Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van szükség 8 órát...

Miért van szükség 8 órát dolgozni?

Figyelt kérdés
Bizonyított tény, hogy rossz hatással van az egészségre és a hangulatra is, a 8 óra elég sok minden hétköznap...
2017. júl. 3. 06:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Akkor én mit mondjak ? Napi 14 órát húztam egy gyorsétkezdében 5 évig.
2017. júl. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Az nem sok, egy kamionosnak 15 órát is lehet , és kell is dolgozni. Utána 9 óra pihenő és újra 15 óra munka.

Ez lehet 9 óra vezetés, a többi akár rakodás is.

2017. júl. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Mert egyszer valami barom kitalàlta,a sok birka meg csinàlta.Ahelyett hogy agyonütöttek volna a kitalàlójàt.

Nézd csak meg az emberi marhasàgot:azt mondod a nyolc ora sok,maris lesz birka aki ravagja hogy az semmi mert ő 14-et gürizik.

Igen,a 8 nagyon sok.4 bőven elég lenne.plàne ha a fizetés szinvonalàt nézzük!!

Nagyon remélem,hogy a legfiatalabb generàció màr màs lesz.Nem hagyja magàt kizsigerelni.

2017. júl. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
ki mondta, hogy kell? el lehet menni 4-6 órás részmunkaidőbe is...az dolgozik 8-at, akinek az a pénz nem lenne elég...
2017. júl. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ácsi-ácsi, azèrt azt gondolom tudjátok, hogy eleinknek nem semmi sztájkolásba ès mozgalmak szervezèsèbe került kiharcolni a napi 8 órás, heti 40 órás munkaidőt. Május 1., rèmlik valami? Előtte 10-16 óra volt a napi meló, heti 6 nap. Ja, ès a gyerekeknek is. Ja, nekik "csak" 10 órát kellett dolgozni, mert ennyiben maximalizálták.

Szóval ez a 8 óra annyira nem vèszes. Egy-kèt helyen már bevezettèk a kevesebb munkaidős beosztást, de mèg várhatjuk, hogy az ide begyűrűzzön.

2017. júl. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Mert a gyáraknak így éri meg. Rengeteg munkavégzés munkaidejét lehetne csökkenteni és egy átgondolt oktatáspolitikával simán lelehetne vinni 6 óra alá is a jelenlegi 8 órás munkákat. Szakmán belül elég sokszor láttam, hogy a gépészmérnökök egyszerűen 2-3 órával a munka lejárta előtt leléptek.
2017. júl. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Ép ma olvastam az új módit: első hét H,K,Sz 12 óra hossza.

Második hét H, K, SZ, CS 12 óra hossza. Gyárban, H-P

Brutto 220 ezer(!) Netto 180 ezer(!)

Szegény rabszolgák!

2017. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Simán lehet kevesebbet. De a pénzedet órabérben kapod. És azért nem mindegy hogy mennyi jön hónap elején.
2017. júl. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mikor gyerek voltam akkor 6 napos volt a munkahét.
2017. júl. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem arra voltam kíváncsi, hogy régen mi volt, hanem arra, hogy ami most van, az miért így van. :)
2017. júl. 4. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!