Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Sophie névről mi a véleménye...

A Sophie névről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2017. júl. 6. 18:38
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
38%
42F vagyok, nekem a nyalóka (orális szex), vagy Sophie Marceou francia színésznő.
2017. júl. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Fatal_3rror_ ***** válasza:
50%
Az hogy akkor már miért nem Zsófia. Amúgy meg az egyik legrégebbi és legnépszerűbb név a világon.
2017. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
73%
Külföldön szép itthon nekem nevetséges.
2017. júl. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

1. a Zsófia a világon biztos nem a legnépszerűbb név, lévén, hogy magyar név, de nem magyar eredetű.

a Sophie viszont kb. 2012. óta a világ legnépszerűbb neve Amerikában és több európai országban is.

hangsúlyozottan a Sophie, és nem a Zsófia népszerű!


2. Sophie Marceou

helyesen: Marceau


3. Magyarországon nyilván élnek vegyes családok, ahol a gyereket külföldön anyakönyvezték, plusz olyanok, akik kitűnően beszélnek idegen nyelveket, így semmivel sem furcsább egy hazai Sophie, mint egy bécsi Béla vagy londoni Réka.

2017. júl. 6. 19:34
 5/36 anonim ***** válasza:
72%

Magyar névnek nem tetszik. Úgy értem, hogy mondjuk Kovács Sophie. Vagy magyar írásmóddal: Kovács Szofi. Pedig mostanában már adható és úgy látom, sokan rákaptak. De úgy mint például Sophie Turner, tetszik.

Magyarul inkább maradjon a Zsófia, még ha kicsit más is a hangzása. Az én nevem is, kötődöm hozzá.

2017. júl. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg szép és büszkén viselem.

Ízlésen nem érdemes vitatkozni, de azt nagyon nem tartom szép dolognak, ha lerondázol egy nevet egy olyan ember előtt, akiről pontosan tudod, hogy így hívják és még szereti is a nevét.

2017. júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

hát, ízlések és pofonok, nem látom be, miért kéne alakoskodnom, csak azért, mert téged is így hívnak.

engem is, de utálom attól még.

2017. júl. 6. 20:52
 8/36 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem a Sophie nagyon szép, nőies, kellemes, lágy hangzású, nekem ez nagyon bájos névnek tűnik és felnőtt névnek is jó. Olyan szép, letisztult. Magyarországon Szofiaként adnám, rövid o-val, és a Zsófia nekem se tetszik.
2017. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

nekem a Szofi írásmód nem tetszik, mert ez fonetikus átírása az eredeti, a legtöbb külföldi (német, angol, francia stb.) használt Sophie-nak.


nekem pont így tetszik íz írásmódja: Sophie


gyűlölőm a fonetikusan átírt neveket, annyira röhejesek, ostobák, a globalizáció korában és úgy, h. több nyelven perfekt vagyok, egyszerűen röhej, hogy Szofi!!!

2017. júl. 6. 20:59
 10/36 Fatal_3rror_ ***** válasza:
88%

1. Nem is azt mondtam hogy a Zsófia, hanem maga az eredeti név helyi formái...

2. Most akkor a világ vagy Amerika...?

3. Amerikában és Franciaországban mondjuk jól hangzik, természetesnek a Sophie. Magyarországon nem, ennyi.

4. Mi a búbánatos gyíknak teszel fel egy kérdést, megkérdezve az emberek véleményét, ha utána elmondod hogy mindenki hülye aki nem a te véleményed osztja?

2017. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!