Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért folyik a csapból is a...

Miért folyik a csapból is a személyi kölcsönök, hitelek reklámja?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy hasznot akarnak, nem ez a gond. Körülbelül egy éve érzem, hogy minden második bármilyen reklámfelületen ezt nyomják, tényleg a csapból is ez folyik. De miért ilyen mennyiségben?

2016. szept. 27. 00:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
A hiteltanácsadók és a sleppjük álla felkopóban van - hála a devizahiteles fiaskónak, aztán a Budacash és Questor bűnbanda lebukásának, az emberek lassan kezdenek rájönni hogy nem érdemes egy lyukas garast se bízni ezekre, mert csak a saját hasznukat lesik.
2016. szept. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
#1 nem értem ezeket a véleményeket, az emberek hajlamosak azt képzelni, hogy a bankok azok jótékonysági intézmények? Természetesen a profitért dolgoznak. Ha elmész egy kis boltba, ahol mondjuk 30 forinttal drágább egy csoki, mint mondjuk a CBA-ban akkor neki is elkezdesz lázadni? :)
2016. szept. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%
12:32, a CBA vagy Manyi nénje kisbótja nem várja el, hogyha vásároltam ott egy csokit, 2 héten belül 10 csokit kell oda visszavinnem, különben a CBA/Manyi nénje lefoglalja a házamat...
2016. szept. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Azért, mert szeretnék ha felvennéd a reklámozott hitelt. Ez persze nem azt jelenti, hogy fel is kell venned.
2016. szept. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

3-as, nagyon idétlen példa.

egy csoki vásárlásával nem kötsz szerződést arra, hogy bármit is visszaviszel.

főleg nem 10x-es mennyiségben.

nekem is van hitelem, még a 2x-esét sem fizetem vissza, nemhogy a 10x-esét.

ésszel kell felvenni, nem aláírni az első ajánlatot olvasás nélkül.


nagyon nagy tévedés, hogy a bankárok álla felkopóban van. még ugyan pörög most a biznisz!

jók a hitelek, sokkal jobbak, mint néhány éve.

aki ért hozzá, és van pnzügyi kultúrája, annak megéri felvenni, mert jól jár vele.

persze csak ha szüksége van rá.

de egy lakáshitelesnek nyilván szüksége van rá, hiszen azt az 50 ezret nem tudja 10-15 évig félretenni, és MAJD akkor venni egy házat. akkor addig hol lakna?

nem rossz dolog a hitel, csak nem mindegy, hogy egy 8 általánost végzett, minimálbéres ember veszi fel, vagy egy normális bérrel rendelkező, pénzügyeihez értő ember?

2016. okt. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

19:41, lehet hogy idétlen példa, de igaz. Nem az az elsődleges szempont, hogy minél bonyolultabb legyen. Aki hitelt vesz fel, az adósságba veri magát, ezek a tények.


"nekem is van hitelem, még a 2x-esét sem fizetem vissza, nemhogy a 10x-esét."


Ez még akkor se lenne igaz, ha történetesen "kamatymentes" hitelt vettél volna fel (ami igazából ugyanolyan mint a 0 forintos telefon: egy nagy átbszás)


"ésszel kell felvenni, nem aláírni az első ajánlatot olvasás nélkül."


Én soha nem vettem fel hitelt, nem is fogok. Aranyszabály, hogy olyanra, és CSAK olyanra veszünk fel hitelt, ami visszahozza az árát. Olyanra semmi értelme, ami csak amortizálódik, és nem termeli ki a kamatokat, ennyi erővel le is húzhatnád a pénzedet a vécén.


"nagyon nagy tévedés, hogy a bankárok álla felkopóban van. még ugyan pörög most a biznisz!"

"jók a hitelek, sokkal jobbak, mint néhány éve."


El tudom képzelni, hogy a válság és a Budacash-Quaestor bűnbanda lebukása után mekkora a kereslet a hitelekre.

Az meg hogy "jók" a hitelek, nem sokat mond. Kinek a szemszögéből jók? Merthogy nem az adóséból, az 100%.

A béka is hasznos állat az emberek szerint - a rovarok szerint már kevésbé.


"de egy lakáshitelesnek nyilván szüksége van rá, hiszen azt az 50 ezret nem tudja 10-15 évig félretenni, és MAJD akkor venni egy házat. akkor addig hol lakna?"


