Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a Teodóra nevet halljátok...

Ha a Teodóra nevet halljátok milyen lányt képzeltek el a fejetekben?

Figyelt kérdés
Teodórának hívnak, de jobban szeretem ha Teónak hívnak, a Dórit/Dórát szinte utálom-pedig sajnos sokan nem jegyzik meg azt a három betűt. Kiskoromban utáltam a nevem, mert mindig az ásványvízzel jönnek, de inkább ez mint a Dóra (unokahúgom és a szomszédunk is Dóra, nincs bajom a névvel, de én nem Dóra "vagyok"). Volt aki Teodorkának hívott, de volt olyan is Teodóri. Nem tudom az embereknek, hogy jött, de voltam már Nóri, Laura, Tamara, egy ismerősöm Radinak hív (vmi ásványvíz volt a Theodóra előtt-ja és azért is oda vagyok ha TH-val írják a nevem) és azt szeretem még ha csak szimplán a Teóból azt hiszik, hogy fiú vagyok :D igaz fiús is vagyok nem pont az a lányos fajta. Anyukám azért is választotta, mert ritka, szép nőies név (nem úgy mint én :D ) és tetszett neki a jelentése (Isten ajándéka). Páréves koromig Teodórának is hívott (régi ismerősök is ha nagy ritkán találkozunk teljesen nevemen hívnak), de az oviban az óvónők azt mondták, legyen rövidebb a nevem kicsit kacifántos és maradtak a Teókánál (na így apám szokott hívni, de ettől is kivagyok-és azóta a kicsinyítő képzőt elhagytam). Harmadik nevem az Evelin, régen ezt sem szerettem, de ahogy idősödtem megszerettem (ha valaki nézett Így jártam anyátokkal-t az észrevehetne vmit :D ) és néha van, hogy így hívnak, mert ezt olvassák utoljára (vagy nem tudom miért), de hallgatok rá meg még a Dórira is szoktam meg a többi felsoroltra is, mert tudom, hogy "nekem szól".

2017. aug. 9. 19:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szép és komoly, kedves lányt képzelek el, magasat, karcsú, de nőies alkatút. Amúgy egy Teodórát tudok, érdekes, hogy őneki szőke a haja, de énnekem a Teodóra az mindig első asszociációra valami sötéthajú. Vagy nagyon sötét barna, vagy fekete. És az a lány vékonyabb is kicsivel még, mint ahogy alapból erről a névről asszociálnék. De hogy magas, az stimmel. Az a lány is kedves lány.
2017. aug. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ásványvizespalack alakú lány jut eszembe róla.
2017. aug. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nevrol semmi kulonos nem ugrott be, de ahogy olvaslak, arra a kovetkeztetesre jutottam, h kisse tulsagosan szeretsz beszelni, kozeppontban lenni.

Amugy meg ha mondjuk zavarna h Doriznak, akkor ne reagalj ra, csak ha Ugy szolitanak, ahogy te akarod!

2017. aug. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a Teodóráról egy alacsony, sötétbarna göndör hajú lány jut eszembe, hatalmas bambi szemekkel, és egy anyajeggyel/szépség pöttyel a szája felett. Mosolygós,de nem teljesen tökéletes fogsorú, alapjában véve életvidám..
2017. aug. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
*Ja és szerintem szép név,nagyon nőies és kellemes hangzású. Amúgy az a csaj is a Teó megszólítást szereti, egyszer, mikor a tanár Dórinak szólította, mondta, hogy inkább Teó. De egyébként, ha lenne nekem egy Teodóra nevű gyermekem, őt szerintem Dórának szólítanám. Esetleg Dórinak, de inkább Dóra. Önmagában a Dóra nevet egyébként nem szeretem, de a Teodórából leképezve, annak a beceneveként valamiért kreatívnak tűnik, és nagyon klassz. Így tudva, hogy a Dóra az csak a Teodórának a "végrövidülése", de maga az anyakönyvezett név Teodóra, így nagyon tetszik a Dóra is, szerintem frappáns is, hogy a végéből képzünk becenevet, és így tetszik, a Teóval kiegészülve már nagyon szép a Dóra. Nekem a Teó becenév kicsit fiús, és elsőre egy Teodor, egy Tódor ugrik be róla. Ja meg hogy egy ideje ismerek Teót, aki lány. Egyébként azóta találkoztam egy Teó nevű fiúval is, aki nem Teodor, nem olyan "lovagias", "lovagos" hangzású neve van , hanem csak simán Teó. Mondjuk nem rossz, okés, elfogadható, nem zavaró. 1.voltam még
2017. aug. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Nekem erről a névről az ásványvíz jut eszembe, nem egy ember. Nem ismerek ilyen nevű embert, nem túl gyakori név. :-)
2017. aug. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Én is egy magas,sötét hajú lányt képzelek el,sötét szemekkel és szép fehér bőrrel. Amolyan "rejtélyes" szépséget. Valamilyen szempontból egzotikusat.
2017. aug. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
33%
Nekem, a Toradora női főszereplője, ugrik be. :D
2017. aug. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hát igen, kicsit szeretek a középpontban lenni, de ha a nevemről kérdezősködök, nem a szomszéd Julcsikáról írok le dolgokat :D

Ha valaki Dórázik/máshogy hív én is mondom, hogy Teó, 170centi vagyok, van rajtam felesleg (nem dagadt disznó), de szeretek mozogni, kéziztem, teniszezek, bicajozok, szőkés-barna hajam van, barna a szemem-nem hallottam még olyat, hogy netán úgy nézne ki mint, ha Bambi szemem lenne :D

2017. aug. 9. 19:34
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Semmiféle képzettársítás nem jut eszembe, nem találkoztam ezzel a névvel, se filmen, se könyvben, se a való életben, nincs mihez viszonyítanom. Ez végül is jó, nem? Így semmiféle előítéletem, vagy téves elvárásom nem lehet veled kapcsolatban
2017. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!