Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy az emberek...

Mit tegyek, hogy az emberek ne tudjanak átgázolni rajtam és vegyenek komolyan?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre jobban erősödik a személyiségem. Megszakítottam egy barátságot és nagyon jót tett, ezzel párhuzamosan pedig újra kapcsolatot teremtettem egy régi barátommal.

Vállaltam hétvégente munkát így nyáron ( diák vagyok) és nagyon tetszik, főnök is kedvel, a legtöbb munkatárs is, persze van olyan, aki irigy és rámbeszél, de ez már csak ilyen. Ez is adott némi önbizalmat, mert nagyon híján vagyok vele..

Szóval mindjárt itt a suli. Eddig nem igazán vettek komolyan az osztálytársaim és a tanárok sem, valahogy ezt eljátszottam, az elején nem érdekelt a tanulás. Viszont nemsokára megyek egyetemre és múlt félévben is már rendesen belehúztam.

Igazából azon szeretnék változtatni, hogy vegyenek komolyan, és tudják, hogy velem nem szórakozhatnak. Azért vagyok bajban, mert rólam már mindenki kialakított egy képet(negatív) és ezt elég nehéz megváltoztatni.

Sajnos a helyzet nem túl biztató, ugyanis elég rendesen átgázoltak rajtam folyamatosan, én voltam a lábtörlő, akivel bármit meg lehet tenni. Nem igazán kedveltek.

A helyzet igazából viszont, hogy én nem ilyen vagyok valójában, mint amilyennek mutattam magam és néhányan már kezdenek is erre rájönni.

Azon gondolkodtam, hogy ezentúl sejtelmes leszek, soha senkinek semmit nem mondok el, hova megyek, mit csinálok, milyen külön foglalkozásra járok, miből és mennyit tanulok. Csak ilyen általános témákról tásalognék nagyjából mindenkivel és csak akkor szólalnék meg, ha muszáj vagy ha kérdeznek.

Mi a véleményetek erről? Valakinek valami ötlete, hogy lehet ezt építgetni?


A válaszokat előre is köszönöm!


2017. aug. 17. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

igazából tök mindegy hogy te mit gondolsz magadról,vagy hogyan látod magadat ezügyben.

csakis a tettek számítanak,ezek alapján ítél meg a környezteted ez a valóság.

a gondolatok meg álmodozás,önámítás.

a sikeresen végrehajtott tettek alapozzák meg az önbizalmat és a rutin az ismétlés ad alapot az egésznek.

elkezdhetnél egy küzdősport edzést.

az teljesen jó lenne arra,hogy kimozdítson a komfortzónádból.

az olyan mint az élet kicsiben.

ott nincs mellébeszélés,nincsen kibúvó,tök mindegy hogy ki vagy,mit értél,vagy nem értél el az életben.

csakis az ottani tetteid eredményeid alapján fognak megítélni a többiek.

2017. aug. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Küzdősportokért nem rajongok túlzottan, inkább ez a magányos típus vagyok. Futni járok minden este. Szerintem abban sincs mellébeszéd, el kell indulni és a kitűzött távot kell teljesíteni, sikeresen.

2017. aug. 17. 23:14
 3/3 anonim ***** válasza:

de abban csak magadat győzöd le,nem pedig a másikat.

és nincsen fejlődési kényszer sem,mert ha nincs kedved tovább futni,vagy egyáltalán elmenni futni,akkor nem mész vagy fogod magad és hazamész közben.

nincsen felelősség,nincsen szembesítés,nincsen visszaigazolás.

míg vezetett edzésről nem szokás elmenni ha valami nem tetszik,vagy leülni mert fáradt vagy.

mentálisan nem tudod újra építeni magad határozott kemény emberré,ha nem lépsz ki a komfortzónádból.

a bunyó meg pont hogy a magányos,egyéni eredményeket kedvelő típusok sportja.

2017. aug. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!