1: Amíg azt látom, hogy egy átlagfiatal uszkve 2 millió forintot pisál el éveként baromságokra, és dorbézolja el, az ne akarja már bemesélni nekem, hogy egy kecóra nem tud félrerakni. Ja, hát ha nem is akar, akkor úgy valóban nem fog tudni.

2: Lakástakarékot már feltalálták egy ideje, lehet vele élni

3: Részletfizetés is van a világon, nem a Sátán műve

4: Lakjon a szüleinél addig. Orbánisztán nem Ámeriká, hogy a tizenöt éves tejfölösszájú kis vakaréknak anyuka házat vesz szülinapjára. Ez egy ilyen ország, a kúrmányoknak hála jó szar itt az élet, amíg el nem takarítjuk a hatalmi gyülevészt és a sleppjét, addig ez van, ezt kell szeretni.


A bank is vastagon sáros mellesleg a bedőlt hitelek ügyében - minek adott kölcsönt olyannak, akiről lerítt, hogy a szülinapos bögréjén kívül egyéb fedezete nincs? A válasz eléggé egyértelmű szerintem...

2016. okt. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Annak, hogy mit veszel egy boltban, mi köze egy hitelhez?

Miért akarod összehasonlítani?

Értelmetlen.

A hiteles dolog megmarad, a csokit megetted, eltűnik, vége.

Nem kell 10 évig fizetned, mert 10 év múlva már sehol sem lesz.

Egy lakást nem eszel meg, 50 év múlva is lakás lesz, amikor már réges rég kifizetted.


"Ez még akkor sem lenne igaz..."


Hadd tudjam már én jobban, milyen hitelem van, jó?

Nem fizetem vissza a dupláját sem.


A kamatmentes hitel egy részletfizetés, ami nem egy nagy átverés, hanem egy nagyon jó és hasznos termék.

Ez pont az, ami a vevőnek hasznos, nem a banknak.


Jó, te nem vettél fel hitelt. Nem lehet mindenki ilyen szerencsés. Van, akinek nincs más lehetősége. De az, hogy felveszi, nem egyenlő azzal, hogy nem fogja fizetni.


Le is húzhatnám a pénzemet a vécén?

Ember, miről beszélsz?

Ha valamire szükségem van, akkor azért fizetek, de az a valami megmarad!

Lesz egy lakásom, vagy áruhitellel egy tévém, laptopom, amit UTÁNA is fogok tudni használni! Nem csak addig, amíg fizetem a hitelt, hanem még évekig! Nem azzal termeli ki valami a hasznot, hogy pénzt hoz, ennyi erővel ne csinálj gyereket se, mert az sem hoz pénzt!

Kaját se vegyél, mert az evés sem hozza a pénzt, hanem viszi!

Egy laptopban, tévében az termeli a hasznot, hogy nézem. Mert ezért vettem. Szükségem van rá. Leköt. Érdekel.

Egy használati tárgynak ez a haszna, nem az, hogy pénzt hoz.

Remélem te ruhákat sem szoktál venni, mert azok sem hoznak pénzt!


"Kinek a szemszögéből jók a hitelek? Merthogy nem az adóséból, az 100%"

Elkeserítelek, ezek a hitelek nagyon is jók az adós szemszögéből. Tudom, hogy nem tudod megérteni, ha nincs hiteled, de akinek szüksége van a pénzre, az adott termékre, a lakásra, a kocsira, annak mindez nagyon is megéri.


Egy átlagfiatal nem tudom, hol pisál el évi 2 milliót. Ez egy olyan általánosítás, amire egyetlen példát sem tudnál mondani. Rengeteg huszonéves kollégámnak van megtakarítása, lakástakarékja, kocsit vett. Mellette meg hadd bulizzon már, ő dolgozott meg azért a pénzért. Nem szórják a fiatalok a pénzt, vagy nem tudom, te miféle közegben mozogsz, de nem ez az általános, az egyszer biztos.


Jajajjj...felismertelek. Egyszer már összehordtad nekem ezt a sok baromságot.

Igen, feltalálták a lakástakarékot, csak az max az önerőre elég, és abban az 5-10 évben, míg azt fizeted, hol laksz?

Ha épp anyuéknál nem lehet.

Fizeted mellette az albérletet? Na az az ablakon kidobott pénz.

Akkor már fizesd a saját lakásodat, és a végén a tulajdonod lesz. Az albi sosem lesz a tied.

