Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy felnőtt ember nincs...

Ha egy felnőtt ember nincs megkeresztelve mi a teendő? Menjen el egy templomba és keresztelkedjen meg, és az hogyan működik?

Figyelt kérdés

2017. júl. 13. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Már miért kellene? 25 éves vagyok, nem vagyok megkeresztelve és ez így is marad.
2017. júl. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Igen, beszélj a helyi plébánossal.

Felnőtként megkeresztelésedkor leszel megbérmálva és elsőáldozó is.

2017. júl. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
AZ előttem szóló leírta. Csak rajtad múlik.
2017. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél, akkor keresztelkedj meg, nem fognak visszautasítani szerintem. De nem kötelező. Ha nem vonz egyik felekezet vagy úgy általában a vallás, akkor vidáman el lehet élni enélkül is.
2017. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem rolam van szó hanem páromról. Mivel kisbabánk lesz félek h nem fogják megkeresztelni ez miatt.
2017. júl. 13. 21:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom sincs megkeresztelve, nekünk is pici gyerekünk van. Volt szó keresztelőről, mármint a gyerek esetében, nem jártunk jobban utána, de szerintem se keresztelnék meg így. Mondjuk nekünk annyira nem fontos ez, engem is későn, nem emlékszem pontosan, de olyan kilenc-tíz éves koromban kereszteltek meg.
2017. júl. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Captain Logic ***** válasza:
54%
Miért akarjátok megkeresztelni a babát? Főleg, ha a párod sincs... Az ő szülei értelmesek voltak legalább. És ha nem lesz keresztény? Akkor mi van? Tudod te, mivel jár egy kikeresztelkedés? Szerencsére engem se kereszteltek meg a szülem, mert nem mennek bele minden hülye társadalmi elvárásba...
2017. júl. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kettős állampolgar vagyok és nálunk Kárpátalján teljesen másak ezek a dolgok mint itt
2017. júl. 13. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!