Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön szeretnék dolgozni...

Külföldön szeretnék dolgozni felszolgálóként. Két kérdésem is lenne. 1. Tanfolyam elvégzése nélkül mekkora eséllyel lehet kijutni folyami hajóra? 2. Mennyi indulótőkére van szükség, hogy az ember kijusson folyami hajóra?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy vendéglátóstapasztalat nélkül ki lehet-e kerülni folyami hajóra? Az indulótőkénél nekem 300-400 ezer Ft-ot mondtak.

2014. nov. 4. 13:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Elárulnád, melyik országban szeretnél dolgozni, és milyen nyelveket baszélsz? Mert ez nem derül ki a kérdésedből...
2014. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igaz, bocsi. Angolul beszélek magasabb szinten, mint alapfok. Folyamira mennék vagy angol nyelvet beszélő országokban gondolkozom (Nagy-Britannia, Írország vagy Hollandia).
2014. nov. 4. 13:52
 3/16 anonim ***** válasza:

Most is keresnek télre, angolul beszélő felszolgálókat. Ha nem lesz telítődés, lehet be tudsz jutni. jelentkezz és menj el interjúra, azután elválik.


Az idén nálunk pl bankár volt az egyik magyar srác, de meg voltak végül vele elégedve. Jövő héttől jövő szezonig megint bankár, utána megint felszolgáló folyamon.


80-100 ezer körül kell indulótőkét számolni folyamnál. Nem kell 3-400 ezer.

2014. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat. Akkor egy kb. 100 ezerből megvan a kijutás? Azért is kérdeztem ezeket, mert nincs vendéglátós végzettségem, se tapasztalatom, de olvastam és írták is, hogy ki lehet jutni anélkül is. Gondoltam rákérdezek itt is.

Közvetítők közül kiket ajánlanátok? A fentebb leírt feltételekkel mely cégekkel lehet kijutni?

2014. nov. 4. 15:02
 5/16 anonim ***** válasza:

velük érdemes:


www.crew.hu

www.kginternational.hu

2014. nov. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A KG-t ajánlom.

Nem kell tanfolyam, tudjál felszolgálni, legyen némi tapasztalatod és kész. Amit fizetned kell az elején, az a kiutazás költsége és a szépen elnevezett közvetítési díj (interjú-felkészítés, stb... 4 éve nekem 80 ezer volt).


Én folyamra, a KG-hoz biztos nem mennék felszolgálónak. Inkább a housekeepinget javaslom, a felszolgálás baromi kemény és nem sokkal fizet többet.

2014. nov. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Inkább kisegítő munkát javasolnál?
2014. nov. 5. 12:29
 8/16 A kérdező kommentje:
Mennyivel számoljak a különböző cégek "közvetítői" díjával és a kiutazás költségével számolva? 100-150 ezer körül? Minden költséget figyelembe véve mennyi körül van?
2014. nov. 5. 16:34
 9/16 anonim ***** válasza:

A kiutazás költségét előre lehetetlen megmondani, mivel fogalmunk sincs, hol kell beszállnod. Ha Budapesten, akkor lehet, hogy 2000 Ft, ha mondjuk Franciaországban valahol, akkor szívás. Viszont mindenhová mehetsz busszal, ami olcsó, csak nagyon fárasztó.


Én a housekeepinget javaslom, ha fiú vagy, akkor is. Takarítani mindenki tud, ha akarja, akkor jól is, gyorsan is. Idén, ahogy hallom, sorra hullanak a felszolgálók.

2014. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Annyival egészíteném még ki, hogy a Crew Agencynél is 80 körül van a közvetítői díj, az utazásról viszont csak rövidebb szakaszon kell magadnak gondoskodnod. Ez kb úgy néz ki, hogy Dunán maximmum Passauig,nagyobb távolságokba pl az említett Franciaországba, ahol anno én is kezdtem, oda repültetnek és a cég fizeti, illeve küldik a repjegyet. Dunai szakaszra, érdemes lehet az osztrák kiránduló vonatjegyet venned, onnan pedig traszferrel Passauig eljutsz kb 20 ezer forintból. A transzfereket viszont neked kell fizetni, pl. busz, taxi, vonatjegy, amit ha leadsz vissza is fizetnek.A G&P-nél viszont úgy van , hogy egy összeget fizetnek szezon végén neked, mint utazási költség,aztán ha szerencséd, van akkor belefértél korábban abba az összegbe, ha nem-nem.. Télen egyébként olcsóbb a közvetítői díj is, mivel nem teljes szezon, csak néhány hét. Páromnak 10.000 Ft volt pl Housekeepingbe, de nálunk az elég telített, még a távolkeletieknek sem jutott elég hely.


Ezen felül az eső hétre legyen némi eurod, ha venni kell valamit kint az üzletekben magadnak, utána már úgyis kapod a borravalót.

2014. nov. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!