Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyar család...

Katisz kérdése:

Külföldön élő magyar család vagyunk. Kisebbik fiam neve Christopher Alex, ami itt (USA) szépen hangzó, elegáns név. Most szeretném a magyar anyakönyvezését elindítani. Mit gondoltok, használható név otthon a Christopher, vagy kérjem Kristófnak?

Figyelt kérdés
Illetve nektek mi az első benyomásotok, ha meghalljátok, hogy valakit Christophernek hívnak? Bár egyelőre nincs kilátásban, hogy hazaköltöznénk, de ha mégis, akkor nem akarom hogy negatív előítéletekkel találkozzon.

2015. jan. 3. 07:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jobban hangzik a Kristóf.
2015. jan. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2%

Nem szeretnélek megbántani,de nekem spec. nem nagyon tetszik a Kristóf név.

Az elegáns már túl elegáns akar lenni,a Kristóf névről az jut eszembe,hogy az illető az atyaúristen,a szent,a mindig csak jó,aki előtt állandóan csak meg kell hajolni.

Persze ez csak az én véleményem,és ha jól belegondolok,a névtől függetlenül bárkinek lehetnek bármilyen tulajdonságai.

2015. jan. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

A Christopher névről nekem nem a Kristóf jut eszembe, hanem a Krisztián.

Az itt nagyon gyakori.


Lehet a saját neve, ha már egyszer így anyakönyvezték, nem kell megváltoztatni! Itt nem kell külön anyakönyv szerintem.


Tudnod kell, hogy volt itt egy valóságshow, a Való világ, és abban volt egy szereplő, "VV Christopher, a kubai macsó", és őrá asszociálunk első sorban.:) Még néhány évig.

2015. jan. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A Christopher név magyarul Kristóf. A szabályok szerint vagy az eredeti külföldi anyakönyvben szereplő nevet kaphatja meg, vagy a név magyar változatát.

A VV-re rákerestem, ő Cristofel volt :) azért köszi az asszociációt!

2015. jan. 3. 08:02
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

HA a gyereknek külföldön az ottani formában lett anyakönyvezve a neve, akkor az a honosításkor is úgy marad.


Mellesleg szerintem a Kristóf meg a Christopher nem ugyanaz a név, mégha annak is számítják sokan.


A helyetekben semmi esetre sem iratnám át magyaros változatra, mert úgy sokkal másabb hatása van, negatív elöítélet inkább akkor lépne fel.

2015. jan. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem az első benyomásom az lenne, hogy tuti nem magyar, főleg ha meglátom leírva.

De ne hagyd, hogy ilyen félelmek befolyásoljanak. Gondolom, a Rikárdóról jutott eszedbe? Az a helyzet, hogy tökmindegy, hogy hívják, ha valaki előítélettel akar élni, bele akar kötni, az találni fog rajta fogást - mert mindenkin lehet találni. Nyugodtan megtarthatjátok az eredeti nevét :)

2015. jan. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Már egy ideje foglalkoztat ez a gondolat, de ma valóban a szívem elszorult ahogy Magyarország kis első szülöttjéről olvastam ... erről is lehetne külön kérdést nyitni ...
2015. jan. 3. 08:44
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
en bar amerikaban elek, szoval lehet nem szamit a velemenyem, de szerintem tartsd meg az eredeti nevet. a gyerek elsosorban ugyis -sajnos vagy nem- amerikai lesz ha itt no fel, hadd legyen amerikai neve. ugyis kicsit csodabogar lesz mindig otthon ha hazamentek egyszer de nem ott nott fel :D felesleges mindenaron beilleszkedni, legalabb kulonleges lesz a nevevel :)
2015. jan. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4: Tényleg!
2015. jan. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ötös, mi más lenne a Christopher mint Kristóf? s nem, nem Krisztián, az Christian, Kristian lenne.


amúgy nekem nem jut eszembe a való világos akárki, lévén, hogy fingom nincs,hogy kiről van szó. elég hülye indok a név megtartása mellett, nem mindenki asszociál való világos idiótákra...

2015. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!