Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kell egy barátságot...

Hogyan kell egy barátságot elindítani?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy "hogyan kell barátkozni", ebből már nagyon kiműveltem magamat. Elméletben qrva jó vagyok belőle, gyakorlatban is folyamatosan fejlődök, de akármilyen jól elvagyok valakivel ott, ahol először találkoztunk, ők sosem ajánlanak fel 2. találkozót, vagy még telefonszámcsere sincs. Ez nekem hatalmas erőfeszítés, de már gondoltam, mégis megpróbálom én megkérdezni, hogy elmennénk-e együtt erre a filmre. Ja, hát ő jövő héten költözik Franciaországba. Aki eddig teniszezett, és ez egy pillanatra szóba került, attól megkérdeztem, hogy nem lenne-e kedve velem játszani, én most tanulok. Hát ő már x éve nem játszik sérülés miatt. Ezek után a kudarcok után lefagytam, tudom persze, hogy a teniszest is el lehetett volna hívni mozizni, de az én helyzetemben ez még nem könnyű. Eddig az összes barátom iskolás koromban volt, akikkel össze voltunk zárva, és valahogy egymáshoz ragadtunk. Most, hogy már nem vagyunk együtt, nem is nagyon beszélünk, találkozás meg még annyi sem.

Na most, a kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet több éves összeszokás nélkül, azaz normálisan egy barátságot elindítani, ha valaki olyan szerencsétlen, mint én? Vagy hogyan, mivel leget valakit annyira megfogni, hogy ők kezdeményezzék a kapcsolat fenntartását? Utána úgy érzem, már tudnék kezdeni valamit a dologgal, számomra az indulás a nehéz.


2017. júl. 18. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Csapatsport.
2017. júl. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké, és akkor amíg sportolunk, addig elvagyunk, de nem tudok senkivel elmenni várost nézni, mert amint hazamegyünk, el is feledkezünk a másikról. Nálam itt van a probléma.
2017. júl. 18. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanez a problémám nekem is kedves kérdező. Pedig nem tartom magam unalmas embernek, sok minden érdekel, bár talán nem pont azok a dolgok amik a többséget. Egyetemen szereztem sok barátot, aztán azóta az elmúlt 2 évben egyet sem, de még havert sem. Ami azért zavar... jó oké, vannak stabil, erős, régi barátságaim, de jó lenne újakat is kialakítani. De valahogy azt veszem észre, hogy huszonévesen már nem igazán foglalkoznak barátkozással az emberek, inkább már a munka a párkapcsolat a lényeg nekik. Ez persze valahol érthető, máshol viszont mégsem, mert szerintem nem kéne bepunnyadni.

Azt hiszem szerintem a barátságok kialakításának legjobb módja talán az ha valami miatt a feleknek kötelezeően egy helyen kell lennie és találkoznia. Pl munkahely, iskola, ilyesmi. Mert itt ha akar úgyis találkozunk.

2017. júl. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha akar, ha nem'.
2017. júl. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!