Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek az érintéstől, hogyan...

Félek az érintéstől, hogyan múlassam el ezt az érzést?

Figyelt kérdés

21 éves nő vagyok, és irtózom az érintéstől... Főleg ,amikor férfi akar megérinteni, éppen ezért nehéz nekem ismerkedni... ellököm így a pasikat... De nem szándékos, egyszerűen rosszul érzem magam ,amikor megérintenek. ha nő, mondjuk a legjobb barátnőm érinti meg mondjuk a vállamat az is rossz érzés valamiért. De barátnőknek azért még jobban engedem, megszoktam ölelni őket pl... de nem esik jól, mert irtózom az érintéstől..

ha pasi akarna megölelni akkor még rosszabbul érezném magam... félelmet, nyugtalanságot érzek ilyenkor... nem tudom hogyan szokhatnék le erről. van erre megoldás?

Kérlek csak olyanok írjanak, akik segítő szándékkal szeretnének válaszolni, akik csak kötekedni, veszekedni akarna azok mellőzzék a "válasz küldése" gombot!

A segítő válaszokat nagyon köszönöm, remélem tud valaki hasznos tanácsot adni! Szép napot! :)


2017. júl. 28. 12:09
 1/4 anonim válasza:
Egyszerűen te egy ilyen ember vagy. Tesómat is a hideg rázza, ha valaki egy ujjal is hozzá mer érni. :D Egy kezemen meg tudom számolni hányszor ölelt át mióta élek. Szerintem ez egy bizonyos szintig normális. Amúgy alapjáraton mindenkinél taszít az érintkezés? Gondolok itt a szüleidre/rokonaidra. Volt már valaha barátod? Hozzá hogy álltál?
2017. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
bántalmazó családtól költöztem el 3 hónapja... nincs olyan rokonom ,akivel jóban lennék. és szerintem ez az oka a fóbiának ,de szeretném, ha elmúlna.. mert megnehezíti az életemet..
2017. júl. 28. 12:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben valószínű, hogy a családi hattered az oka a dolognak. Gondolom az lehet az alapja a dolognak, hogy attól félsz, hogy bántani fognak. Le kell győznöd ezt a félelmet és akkor valószínűleg nem lesz gond a másokkal való érintkezés. Ha súlyos a dolog lehet, hogy könnyebben menne szakértő segítséggel.
2017. júl. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a megoldás viszonylag egyszerű de nehezen kivitelezhető. Olyan társat kéne találnod akiben feltétlen megbízhatsz és szeretsz, csak ugye ez azért nehéz számodra, mert pont az érintést nem szereted, az emg azért elkerülhetetlen egy kapcsolat kialakításához.


Viszont ha megvolna ez a kapcsolat és egy olyasvalaki érintene és ölelne akit te is feltétlen szeretsz, akkor szerintem ez hamar kiírtaná a régi beidegződéseket, és inkább már vágynál az illető érintésére.

2017. júl. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!