Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek két...

Van itt olyan, akinek két teljesen különböző végzettsége van? Miért? Végül melyikben helyezkedtetek el/terveztek elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 22. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

programozó és grafikus eléggé eltér számomra, az egyiket imádom, a másikat utálom :) a 3. szakmám részben tartalmaz rendszergazda ismereteket amiket szintén nem szeretek


végül persze programozó lettem, hobbi szinten is foglalkozom vele

2017. aug. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem 4 is van. És az elsöben dolgozom most, amit mindig id utántam, de mist egy olyan ágát találtam meg, amir élvezek.
2017. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És sosem éreztétek úgy, hogy ez így nem az igazi? Mármint, ha valaki azért valamilyen szinten össze tudja kapcsolni a két területet vagy végül megtalálja azt, amit szeret és élvezi a munkáját, akkor az egy nagyon jó dolog. Ugyanakkor, ha valakit két teljesen más terület érdekel (pl. egy humán-reál párosítás), akkor nem biztos, hogy meg tudja oldani, hogy a kettőt mondjuk egymás mellett vagy együtt hasznosítsa. Legalábbis, ha így belegondolok, akkor bármelyiket választanám, akkor hiányolnám a másikat és ilyen esetben nem biztos, hogy van annak értelme, hogy egymás után elvégzem mindkettőt, hiszen nem tudnám őket összekapcsolni és előbb-utóbb választanom kellene, ha elérek a munkavállaláshoz...
2017. aug. 22. 11:35
 4/9 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok:

ha akarnám összetudnám kötni a 3 szakmámat

hobbi szinten játékfejlesztéssel foglalkozom, de jobb szétosztani a feladatokat :)

2017. aug. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2 van. Az elso (femipar) apam utan, mert meg fiatal voltam, es dontottek helyettem. A masodik meg azert, mert az elsot mar akkor utaltam, es mert a masodik kozelebb allt a szivemhez (egyebkent szinten csaladi tradiciot kovetve, nyomdaipar).
2017. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első diplomámat kölekedésmérnökként szereztem, most pénzügyen vagyok végzős. A mérnöki diplomát a szüleim eröltették, de én nem szerettem ezért kezdtem el egy másik szakot, de itt sem igazán érzem jól magam. Van egy ápolói okj-m amit szerettem csinálni, lehet hogy elkezdem az orvosit mert abban a szakmában eltudom képzelni magam a jövőben.
2017. aug. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Végzettségem védőnő, de konyhalányként dolgozok.


Miért? Mert a diplomámmal is 120 körül keresek, de a konyhalánykodást legalább imádom csinálni :)

2017. aug. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mérnök vagyok, ebben is dolgozok, viszont a későbbiekben, ha éppen lesz néhány nagyon ráérős évem és kiforrott tervem, akkor szeretnék a vendéglátás rejtelmeivel is megismerkedni. Nem titkolt szándékom, hogy 45-50 éves koromban éles váltással saját vállalkozást szeretnék ilyen területen indítani és ha úgy látom, hogy működik, akkor teljesen elhagynám a műszaki pályát.

A cél egy nyugis, biztonságos környezet kialakítása, amiből megélhetek nyugdíjas koromban is és bele sem kell halnom a munkába.

Nem tartom összeférhetetlennek, mert mindkét pályát szeretem és mindkettővel van/lesz célom. Szeretem, hogy sikeres vagyok a műszaki pályán, de nem akarok ebben megöregedni. Szeretnék vendéglátással foglalkozó (mondjuk egy kis panziót nyitni), de ehhez kiforrott terv, jó ötletek és szerintem rengeteg tudás kell, hogy jól működjön. Ehhez jelen pillanat sem ötlet, sem tőke... :) Meg kell érnem, fel kell nőnöm a feladathoz, így az életem második felére halasztanám. :)

2017. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
Nekem az egyik diplomám természettudományi, a másik nyelvszak. A nyelvet félbehagytam a másik miatt, azonban nem találtam vele munkát, mert mindenhol 3-5 év tapasztalatot vagy phd-t kértek, így befejeztem a nyelvszakot, amivel azonnal találtam munkát. Nekem ez fontos volt, mert sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy a szüleim eltartanak amíg még nincs munkám, az egyetem alatt is végig dolgoztam. Így maradt a nyelv, de nem kizárt hogy ha a jövőben lesz rá lehetőségem, a másikkal is foglalkozok majd.
2017. aug. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!