Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezek után mi a véleményetek a...

Ezek után mi a véleményetek a pozitív gondolkozásról?

Figyelt kérdés

Találtam egy pár cikket a káros hatásairól:

[link]

[link]

Én mindig is humbugnak tartottam ezt az egészet, mert én úgy gondolom, hogy nem lehet mindig pozitívan gondolkozni és boldog lenni, mert így az ember csak egy fél életet fog leélni és soha nem lesz boldog. A szomorúságot nem lehet megúszni az ember csak akkor lehet boldog, ha volt szomorú is, mivel a boldogságnak a szomorúság a fedezete. Emiatt nem szabad elnyomni a melankolikus állapotot, hanem el kell fogadni, hogy van.

Amikor beszélgettem valakivel és épp szomorú voltam akkor ezzel a pozitív bullshitekkel fárasztottak volt amikor elkezdtek velem személyeskedni, kirekeszteni. Hogy lehetnek ilyen korlátoltak? Pozitív embereknek tartják magukat és kioktatnak, kirekesztenek másokat?

Sokszor akkor vagyok kreatív és bölcs, ha épp rossz a kedvem olyankor tudom magamat kívülről látni, önreflexiót tartani. Sok költő, írő is akkor tudott jó verseket, novellákat írni amikor nem volt jó kedve. Tehát annyira nem rossz a melankolikus állapot, ahogy sokan beállítják, mint például a két legnagyobb népbutító a Szabó Péter és az Oravecz Nóra ők ketten a semmitmondások vezérei.

Nem rég hallgattam erről egy jó kis rádióműsort, amit mindenkinek ajánlanék:

https://www.youtube.com/watch?v=Ys2E1ekQtoY


2017. aug. 12. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a cikkeket, és a videót sem néztem meg.


Nekem az a véleményem, hogy a pozitív gondolkodás is függ az ember természetétől. Valakinél ez alapból megvan: állandóan vigyorog, boldog, és nem is történnek vele rossz dolgok - mert ő bent van ebben az áramlásban, és nem esik ki belőle. Egyszerűen ilyenkor az embernek jobban mennek a dolgai, mellette áll a szerencse, szinte minden élethelyzetben.


Amit Szabó Péter mond és maga a motiváció hosszú távon nem működik, vagy legalábbis kevesen tudják hosszútávon fenntartani a motivált állapotot, mert ez ilyen erőltetett dolog, és valahogy nem az igazi.


Szerintem az igazság és a valódi boldogság, pozitív életszemlélet csak spirituális úton való haladással érhető el igazán, mondjuk ezt nevezik megvilágosodásnak, amikor az ember nem erőlteti és nem rendezgeti át a gondolatait pozitívra, hanem egyszerűen csak pozitív szemlélet van, és a megvilágosodás ezt adja.

2017. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Én sem olvastam el, de szerintem a pozitív gondolkodás egy baromság. És undorító módon túl van tolva. Arról nem is beszélve hogy sokszor önzőségre buzdítanak az ilyen motivációs videók és Szab Péter péter féle pszichopata paraszt fa...szfejek.
2017. aug. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
lehet eddig rosszul értelmeztem, de a pozitív gondolkozás=optimista, a negatív, meg a pesszimista. nálam legalábbis. az egy marhaság, hogy mindent úgy nézünk, hogy mert megérdemeltük, stb. szerintem szomorúságban is meglehet látni a pozitív dolgokat, és ez az a bizonyos poz gondolkodás. szerintem nem káros.
2017. aug. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az optimizmus szerintem a nyerő, ami nem egyenlő az erőltetett pozitív gondolkodással. A legrosszabb, amikor e cím alatt önmagunknak hazudunk.
2017. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!