Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egy "mezei", kívülálló nézőnek...

Egy "mezei", kívülálló nézőnek a Trónok harca mennyire lesz érthető, követhető?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha sem a könyveket nem olvastam sem semmi más háttérinfóm nincs, csupán pár nevet meg a sorozat alapkoncepcióját ismerem (meztelenkedős harcos fantasy történelmi beütéssel), és most lezdeném nézni, mennyit fogok érteni belőle, mennyire lesz követhető, feldolgozható és mennyire fogom átlátni? Mert bevallom nekem kicsit kuszábbnak tűnik mint mondjuk egy AHS vagy Walking Dead. Meg aztán az a sok szereplő, és egyik sem szokványos David vagy Sophia névvel, hanem csupa Y meg A meg E, brr.... Érdemes egyáltalán belevágni? :D

2017. jún. 1. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
érdemes, én se olvastam a könyvet, az első évadot végig néztem és értettem, de a többit nem láttam. Majd adok neki még egy esélyt mert akkor lefoglalt a sok másik sorozat :)
2017. jún. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképp érdemes belevágni! A könyvet nem olvastam,de a sorozat az páratlan a maga nemében! Valahol olvastam nemrég hogy a világ 3-ik legjobb sorpzata.Na de ne menjünk ebbe az irányba!A nevekkel nem lesz gond,nem nagy ördöngősége megjegyezni,hiszen lesz akit kedvelni fogsz,és lesz akit nagyon nem.Innen és onnan is bizony elég sokan meghalnak szinte minden évadban van egy bumm,na erre nem számitottam."Meztelenkedés,harcos fantasy történelmi beütés"jól mondod erről szól viszont ezt nagyon tudja. Van benne nem kevés humor ,ironizálás,Tyrion részéről-aki nagy kedvencem,remek színészi alakitások,és a látvány na az igen! Az új évad július 17-szóvala ddig zúzd le! :)
2017. jún. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%

az első évad valóban nagyon jó, felhypeol hogy lesz itt sárkány meg tél meg minden, de igazából nem történik semmi 7 évadon keresztül, néha meghal valaki aki fontosabb szereplő és kész

nekem hatalmas csalódás a sorozat főleg az 5-6 évad de ettől függetlenül megnézem ezután is a részeket

2017. jún. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Én is mezei néző vagyok, abszolút élvezhető.
2017. jún. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Hát szerintem pont a Trónok harca az, amiben elég sok dolog történik.
2017. jún. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Az tény, hogy a könyvsorozat sokkal jobb és az HBO sorozat csak egy nagyon lerövidített, leegyszerűsített változata (ami egy ponttól már el is tér a könyvektől), de ha nem ismered a könyveket, akkor is érthető lesz a történet.

A "nehézséget" csak az jelentheti majd, hogy a sorozatban eleinte hirtelen megjelennek a szereplők és fogalmad se lesz róla, hogy ki kicsoda, mert nem igazán vannak bemutatva. De majd megszokod.

2017. jún. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
A trónok harcának csupán a borítása a fantasy, a szex, a harcok és egyebek, a váza a történetnek a beszélgetések, dialógusok, ki kit hogyan, miért és mikor vert át, ki árult el kit stb. Én nem ajánlom, hogy csak úgy belekezdj az aktuális évadba. Hatalmas élmény és kultúr faktortól fosztanád meg magadat. Az első évad első részével kezd és engedd kibontakozni a történetet.
2017. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
Szeintem kezd csak el nezni en is elkezdtem bar teny hogy elotte lattam par reszt anyukammal de annyira en se voltam vele tisztaban. Viszont a neveket szerintem meg se probald megjegyezni mert szinte biztos hogy nem fog menni mert tenyleg rohadt sok nev es ember van benne de en nagyon szeretem
2017. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%
melyik paraszt húzza le az összes értelmes választ? Ez legyen a legnagyobb öröme az életben. szánalmas senki.
2017. jún. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!