Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elte Vezér úti kollégium?...

Elte Vezér úti kollégium? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tudom minden évben van pár ilyen kérdés, olvasgattam is őket, de nem találtam igazán jó választ arra, amit szeretnék tudni. Nemrég kiderült, hogy a vezér úti kollégiumba vettek fel, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Elsősorban a szobák érdekelnének, mindenhol mást láttam ezzel kapcsolatban. A mosdó a szobák előterében van? Azt is olvastam hogy koedukáltak a fürdők, de jól zárható minden ajtó, viszont képről ezt nem igazán látni. Valakinek van esetleg tudna adni egy jobb leírást? Kicsit aggódom, ezért jó lenne hallani valami pozitívat is a kolival kapcsolatban. Mennyire zsúfoltak a szobák? Igaz, hogy inkább egy csendesebb kollégiumról van szó? Úgy értem, hogy nem olyan gyakoriak a közösségi programok/bulik...Az udvar/környezet milyen?Előre is köszönöm, annak aki tud segíteni. :)

2017. aug. 18. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én egy másik eltés koliban élek, de vendégként barátnőmnél aludtam a vezér útiban. Őszinte leszek, lepra hely. Voltam két évet a nagytétényiben, az se volt egy álom, de a vezér útinál rosszabbat még nem láttam. Három ágyas szobák vannak többségében, az ágyak kicsik és kifeküdtek, a szoba zsúfolt, pici asztalkák vannak csak, amin képtelenség elférni, az egész szoba irreálisan kicsi három emberre. A mosdó a szoba előterében van, ezt értsd úgy, hogy ott egy csap mosdókagylóval. Elvileg nem biztosítanak hűtőt, de valószínűleg az előző lakók úgyis otthagyják a sajátjukat, meg koli csoportban is könnyen lehet venni egyet. Koedukált minden, a wc és a zuhanyzó is, de zárható, és zárd is. Nem akarom továbbrontani a dolgot, de az egész épület leharcolt, a folyosók kiábrándítóan üresek, nekem tétény után semmi otthonos nem volt benne arra a pár napra, a barátnőm sem szeret ott lakni, de csak nyári kolis. A közlekedés egész jó viszont, megy troli, amivel hamar az Örs vezér térnél vagy, a környék nyugodt és békés hangulatú, nekem biztonságosnak tűnt. A közösségi életről én se tudok sokat, ismerősöktől annyit hallottam, hogy csendes, a kolinapokon kívül nem igen van nagyobb esemény.

Remélem, azért nem vettem el minden kedved, ha jó szobatársakat kapsz, együtt fogtok nevetni ezeken a jó kis kolis dolgokon, és hamar megszokod majd :)

2017. aug. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

6 évig ott laktam, tavaly költöztem ki.

Lehet egy év alatt voltak változások de alapvetően nem hiszem ... :)

Egy csap van minden szoba "előterében". A WC koedukált, retesszel zárható a fülke, minden szinten 4 db. A zuhanyzoban 2 zuhanyzo van de az egészet magára zárja ha megy valaki, szinten koedukált de ugyebár ez valahol nem számottevő a magadra zárás miatt, szinten reteszes. A vízzel nincs gond, 2011-óta csapos, nem Gombos, az utolsó pár évben ritkán nem volt csak meleg víz.

Egy szinten 2db 4 ágyas 1db 2 ágyas és kb 10 3 ágyas szoba van. Ezek alapterülete nevetségesen kicsi, pláne a 2 agyase (2 ágyas: 10nm, 3 ágyas 12+3 eloter, 4 ágyas 15+5 eloter, kb.) 2 agyasban nincs eloter, ezeknél kint található szekrény, jellemzően párok kapják meg.

A többi szobában az előtérben van mindekinek egy 1x1 méter alapú beépített szekrénye.

Az agyak, ha zöld agyat kapsz, nagyon jók szerintem, a többi szar.

Egy szobában jellemzően mindig 1-gyel kevesebb asztal és szék van, mint ahányan lakjak, és jut kb 3-4 polc/fő.

Az internet az utolsó két évben kritikán aluli volt, a konyha 2 tuzhellyel felszerelt de saját zárható-pakolo hely nélkül. Jellemzően koszos, "közös lónak túros a háta" elvvel..

Az általános tisztaság rossz, az épület általános állapota rossz.

Budapesten elhelyezkedés szempontjából relatíve jó környék, kozlekedes szempontjából ha a lágymányosi kampuszra kell járni (TTK,tátk,ik) kevésbé előnyös (40-50 perc, de ez Budapesten még nem számít soknak!), Btk szempontjából tűrhető.

Az udvar semmilyen, van egy beton pálya és néhány pad, ritkán van lent közös főzés, vannak bicikli tárolók meg kvasok komposzt hála az eksz-nek.

A földszinten levő közösségi terem nevetséges, van egy brutálisan kicsi (~16 nm?) "konditerem" alap szabad súlyokkal.

A bejárás természetesen 0-24, van portaszolgálat, ok adják ki a kulcsot ha nincs a szobában senki, ugyanis 1 szoba - 1 kulcs. Büfé csak az első 3-4 évem alatt volt.

Mosógép 2 ipari + 2 szárító gép.

Összeségében a félreeső helyzete miatt ritkák a bulik, legritkább, ami jóra sikerül. Csendes.

A környéken van egy spar, egy kis bolt és egy éjjel-nappali (gyalog, rendre: 10 perc, 5 perc, 5 perc)

Tömegközlekedéssel 15 percre van egy iszonyat nagy, és emlékeim szerint remek Tesco, mögötte egy Lidl.

Minden az adott szint közösségtől függ mennyire tudod majd magad jól érezni. Bármilyen kérdésed van, írj nyugodtan.

2017. aug. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Hű bevallom nem igazán nyugtat meg amit írtok (kivétel, hogy csendes, ennek inkább örülök), de legalább így már talán én is jobban rálátok, hogy minek nézek elébe. Az oldalukon csupa jót írnak természetesen, ezért azt nem találtam megbízhatónak. Erre az egy évre remélem jó szobatársakat kapok majd, akikkel valahogyan élvezetesebbé tudjuk tenni a helyet, aztán ha tényleg nagyon nem fog tetszeni

jövőre megpróbálok átjelentkezni máshova. Köszönöm szépen még egyszer!! :)

Esetleg annyit szeretnék még, hogy a KCSSK után (mert hogy ezt tartják a legjobb kollégiumnak jelenleg) melyiket ajánlanátok legszívesebben?

2017. aug. 18. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!