Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek melyik név tetszik jobban?

Nektek melyik név tetszik jobban?

Figyelt kérdés
Szibill(a), Lukrécia vagy Amber? Ti melyiket adnátok?

2017. aug. 26. 13:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szibill(a) kicsit idegen hangzású, nekem jobban tetszik nála a Szidónia és a Szimonetta. Nem tudom, magyar gyereknek valahogy nem nagyon tudnám elképzelni. (Nem tudom, kinek lesz a név.) Ja meg nekem ez kicsit ilyen hidegesebb név is, meg olyan titokzatos/ olyan hűvös titokzatosság, meg távolságtartás; nagyon kevés olyan embert tudnék elképzelni, vagy bármilyen élőlényt, akihez ez tényleg passzolna. De a Harry Potterben a jóslástan-tanárnak pont passzol, neki az jó, de a való életben nem annyira tudnám elképzelni ezt a nevet. Maximum külföldön, de nem tudnék elképzelni ott se nagyon olyan valós/ valódi / való életben előforduló személyiséget, akihez ez úgy igazán passzolhatna.


Lukrécia magyarosan így ahogy írva van kiejtve, hát nem tudom, ez is kicsit ilyen hűvös meg titokzatos nekem, nem jó értelemben. Meg kicsit olyan előkelős hangzású is, amilyen neveket én nem annyira szeretek, meg amúgy a Frakk a macskák rémében az egyik cica jut még róla eszembe. Őt amúgy kedvelem:) Nemtom, nekem ez ilyen túl "direktbe csillogós" név, hogyha embernek nézem. Nem annyira jó szerintem. Meg az u-betűk a nevekben nem nagyon illenek a többi magánhangzóhoz valamiért számomra. Lákrisa meg külföldön tök jó, de nem a legszebb név, de jó név.


Amber (Ezt remélem, émbörnek kiejtve gondolod, mert úgy amúgy gyönyörű. Magyar embernek meg így kiejtve, hogy Amber, ahogy írom, úgy fura,nem annyira jó. De az Amber mint Émbör, az nagyon tetszik úgy ahogy kell, külföldiesen kiejtve.

2017. aug. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Egyiket sem adnám. Gondolj bele hogy fogjak becezni szegeny gyereket? Szibi, Lukri vagy Ambi?
2017. aug. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a Szibilla tetszik, de a-val a végén. A másik kettő nem tetszik.
2017. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!