Szóval a lakástakarék annak jó, aki még otthon lakik. De nem mindenki ilyen szerencsés.


"Részletfizetés is van a világon. Nem a sátán műve"


Na itt derül ki, hogy mennyire fogalmad sincs a dolgokról.

Egy 0%-os hitel, egy "hitelre" kihozott mobiltelefon, a hiteles laptopom, a hiteles tévém... mind-mind hiteles, és ez pont ugyanaz, mint a részletfizetés!

Először szidod, utána meg magasztalod ugyanazt a dolgot....... :D


"Lakjon a szüleinél addig!"

Lakjpon bizony, ha megteheti. De nagyon sok olyan van, aki nem teheti meg. 18 éves kora előtt nem nyit lakástakarékot, mert nincs miből. Nincs rendszeres jövedelme. Utána meg sok fiatalt elküldenek, vagy ő maga akar kitörni az iszákos, munkanélküli közegből, és el kell jönnie. Nekem is el kellett jönnöm, lakástakarékra nem volt lehetőségem, mégis hol laktam volna, a híd alatt?


A bank egyértelműen sáros. Ebben egyetértünk.

Felelőtlenül adott hitelt. Nem kellett volna.

De a legnagyobb bűnös az, aki felvette.

Erről szól A nagy dobás c. kiváló film, ami tavaly ment a moziban, Brad Pitt, Ryan Gosling, és hasonló nagy nevek játszanak benne. Érthetően, köznyelven mutatja meg, hogyan alakult ki a válság. Aki nem látta, érdemes megnézni, nem egy száraz dokumentumfilm, még jó poénok is vannak benne.

2016. okt. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért hoztam fel, mert a (bedőlt) hitelesekre pont nem az jellemző, hogy olyasmire vették fel, ami megmaradt, hanem plazmatévére, hogy a vécén is HD minőségben láthassák amint Justin Bieber az orrát túrja, meg luxusterepjáróra, ami persze zabálja a benzint, azaz a pénzt.


"A kamatmentes hitel egy részletfizetés, ami nem egy nagy átverés, hanem egy nagyon jó és hasznos termék.

Ez pont az, ami a vevőnek hasznos, nem a banknak."


A hitel és a részletfizetés még mindig NEM ugyanaz. A bank pedig nem ad úgy senkinek semmit, hogy neki magának abból semmi haszna nem származik. Sajnos a bank is egy dologban érdekelt: a profitban. Hogy ezt az ügyfél rovására teszi, az őt hidegen hagyja. A profit a lényeg, a nyereség, hogy ezért pár (ezer) ember az utcára kerül, az nekik mindegy.


"Ha valamire szükségem van, akkor azért fizetek, de az a valami megmarad!

Lesz egy lakásom, vagy áruhitellel egy tévém, laptopom, amit UTÁNA is fogok tudni használni! Nem csak addig, amíg fizetem a hitelt, hanem még évekig!"


HA tudod fizetni a hitelt. Ismétlem: HA. Mert ha nemtudod, úgy elszedik tőled, mint annak a rendje. Mindazonáltal össze is lehet spórolni a pénzt, és egy olcsóbb lakást, laptopot, tévét venni, nem az ötmillióba kerülő gémerkategóriát, meg az ötvenmilliós kacsalábon forgó kacsalábat kell megvenni. Csakhát az emberek nem érik be az olcsóval, úgy vannak vele, hogy ide nekem az oroszlánt is, a hitelt meg majd a jóistenke visszafizeti.


"ennyi erővel ne csinálj gyereket se, mert az sem hoz pénzt!"


Megfogadom a tanácsod. Amúgysincs kivel, és se időm, se türelmem nem lenne egy gyerekhez. Arról nem is szólva, hogy honnét teremtsem elő azt a kvázi 11 milliárd dollár körüli összeget,amibe egy ilyen kis tündérke felnevelése kerül? Hitelből? Haha!


"Kaját se vegyél, mert az evés sem hozza a pénzt, hanem viszi!"


A kaja az pont hogy rossz példa, mert enni azt kell. Ha nem eszel, éhendöglesz. Bár ahogy elnézem ezt az országot, 10 éven belül az élelmiszer is luxuscikk lesz. Elvégre jobban teljesítünk, vagy mifene.


"Remélem te ruhákat sem szoktál venni, mert azok sem hoznak pénzt!"


