Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a gyászolónak?

Figyelt kérdés

A barátnőmről volna szó pontosabban. Pont valentin napon hunyt el az édesapja. Engem is megviselt, de a halálhír pillanatától tudtam, hogy bizonyos fokig nekem kell a család védelmezőjének lennem. Eleinte azt hiszem egész "jól" helytálltam (már ha lehet használni a "jó" szót ebben a helyzetben). Naponta ingáztam ki hozzájuk, hogy mellettük lehessek a tragédiában, bevásároltam, próbáltam rávenni őket az evésre és minden szabadidőmben ott voltam, akkor is ha tudtam, hogy szar lesz.

Majd lassan eltelt az első időszak, megvolt a temetés és kezdett visszaállni az élet a rendes kerékforgásba, legalábbis külső szemlélőnek úgy tűnhetett.

Ebben az időszakban valahogy én is kisiklottam a támogatásban. Már egy ideje fogalmam sincs, hogy mit kellene csinálnom, amire rájön az, hogy a barátnőm is provokál ebből veszekedéseket (elég sokszor).


Egyszerűen tanácstalan vagyok. Általában nem merek róla kezdeményezni beszélgetést, mert nem akarom ezzel "visszarántani" a depresszióba. Ha pedig nem teszem, akkor megkapom, hogy úgy teszek mintha elfelejtettem volna. Ha megkérdezem, hogy mit tudnék segíteni, akkor nem kapok választ.

A másik probléma ezzel kapcsolatban, hogy ő (és az anyja) hívő és hisz a túlvilági dolgokban, hogy a halottak visszajönnek és jeleznek a szeretteiknek, én pedig meggyőződéses ateista vagyok. Ezeket a "jeleket" elég sok dologra rá tudja húzni, ma például egy filmet nézett és a gyilkosos jelenet előtt lefagyott a gép. Az ilyeneket pedig ha elmondja, egyszerűen nem tudok mit reagálni. Ha egyetértek az a baj, mert nem vagyok őszinte, ha nem értek egyet az a baj, mert nem támogatom, ha pedig nem reagálok, akkor az a baj, mert úgy teszek mintha elfejtettem volna.


Ráadásul azt hiszem, kezd depressziós is lenni.


Tudom, hogy ki kell tartanom, főleg ebben a nehéz időben, de hiába önzőség, egyszerűen sz*r érzés. Sajnos a kapcsolatunkat is mérgezi, mert rendszeresen provokál veszekedéseket, ahol igyekszek nem visszaszólni, hanem azonnal bocsánatot kérek, még ha nem is nekem kellene.


Én pedig mindeközben nem tudom, hogy mit tudnék tenni, hogy akár egy picivel is jobb legyen.


Na ez egy picit hosszúra sikeredett, de legalább kiírtam magamból egy picit. Ha valaki elolvasná, attól szívesen fogadok választ.



2017. júl. 2. 01:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit hagyd békén is őket, mert így akár tudatosan, akár nem, papucsot fognak csinálni belőled. Az, hogy segítesz nekik, nem azt jelenti, hogy innentől kezdve te vagy a mindenes.
2017. júl. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kikkina88 válasza:

Szia.ha nem olvastam volna vegig a tortenetet akk a kerdesre azt valaszoltam volna,h hallgasd vegig akar 1000× is ha beszelni akar rola.nekem most junius 8an halt meg anyukam a gyaszban senki nem tud segiteni max tenyleg ezzel h meghallgatnak ha beszelni akarok rola.rettento nehez szituacio ez.azzal h olyanokat mondanak g mar nem szenved meg neki jo semmit nem ernek el mert van h csak felidegesit.de van olyan h en is ezzel vigasztalom sajat magam.bnodnel meg sztem eleg durva depresszio alakulhatott ki amit egyedul nem fog tudni megoldani.sztem orvosi srgitsegre lenne szuksege,de amig o maga ezt nem fogja tudatositani addig baj lesz.probalj meg kirartani esetleg amikor jobb napja van esetleg felhozni neki a pszichologus temat de csak nagyon ovatosan.hatha bejon.nem normalis realcio ennyi ido utan is meg igy viselkedni sztem.nekem anyu volt a mindenem napi szinten kapcsolatban voltunk es megsem viselkedem igy pedig osszetortem rendesen.

Bocs h ilyen hosszu lett.remelem vmennyit tudtam segiteni. Meg annyi h esetleg ha a tulvilagi temat hozza fel valaszolj annyit h elfogadod h o igy gondolja.en is ateista vagyok,megjegyzem ferjem hivo.nalunk igy van megoldva o is mashogy all ehhez meg en is de vita nincs belole.o sem probal engem gyozkodni en sem ot.

2017. júl. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!