Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek nekikezdeni az utolsó...

Félek nekikezdeni az utolsó középiskolai évnek, nem szeretném befejezni. De el fog jönni az idő és azt rosszul fogom viselni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most leszek negyedikes ( vagy tizenkettedikes ki, hogy érti ) eddig úgy elblicceltem az éveket, mondván " messze még a vége" nagyon semmit nem csináltam, tanulni se tanultam kettes szintet mindig megütöttem, mai napig nem tudom, hogy buta vagyok e vagy lusta vagy a kettő együtt ( inkább együtt de biztosra nem tudom ) most, hogy érzem a végét szomorú vagyok, nem lesz túl nagy kedvem végezni ( ha végzek, az is lehet megbukok, de kétlem eddig se tettem) Elsősorban nem tudom mitévő legyek, folyamatosan bújom az internetet kilátásba helyezhető munkahelyek után kutatva, de ebben a kis Dél-Dunántúli megyeszékhelyen nincs semmi, sokat olvastam ,hogy ki kéne menni külföldre , de én annak ellenére, hogy ez egy sarcland én kedvelem.


Szóval félek a jövőtől és nem akarok munkanélküli lenni, mert az megint egy borzalom, bekényszerítenek furcsa arcú kollégákkal együtt kertet gondozni, se wc,se védőital künn a melegbe, vagy utcaseprés ha meg nem vállalom el örül a város mert -1 munkakereső, ugyanis kivágnak a francba a rendszerből ezzel javul a statisztika aztán a TB-t is fizethetem a semmiből.


Utaltam arra, hogy felsőoktatásban esélyem sem lenne, mivel kettes tanuló vagyok.


Ti hogy éltétek meg az utolsó középiskolai évet? Nektek is ilyen rossz lehetett?


2017. aug. 8. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Felhetsz is, engem az érettségin húzták meg, azóta sincs meg, pénzért lehet ujravizsgazni vadidegen sulikban de úgyis megbuknék ott is szóval tokmindegy.
2017. aug. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pécs tényleg egy borzalom, ami a munkalehetőségeket illeti. Egyébként felvennének egyetemre, mint ahogy szinte mindenkit felvesznek a PTE-re, de ilyen hozzáállással ne menj.

Keress valami irodai, adminisztratív munkát, amit a ballagás, érettségi után tudsz kezdeni. A középszintű érettségi egy vicc kategória, ha nem teszel emeltet semmiből, akkor át fognak rugdosni, ne parázz.


Én teljesen más helyzetben voltam, 12. szeptemberben már jobban vártam a ballagást, mint a karácsonyt (vagy bármit). Semmi értelmét nem láttam az utolsó évnek, két előrehozott érettségin túl voltam, nyelvórákra már nem jártam be, alig-alig voltam bent.

2017. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az elsore!

Nalunk mindenki atment meg en is pedig szegyellem nagyon de a 9.et ketszer jartam meg

Nem olyan nagy cucc az erettsegi. Ha csak egy kicsit atnyalazod az osszes tetelt mar menni fog

A szobelin meg nagyon segitokeszek a tanarok

Menni fog az ne felj!


22l

2017. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pécs :D :D de jó is lenne. :D ott elég sok munkát találtam már most is.


Kaposvár.


Nem a érettségitől félek hanem a munkalehetőségektől.

2017. aug. 8. 11:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Saját magatoknak tartoztok annyival, - de bármilyen meglepő, valamilyen szinten a környezeteteknek is, - hogy befejezzétek azt, amit egyszer elkezdtetek!

Bárhová is keveredtek az életben a későbbiekben, sehol, senki, semilyen szinten nem fog titeket komolyan venni, - pontosan annak tudatában, hogy tudják rólatok: ha lelépsz ajárdáról egy gyalogos zöld jelzésnél, akkor sem biztos, hogy az út túlsó végén található járdasziget lesz a végállomása a megkezdett manővereteknek!

Akik etettek, itattak, ruháztak, különböző címeken különböző összegeket fizettek a képzésetek okán az iskolának, azok meg végkép nem fognak komolyan venni titeket a jövőben, - elöttük nem lehet "a bölcs hallgatás" taktikájával "semmissé tenni" a meg (nem) történteket!


Érdemes venni egy könnyen kezelhető, nagy teljesítményű, kicsi beruházással járó digitális rögzítő eszközt. Következetesen fel kell olvasni rá azt, amit tudni kell az iskolában és szó szerint (!) éjjel-nappal hallgatni kell a felvételeket! Ez annyira működik, hogy gimnáziumban hat-nyolc A4-es oldalakat írtam tele (pl.) történelem dolgozatok alkalmával - gyöngy betűkkel!

Nem lehet mindenki polihisztor, de azért meg kellene tenni mindent annak érdekében, hogy befejezzétek az iskolát!

- Azért írok többesszámban, mert nem csak a kérdező küzd a problémával.


Aki tud főzni, megtesz olyat, hogy odateszi a paprikáskrumplinak az alapot, aztán kiborítja az egészet a meghámozott krunplival a szemétbe?

- Ugyanezt csináljátok, ha nem fejezitek be az iskolát, - annyi különbséggel, hogy egy iskola befejezése, nagyobb horderejű esemény - annál is inkább, mert az ember egész életére kihathat adott esetekben!

Tessék összeszedni magatokat - és ne ássátok el magatokat élve!

2017. aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!