Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy folyik ki ennyire a...

Hogy folyik ki ennyire a kezemből a pénz?

Figyelt kérdés

180 ezer forintot keresek, ebből durván 50 ezer elmegy a rezsire. Havi 10 ezer forint a buszbérlet, 10 ezer a konditerem bérletem, és kb 10 ezer forintot költök a kutyámra. Autóm, egyéb nagyobb kiadásom nincs, hónap végére mégis alig marad 10 ezer forintom. Szórakozni ritkán járok, esetleg havi egyszer-kétszer beülünk valahová, de akkor is max pár ezer forintot költök. Szóval 100 ezer forintom elmegy csak kajára, tisztító szerekre és kozmetikumokra. Nem is értem hogy megy el ennyi pénz, pedig semmiből sem a legdrágábbat veszem.

Hogy tudnék jobban spórolni? Szerintetek mennyi lenne a reális összeg, amit ebből félre kellene tudnom rakni?


2017. jún. 30. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Először pontosan tudnod kellene, hogy mire mennyit költesz. Bár macerás, de egy hónapon keresztül minden egyes kiadásodat írd fel, aztán a hónap végén meglátod, hogy tényleg jól becsülted-e a kiadásaid összetételét. Ha egyedül élsz, 100 ezer Ft nagyon sok kajára + tisztítószerekre.
2017. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Írjad egy pár hónapig a kiadásaidat, de mindent írjál fel, amit vettél. Aztán hónap végén megnézed, hogy mi az, amire muszáj költeni (rezsi, bérlet, kaja), mi az, ami esetleg kihagyható lett volna, és mi az, ami tök fölösleges volt. Én is ezt csinálom, mert nekem is folyik ki a pénz a kezemből.
2017. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Írd fel pontosan a kiadásaidat, vezesd rendszeresen, gyűjtsd a számlákat, bolti bizonylatokat, figyeld, mire költesz. Gondolkodj el azon is, hogy a rezsin tudsz-e faragni, milyen fogyasztásúak a háztartási gépeid, tudnád-e energiatakarékosabbra cserélni, mivel világítasz (nálam minden lámpában LED "izzó" van, rengeteget számít), esetleg nincs-e valami meghibásodva, nincs-e olyan csőtörésed, amit nem vettél észre, de viszi a vizet (járt így ismerősöm), nem lopják-e az áramodat, vagy nincs-e olyan rákötve, aminek nem kellene hozzád bekötve lennie (mikor felújítás volt nálam, a szakik mesélték, hogy dolgoztak egy idős nőnél, aki nem értette, miért fizet mindig magas villanyszámlát, nézzék már meg neki, kiderült, hogy a lépcsőház világítása az ő mérőjére volt kötve, és amikor a közös folyosón felkapcsolták a világítást, az meglódította az órát, gyorsan orvosolták a problémát).

Én is nagyjából ennyit keresek, de nekem ebből 30-35% megtakarításokba megy, a maradékból gazdálkodok, és mindig kijövök hó végén.

2017. jún. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vásárolj cetlivel és egy évre való tételeket gondosan ellenőrizve mi éri meg jobban.

Aztán mond azt magadban, hogy ebből a boltból ki fogok jönni 5 perc múlva mert csak kajáért jöttem.


Kb ennyi

2017. jún. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!