Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más családoknál is arról szól...

Más családoknál is arról szól a nyaralás, hogy fekszenek meg tévéznek a szálláson?

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy-két évben ha elmentünk nyaralni az nagyjából arról szólt,hogy apa meg anya a szálláson elvoltak,én meg szétuntam magamat. Ha mondjuk egy hétre mentünk,akkor abból 4-5 napot a szálláson töltöttünk és csak 1 vagy 2 nap volt strandolás. De a strandolás is olyan hogy jól van itt voltunk 3 órát ennyi elég volt,menjünk vissza feküdni. És jövőhéten megint megyünk elvileg "nyaralni",de nincs kedvem,viszont a szüleim ragaszkodnak hozzá hogy én is menjek. De én nem értem,hogy mi értelme elmenni azért egy helyre,hogyha ugyanazt csinálod otthon is. Én a nyaralástól élményeket várnék,nem pedig hogy a szálláson nézzem a tévét vagy ilyesmi,mert azt otthon is tudom.

Más családoknál is arról szól a nyaralás,hogy fekszenek meg tévéznek a szálláson?


2017. aug. 26. 08:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy a szüleid éppen erre vágynak a munkában való hajtás után, vagy egyszerűen nekik ez az ideális. Járj utána hova mentek, neked nem muszáj velük maradnod, fedezd fel egyedül a környéket, annak is megvan a maga hangulata. Hátha ők is kedvet kapnak majd hozzá, hogy veled tartsanak egy-egy sétára. Ha nagyon zavar, beszéld meg velük.
2017. aug. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Már most tudod, hogy hiva mentek, ha nem kérdezz rá, kuakidj a beten mik a lehetőségek, és kérj kikérőt.....

Azért én a folyamatos strandolásnál, meg az agyban fekvős tévézős program is jobb.....

2017. aug. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk szerencsére nem, bár úgy vettem észre, hogy azért néha kell egy kicsit akaratoskodnom, hogy kimozduljunk a szálláshelyről. Nem szoktam emiatt vitába folyni velük, de én is úgy gondolom, hogy az ember nem azért megy el egy szép helyre nyaralni, hogy dögöljön az ágyon a TV előtt. Én idén 2 nyaraláson vettem részt a szüleimmel. Mindkét nyaralás egy hetes volt, és volt 1-2 nap, amikor szinte mi sem csináltunk semmit, de azért egy pár nevezetességet, látnivalót megtekintettünk. Esetleg próbáld meg óvatosan beszervezni magadat más rokonokhoz, ha engedik, hátha nekik többről szól a nyaralás, mint a szüleidnek. Én ezt tudom neked javasolni. :) 16/L
2017. aug. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Jaj, nálunk meg az ellenkezője van! Amíg kicsik voltunk a tesóimmal, minden évben hegyek között nyaraltunk (Szlovénia, Magas-Tátra, osztrák Alpok stb), akkor állandóan túráztunk. Mostanában meg olyan nyaralásaink vannak, hogy reggel fürdünk egyet, aztán várost nézünk, aztán este újra egy kis csobbanás. Na de ez rajtad nem segít.

Megértem, hogy unatkozol. Ahogy írták előttem is: készülj fel rá, keresd meg, mik a nevezetességek, látnivalók a környéken, majd menj és fedezd fel őket. Hívd el reggel a szüleidet, ha nem mennek veled, este mesélj pár szót arról, miket láttál, milyen jó is volt, hátha kedvet kapnak ők is. Többet nem tehetsz. Merre mentek amúgy? 15/F

2017. aug. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is a másik véglet van.

Inkább kicsit olcsóbb szállásra szoktunk menni, ahol mondjuk nincs wellnessrészleg, meg svédasztalos reggeli, hanem csak egy panzió. De szinte mindent megnézünk a környéken, ha kell, akkor a 24. templomot, meg a 31. szobrot is, kis túlzással :D

Milyen típusú szállásra mentek? Csak azért, mert ha panzióba, akkor gyakorlatilag ugyan ott vagytok, mintha otthon lennétek, csak utaztatok érte x kilométert. Ti mosogattok, főztök/boltból vesztek kaját, nincs wellness.

Ha a környéken nézelődnétek, akkor jó lenne, de így gyakorlatilag fizettek, hogy tv-t nézzetek. Meg takarítanotok nem kell. De talán ennyi az extra.

Ha szálloda szerűségbe mentek, akkor az annyival jobb, hogy étkezések után nem kell nektek mosogatni, meg van wellness, de ha azt se használjátok ki, akkor meg nincs értelme az egésznek.

2017. aug. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
9%
nemnemnemnem. Ne nézegess programok után,ezt így mondd el a szuleidnek,ahogy ide leírtad,biztos hogy hatással lesz rájuk. Annak semmi értelme hogy egyedul elmenj valamit csinalni mert rz a dog azert megis a csaladrol szol,meg ha ezt csak is te veszed figyelembe
2017. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Itthon sincs TV, nem nézzük. Szóval ha van is a szálláson, be se kapcsoljuk...
2017. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

Én már pár éve passzolom a családi nyaralást, mert nálunk is hasonló az eset, csak mi mindig tengerpartra mentünk, majdnem mindig ugyan oda és a szüleimnek az volt a program, hogy reggel 9-kor lementünk mindennel együtt a strandra és estefelé feljöttünk, vagy ha közel volt a szállás a cuccot lent hagytuk és felmentünk ebédelni, majd vissza. Este meg vagy adtak pénzt, hogy vacsizzunk (míg ők tévéznek, pihennek) vagy netalán véletlen együtt mentünk vacsorázni. Ők inkább a tömeget nem bírják.


Én is élményeket várok az utazáshoz, utolsó alkalommal fakultatív programokra fizettem be és összebarátkoztam, külföldiekkel, magyarokkal egyaránt. Ha külföldre mentek ismerkedj előtte neten a helyiekkel, de akár itthon is lehet (Couschsurfingen van csak tali opció, de akár Tinder és társai is) ebből ki lehet indulni. Nyilván ők is megértik, ha felhozod, hogy ilyesmit szeretnél, kicsit pörögni stb.

Vagy hozd fel szüleidnek, hogy esetleg (ha mást nem legközelebb) egy barátodat is vigyétek el és ti ellesztek, amíg ők pihennek, ahogy nekik jól esik.

2017. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem, más családok nem mennek nyaralni.
2017. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen korú vagy, - pedig ez fontos abból a szempontból, hogy most értelmetlenül sül-e el, amit írok, vagy sem.

Ha a korod engedi, tedd azt, hogy viszel magaddal biciklit, de ha nincs, elég egy jó túrabakancs, sportcipő és megfelelő ruházat. Számos olyan alkalmazás tölthető le az internezről, amelyek hatékonyan tudnak támogatni a tájékozódásban, így nincs okod félni attól, hogy komolyabban eltévedsz. Túrázz, - amig a szüleid a szálláson hemperegnek! Ilyen egyszerű!

Gyerekként egy kicsit bonyolultabb a helyzet, de ekkor meg próbálj meg felszerelkezni valami eszközzel, amit wifi - vagy mobil internet - hathatós segítségével masszírozhatsz, - ekkor játékokkal és hasonlókkal tudod lekötni magad, de a lényeg, hogy nem unatkozol!

Persze az igazi az lenne számodra, ha nem a négy fal között "nyaralnál"! Ha testvéred is van, akkor sakk, kártya, pinpong, tollas, lengőteke, környékbeli csavargás, az aktuális helyiség felfedezése, látnivalók felkeresése lehet a megoldás.

2017. aug. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!