Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet rászokni a...

Hogyan lehet rászokni a cigire, illetve mi opyan jó benne és miért mondja a dohányosok nagy része, hogy le akar szokni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy miként lehet rászokni egy ilyen undorító dologra. Néhány slukkal szívtam csak eddig, barátok, ismerősök unszolására, de borzalmad volt. Köhögnöm kellett, rossz volz az íze is.

Erre max. úgy lehet rászokni szerintem, hogy direkt erőlteti az ember és aztán függő lesz, de élvezet addig nincs benne az 100%.

Az ismerőseim esetében ez volt a helyzet, de érdekel, hogy mások miként szoktak rá a dohányzásra? Mi a ti sztoritok?


Illetve mi a jó benne? Mert értelmes választ erre se kaptam még, csak a megnyugtat, meg oldja a stresszt dumákat, de ez sem a cigi miatt van közvetlen, hanem mert kielégítik a nikotin függőségüket, így jó, hogy oldja a sterrszt, de csak, mert függő, eleve stresdtes ha nem gyújthat rá.


A másik vicces jelenség, hogy kb. 10/9 dohányos ismerősöm mindig mondja, hogy le kéne szokni, de semmit nem tesz érte, tehát teljesen komolytalan, de akkor minek mondogatja?



2017. aug. 5. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Először sokan azt látják ebben hogy egy cukor vagy mi. A függőség belőle ugyr alakul ha folyton rá gondolsz és ezzel nyomod el összes dolgodat. A drog is kb ilyen csak az erősebb. De sajnos egézzség károsító hatásai vannak több szinten. Egy :Sajnos nem fogsz tovább élni 60_70 nél tovább. Fenn állhat a rák, a trombózis a súlyos vérveszteség , fájdalmak, és mégtöbb rossz dolog ami miatt gond lehet. Ennyit a dohányzásról . Biztosan ezt az utat akarod választani? Én nem tenném.
2017. aug. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én nem dohányzom de jómagam a szagát ki nem állhatom. Borzalmas. Talán mintha az ördög füstölője lenne .
2017. aug. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én nem köhögtem, csak szédültem az elsőknél, így jó élménnyel indultam.

Jó benne, hogy dohányzó ismerősökkel sokkal jobb kapcsolatot ápolok, mint nélküle. Jó, hogy ténylegesen lenyugtat, nem a nikotin, volt, hogy nikotinmentes cigit szívtam, de jól esett, hogy iskola/munkaszünetekben ki tudtam menni és élvezni az ízét, és az érzést, hogy füst áramlik a tüdőmbe.

Az egyetlen dolog, ami miatt le akarok szokni, az az ára, semmi más. A tüdőm ugyanolyan, ha nem jobb állapotú, mint mikor elkezdtem, mert kompenzálni próbálom futással és egyéb testedzésekkel azt, hogy károsítom. Ezt azelőtt nem tettem, mert nem láttam értelmét.

Ezek az indokok megfelelőek? :D

2017. aug. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 Félreérthettél valamit, nem akarok rászokni, inkább az érdekel, hogy ki, hogyan jut el odáig.

A magam részéről a pénzt is sajnálnám arra a szemétre. :)

A magam részéről örülök, hogy nem dohányzom, kávézom, nem iszok (rendszeresen), illetve nem élek kábítószerekkel sem.

Az én drogom a cukor, bár azt se viszem túlzásba, napi max egy édesség és kész. :)

2017. aug. 5. 18:52
 5/13 anonim ***** válasza:

1-2-nek pedig üzenem, hogy a cigi is drog. :) Valamint nem kéne általánosítani, az én és volt osztálytársaim nagyszülei, akik 80+ évet éltek egész életüket végig dohányozták. Az egyiknek most 102 éves a dédmamája, és napi 20 szál ukrán cigit szív. :D

A rák pedig nem dohányzóknál is jelentkezik, persze rá tesz, de nem elsődleges kiváltó oknak számít.

És egy kérdés feléd: Te addig akarsz élni, míg ágytál kell a popód alá, mert nem tudsz magadról gondoskodni? :D

2017. aug. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#3 Kinel mi, elhiszem, hogy te már az elején is élvezted, de hidd el a tüdőd noncs jobb állapotban mint korábban, mégha úgy is érzed...


Amúgy a szocializáció fontos szerepet játszhat benne, ez is igaz. Ez a jelenség az alkoholisták esetében is megfigyelhető.

Ez is a társasági lét egy formája, a leszokás pedig kiragad ebből.

2017. aug. 5. 18:56
 7/13 anonim ***** válasza:

Én pár napja próbáltam ki. Előszőr fura volt és köhögnöm kellet.

A második szálnál már jó volt,megnyugtatott.

Nem hiszem,hogy rá fogok szokni,mert tényleg nehéz lehet letenni.

Akik régóta csinálják azoknál már függőség alakult ki és igénylik, ezért nem tudnak leszokni.

2017. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#5 Hidd el, a dohányzás nagyban hozzájárul a rák kialakulásához. Nem egy olyan embert ismerek, aki emiatt kapott gége/száj rákot. Amúgy meg hagyjuk az ilyen sztorikat, jogy nagyfater 150 évet élt, pedig napi 10 doboz cigit szívott és csak vodkák ivott, meg hideg pacalt evett... Lehet, hogy van kivétel, akinek nem lesz komoly baja a dohányzástól, de nem ez az átlag. Azt pedig senki nem tagadja, hogy nem csak a cigi okoz rákot...


Amúgy meg ha választanom kell, inkább nem tüdőrákban halok meg...

2017. aug. 5. 19:02
 9/13 anonim ***** válasza:
Kizárólag társadalmi nyomásra lehet rászokni, sehogy máshogy. A legtöbb emberben megvan a félelem, hogy kirekresztődhet, illetve mindenki akar valahova tartozni, vagy lenni akar valaki, és úgy gondolja, hogy a pöfékeléssel ezt elérheti. A suliban persze nem tanítják meg a tökkelütötteknek, hogy egyszerű manipulációs stratégiák láncolják csak őket oda egy termékhez. Sok mozifilmben a menő csávó lazán rágyújt, és a távolba réved, mert sok megpróbáltatás van már mögötte, és úgy gondolta, mi sem lenne még jobb, mint szennyezni a környezetet. Nagyon menő. Ez a félrebutítás megy már a gyerekmesékben is, melyek szerint egy halnak egy pici, gömb alakú üvegedényben van a helye, mert a tengerben nem jól érezné magát. Na, kezdek elkalandozni... :)
2017. aug. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyfater 93évig élt. 11éves korától cigizett, mezitlábas Symphoniát szívott.
2017. aug. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!