Ruhából olyat hordok, ami 10-15 évig is vígan elvan, és bírja a gyűrődést. A málhamellémyemet kerek 17 év után kellett lecserélni. Azonkívül ezek a holmik fényévekkel olcsóbbak a divatlapban reklámozott, meg a kirakatokban tetszelgő ruhakölteményektől. Lehet, hogy nem öltözködök divatosan, de nem is akarok mobil karácsonyfadísz lenni. Éppen ezért a ruhán is tudok spórolni.


"Elkeserítelek, ezek a hitelek nagyon is jók az adós szemszögéből. Tudom, hogy nem tudod megérteni, ha nincs hiteled, de akinek szüksége van a pénzre, az adott termékre, a lakásra, a kocsira, annak mindez nagyon is megéri."


Megkérdeznék erről pár devizást vagy Budacash-károsultat, mekkora atomkirály dolog volt felvenni a hitelt. Tudod, aki A-t mond, az mondjon B-t is.


"Egy átlagfiatal nem tudom, hol pisál el évi 2 milliót. Ez egy olyan általánosítás, amire egyetlen példát sem tudnál mondani." kontra "Mellette meg hadd bulizzon már, ő dolgozott meg azért a pénzért."


Meg is válaszoltad a magad kérdését.

Én konkrétan azt látom, főleg az egyetemisták körében, hogy heti rendszerességgel tartanak fekvehányós bulit, miközben a kosztot anyuka állja, mert a hétezer forintos Sétálós Jancsi mellett egy nyamvadt tasakos levesre már sajnálja a zsét. Röhej a köbön. Azonkívül egy csomónak autója van - teljesen indokolatlanul, csak hogy villogjon vele - ami a létező legnagyobb pénztemető a világon (adók, benya, szervizköltség, matrica, kiskutyafsza karikára vágva). De még ha autója nincs is, 1 milliót simán el tud dorbézolni bármelyik mezei egyetemista 1 év alatt. Félretehetné hogy kamatozzon, be is fektethetné akár, de nem, inkább elissza, elbulizza, eldrogozza, elprostizza. Aztán meg jajgat hogy nem tud lakást venni.

Ha a Miskolci Egyetem felé jársz, erősen javaslok egy látogatást a Rockwellben. Aztán még egyet és még egyet. Ne nagyon csodálkozz, ha rendre ugyanazokkal az arcokkal fogsz találkozni.


"Jajajjj...felismertelek. Egyszer már összehordtad nekem ezt a sok baromságot."


Meglehet. Ha így is történt, a véleményem azóta se változott: hitelt az vesz fel, aki vissza is tudja termelni a költségeit, vagy aki arra bazírozik, hogy közpénzből visszafizetik helyette. Ez sem változott azóta sem.


"Igen, feltalálták a lakástakarékot, csak az max az önerőre elég, és abban az 5-10 évben, míg azt fizeted, hol laksz?

Ha épp anyuéknál nem lehet."


Már bocsánat, de ha nincs lakásod, akkor szerinted ki fog hitelt adni neked és miféle fedezetre? Még Lakatos Teszlatrooper se fog, azt garantálom.


Nem kötelező az albérlet se, van diákszálló meg kolesz is. Azt be ne meséld már nekem, hogy ezt se tudja fizetni :D szerencsére fekvehányós bulira mindig jut pízmag :DDDD


"Na itt derül ki, hogy mennyire fogalmad sincs a dolgokról.

Egy 0%-os hitel, egy "hitelre" kihozott mobiltelefon, a hiteles laptopom, a hiteles tévém... mind-mind hiteles, és ez pont ugyanaz, mint a részletfizetés!

Először szidod, utána meg magasztalod ugyanazt a dolgot...... :D "


A hitel és a részletfizetés továbbra sem ugyanaz. Részletfizetésnél NINCS ugyanis kamat, hitelnél pedig MINDIG van. Ha egy részletfizetésnél van kamat, az NEM részletfizetés, hanem ügyesen elmaszkírozott hitel (pontosan azért,mert egyébként a kutya se venné fel, ha a rendes nevén kínálnák)


"De a legnagyobb bűnös az, aki felvette."


Akkor ezekszerint igazam van. Köszönöm.

2016. okt. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nincs az az isten, hogy újrakezdjem ezt veled.

inkább maradj meg abban a hitben, hogy jól látod a dolgokat... :D

2016. okt. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8:58 oké, úgy teszek :) meglátjuk, az idő kit fog igazolni.
2016. okt. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!