusztikus, funkcionális bútorok jönnek be, kevés, és visszafogott színekkel. Felőlem lehet az a legújabb divat, hogy lilára festett falak között narancssárga szekrény és zöld alapon piros pöttyös dívány van, nem fog érdekelni, mert nem érezném jól magam. Nem azért hordok farmert, mert 50 éve az volt a divat, hanem mert abban érzem jól magam. Amúgy sem hiszem, hogy egy bizonyos életkor fölött cicanadrágot, és mell alá érő topot kéne hordani :D

Nem hiszem, hogy lenéznének, azért, mert más vagy. Tudod, bármilyen öreg vagyok, én még emlékszem arra, hogy minket mennyit szapultak a mi szüleink, nagyszüleink, mert másképp néztünk ki, másképp viselkedtünk, más volt az életfelfogásunk (na, és az akkor tényleg nagyon más volt, a "nagy generációról" beszélek, a lázadásról, a beatről, a rockról, a szexuális forradalomról), most meg a mi generációnk mondja, hogy jaj, ezek a mai fiatalok, meg bezzeg az én időmben... Ez szerintem egy örök generációs ellentét. Majd emlékezz vissza erre 30-40 év múlva, és igazat fogsz adni nekem :)

2017. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy ezzel a korral nem mindenki tud együtt haladni, főleg az idősek nem. (De van kivétel is, pl. 87 éves unokatestvérem májusban elvégzett egy számítógépes tanfolyamot és sikerrel alkalmazza).

Mi, mint idős korosztály, máshoz szoktunk fiatal korunkban. Pl. hadifoglyok voltuk, országot építettünk, kézzel mostunk mindent, mert nem volt mosógép, naponta főztünk, mert nem volt hűtő. Porszívó, TV a 70.-es évek elején vált általánossá. Ami nektek természetes és unalomig megszokott, az vagy még nem is volt vagy csak vágyakoztunk rá.

Próbáld szeretettel megérteni nagyanyádat, ha nem tud valamit, mutasd meg többször is, ha érdeklődik.

Fogadnék arra, hogy pl. tüzet rakni, gyújtóst hasogatni jobban tud nálad...

2017. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyanyámmal élek, tudom miről beszélsz kérdező.. én nem tudom elképzelni, hogy idős koromban ugyan ilyen legyek.. én haladnj fogok a korral, mindig is érdekelt a technikai fejlődés, az újítások.. mire megörekszem (feltéve, hogy nem halok meg fiatalon :D ) olyan dolgok lesznek, amik csak a scifi filmekben vannak :D basszus, ki nem hagynám! Mik lesznek itt 40-60 év múlva, te jó ég O.o


23F

2017. jún. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én anyám gyakorikérdésezik,facebookozik, okostelefonja van,stb... Mellesleg 64 éves. Frissen tartják az unokái,és nyitott a világra.
2017. jún. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 SirMoook ***** válasza:
Ne általánosíts. Soha, mert mindig vannak kivételek. Ez sokszor inkább jellemfüggő. Sok ember irigyli azt, hogy az ő fiatalkorában nem voltak adottak bizonyos lehetőségek, pl (okos)telefon, facebook meg hasonlók. Megszokták a régi életüket, és a mostani gyors léptékkel (ha belegondolsz, ötven éve kb akkora volt egy számítógép, mint egy szoba) nem bírják tartani a tempót. Visszavárják a régit. Ezért nem hajlandóak sokan megtanulni a telefonok, vagy a számítógép használatát. Mert régen nem volt szükségük rá. Nagyon sokat kéne tanulniuk hozzá. Ha kilencven éves lennék, és fájna mindenem, nem biztos, hogy az lenne az első problémám, hogy hogyan küldjek facen üzenetet. De mivel szinte beleszülettem, ezért számomra teljesen normális, hogy megtanultam. Most képzeld el, hogy szemüveggel se tudnál ide szöveget bepötyögni. Te is el akarnál határolódni ettől a világtól.
2017. jún. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Fatal_3rror_ ***** válasza:

"A ruhájuk, lakásuk is szándékosan olyan mint 50 éve."


Erre haverom mondott egy nagyon jó monológot:

"Én megfogadtam hogy idős koromban is trendi leszek, ezért öregen is farmerban fogok járni. Aztán rájöttem hogy nagyapám is ezért hord kucsmát meg kalapot, akkoriban az volt a trend"


Másrészt a kor haladtával az ember kevésbé lesz vevő az új dolgokra, kevesebbet tud befogadni az agya, kevesebbre van igénye. HA csak belegondolok mennyi minden érdekelt engem gyerekkoromban. Vagy egész fiatalkorom a számítógép körül forgott, értettem sok dologhoz. Manapság meg úgy vagyok hogy egész nap rajta dolgozom, egy sima munka eszköz, a tökömnek nincs kedve, ideje kiismerni miközben a saját feladatköröm is folyamatosan fejlődik.


Amúgy meg vannak akik kifejezetten vevők az új dolgokra, én öregeknél is okostelefont látok, meg elég megnézni a politikai oldalakat, az igazi kommenthuszárok nyugdíjkorhatár felettiek...

2017. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!