Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vézett közgazdászok hol...

Vézett közgazdászok hol helyezkedtetek el? Akiknek ilyen diplomája van, azok hol kerestek állást, mert jó lenne már az egyetem után dolgozni. Egyszerre a diploma osztó után szeretnék elhelyezkedni.

Figyelt kérdés

Idén nyáron végzek a közgáz egyetemen pénzügy főszakirányos diplomával. Sajnos nem tudom, hogy hol szeretnék dolgozni. Persze voltam gyakorlaton egy állami cégnél és egy magán cégnél is. De valahogy egyik sem tetszett.

Mit javasoltok?

Csak komolyak!!!


2010. máj. 25. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Munkát általában nem azért végzünk, mert tetszik (kivéve, akinek az a hobbija), hanem azért, mert különben éhen döglünk.

Szerintem akkor jársz jól, ha ezt belátod, és nem azt nézed, hogy mi tetszik meg mi nem, hanem azt, hogy egyáltalán felvesznek-e valahova. A jogász és a tanári szakmákhoz hasonlóan közgazdászból is Dunát lehet rekeszteni, úgyhogy nem nagyon válogathatsz.

2010. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Általában a pályakezdők az első évben a diploma megszerzése után még megengedhetik maguknak, hogy a legjobb állásokra pályázzanak. Utána, ha még mindig nincs semmi, akkor kell alábbadni. Ez tapasztalat. Én és még nagyok sok közgazdász évfolyamtársam így jártunk. Hosszú hónapok után már a tesco-s pénztárosi állásokra is jelentkeztünk.


A mai napig nem tudtam tisztességes közgazdász állásban elhelyezkedni, de legalább már odáig eljutottam, hogy irodai állásom van.


Pályázhatod pl. a pénzügyi elemző, kontrolleri állásokat, önkormányzatoknál és egyéb szerveknél a gazdasági végzettséget igénylő meghirdetett állásokat...stb

Végülis közgazdász végzettséggel bárhová elhelyezkedhetsz. A legfontosabb az angol nyelv ismerete. Ha az nincs, kitörölheted a fenekedet a diplomával, valamint nagyon jól fel kell készülni az állásinterjúkra és azt szeretik, ha határozott és magabiztos vagy, valamint nagyon tájékozott.

2010. máj. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!