Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek néha megfordul a...

Nektek néha megfordul a fejetekben, hogy végleg itt hagyjátok ezt az országot?

Figyelt kérdés

2013. jún. 8. 15:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az elmúlt években gyakran, egészen tavalyig... akkor lett csurig tele a bugyrocskám, eladtuk a lakást, felpakoltam a gyerekeket és elindultunk.
2013. jún. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
100%

Az én fejemben egyre gyakrabban, mert magyarként herótom van a magyarok nagy részétől! Elegem van abból, hogy ebben az országban mindenki állandóan zokog valamiért, mint egy fürdősk*rva, mindenben csak a rosszat látja, a száját húzza és nem képes a múlton túllépni és itt és most boldogan élni, egyszerűen olyan ez az ország, mint egy nagy kripta, már csak mindenkinek feketében kéne járnia és teljes lenne a gyász.

Elegem van abból, hogy az emberek szinte már passzióból áskálódnak egymás ellen, elegem van a sok gyűlölettel teli, megkeseredett emberből, abból, hogy az irigység és a düh vezérel mindenkit. Mindenki, mindenki ellen; nyugger vs. bunkó fiatal, panelpatkány vs. k*csög újgazdag, ingyenélő egyetemista vs. tróger szakmunkás, vidéki paraszt vs. bunkó pesti, stb.

A magyarnál sokan szerencsétlenebb nemzetek vannak. Hónapokig dolgoztam Albániában, ahol sokkal szörnyűségesebbek az állapotok, mint nálunk, mégis szinte csak mosolygó arcokba futottam bele az utcán, bárkitől, bármit meg lehet kérni az utcán és szívélyesen segítettek, az emberek teli voltak életkedvvel, borozgattak és énekeltek az utcákon, örültek az életnek.

A magyar társadalmat, pont a beteges pesszimizmusa fogja a sírba vinni, mert úgy semmit nem lehet elérni, ha az ember nem hisz semmiben és nagyítóval keresi az okot, hogy miért siránkozzon.

2013. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
93%

Elképesztően bunkó népség vagyunk mi magyarok.. Egyik haverom 10 éve testépítő, van egy tartása és menése, és itthon csak a suttyó parasztok lenézését látja az ember, mintha ők felmutattak volna bármit is az életben.


Amerikában szabályosan megcsodálták, volt aki gratulált neki, hogy ilyen kitartó munkával elérte célját. Nem is kell nagyon messze menni, Ausztirában is inkább elismerték.


Itthon ha valakit dicsérsz az s*ggnyalás, ciki.. Ha Suzukid van az a baj, ha Mercivel jársz akkor az. Ha átlagos vagy az a baj, ha kirívó az se jó. Valahogy azt érzem kezd mindenkiből elegem lenni itthon, gyűlik a feszültség munkahelyen, baráti körben, családban. Jó volna lelépni és új életet kezdeni egy olyan helyen, ahol van eredménye a többéves odaadó munkának... Vagy lehet csak egy nyaralás kéne Hawaii-on :)

2013. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly már megfordult egy párszor, de most már nagyon erősen gondolkozok rajta hogy fogom magam és lelépek.

A barátnőm az aki miatt igazából itt maradtam eddig, meg a szüleimet sem szeretném itt hagyni és a húgomat sem, aki betegen született. Járni nem tud szegény és sokat kell orvoshoz járni mert már elkezdték műteni de csak apránként tudják, először is csak a gerincét műtötték ami nagyon jól sikerült, most a lábát fogják majd megcsinálni. Az egyik lábát is 1,5 hónapja műtötték nagyon jól sikerült, de gyógytornára kell járnia, ahová én viszem plusz hetente vizsgálatokra. Részben ezért is maradok itt.

Munkám van, nem keresek rosszul meg a főnökeim is normálisak, de a megélhetés az már cinkes sajnos. Barátnőm szakmát tanul, diákként nem nagyon tud elhelyezkedni most sem.

A bátyám kint él Angliába mondta hogy megpróbál segíteni nekem kint elhelyezkedni. Barátnőm is megvárja mire végez a vizsgával meg lerakja a nyelvvizsgát és ha a húgom is rendbe jött már akkor megyünk ki mi is. De ha a barátnőm nem lenne és a húgom is hálátlan lenne velem meg nem is kellene segítsek nekik akkor már 1 éve kint lennék.

2013. jún. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
nekem ha alkalmam nyílik rá akkor az lesz az első dolgom hogy elmegyek innen...annyira elegem van abból, hogy az emberek nem toleránsak. Nem tudják elfogadni azt, ha valakinek van egy célja, ha valaki valamilyen, ha valaki valamit szeret de a többiek azt nem. Egyszerűen ketté kell szakadnom amiből már elegem van, hogy az egyik helyen ha felmegyek pestre vásárolni akkor elfogadnak (amúgy vidéki vagyok 70 km-re lakok Pesttől), a másik rész meg elkezdi hogy minek mész olyan messzire vásárolni amikor van helyben is?
2013. jún. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
A 2. kommentelőnek teljes mértékben igaza van... sétálok az utcán és mindenki,szomorú,megkeseredett,vagy épp ideges.. én már rég elterveztem hogy mindenképp külföldre fogok költözni,csak az életkorom miatt ez még nem lehetséges..
2013. jún. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, és pont az volt a lelépés oka, amit a 2. és a 3. válaszoló írt, a hozzáállás...


Mielőtt kiköltöztünk, apám mondta, hogy de máshol majd csak egy bevándorló leszek és nem becsülnek meg. Visszakérdeztem, hogy miért, otthon megbecsülnek és tisztelnek?

Nem bántam meg, nem élek jobban mint otthon, anyagilag ugyanott tartok, spórolok is amin tudok, de a nyugodt, élhető környezet megfizethetetlen.

2013. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Igen, jövőre megyünk. A miérteket fent is leírták, de hozzátenném még, hogy nem szeretném ebben az országban, ilyen oktatási rendszerben, egészségügyben és közhangulatban felnevelni a most 2 éves kisfiamat. Nem látom itt a jövőjét, illetve amit látok, az nagyon nem tetszik.
2013. jún. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én jól érzem itt magam. Ha el is megyek dolgozni máshová, este, de legkésőbb pénteken haza jövök.
2013. jún. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Hajjaj, nagyon gyakran. Még befejezem a vizsgáimat, ha már ennyit dolgoztam értük, de aztán itt se vagyok.
2013. jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!