Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lehet baj az embereknek...

Miért lehet baj az embereknek az, hogy érdeklődöm egy másik kultúra iránt?

Figyelt kérdés
A lényeg több ismerősöm is megszólt, hogy miért akarok eljutni oda, minek tanulom a nyelvét, hiszen úgy se leszek soha sem tagja az ottani közösségnek. Miért fájhat nekik ez ennyire. Megérteném ha minden mondatom ezzel kapcsolatos lenne, de szinte alig van erről téma felhozva. Mi késztetheti őket arra, hogy lehúzzanak? Később szeretnék ezzel többet foglalkozni, akkor legjobban fogom hallgatni ezt. Persze, lehet keresni más ismerősöket, de az nem könnyű. Nem is fogalalkoznék vele ha nem hallgatnám hetente. Valamint azzal érvelnek, hogy most ezt csak divat szeretni. És ha az? Én nem abból teszem csak ezt nem fogják fel.

2017. szept. 1. 03:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Tudod a kisemberek lehúzzák a másikat, a sikeresek pedig támogatják. Eszerint válogasd meg az embereket magad körül, hogy te melyik akarsz lenni.
2017. szept. 1. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól, hol van az az "oda".

Nagy korodban Japán elérhető, ám ha a dogonok, vagy a lembák nyelvét tanulod, kétségesebb.

2017. szept. 1. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
60%

De miért érdekel a klingon kultúra, amikor az csak kitalált népség !!


Fogd fel kérdező!


KLINGONOK NEM LÉTEZNEK!

2017. szept. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem biztos, hogy lehúznak, lehet, hogy csak reálisan gondolkoznak
2017. szept. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden népet lehet szeretni, ha megismered a kultúrájukat. Az csak jó dolog. Legyél nyitott. Ne foglalkozz a többiekkel. Minél több nemzet kultúráját ismered meg, annál jobban szeretni fogod a világot.
2017. szept. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Melyik kultúra? Könnyebb lenne válaszolni, ha leírnád.
2017. szept. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Rejtelyesen fogalmazol, szerintem az arabok erdekelnek, nem? Hat manapsag, ha egy atlagember meghallja, hogy "arab", akkor hidegrazast kap... Ez csak egy tipp.
2017. szept. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Fogadni mernék, hogy japán, igazi idegesítő közhely lett japánért betegesen rajongani az elmùlt 8-10 évben.
2017. szept. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is japán. Már én is szégyellem felvállalni, hogy érdeklődöm a kultúrájuk és a nyelv iránt a sok divatboozi miatt. Ez a "már te is kezded?" Nem, nem csak most kezdem, én már vagy 20 kezdtem el... Emlékszem, hogy mindenki állandóan gúnyolódott, mert a kedvenc országom Japán volt. Aztán 10 évvel később az osztály több mint fele japánul tanult és jajj de cukcsi ez az ásziai kultúra...
2017. szept. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Tuti sok magat meg animet neztel es belefuggtel japanba. Az ismeroseid meg latjak, hogy mennyire ertelmetlen az a foku fugges amit kivalt beloled es probalnak beled ertelmet verni.


Nem az erdeklodes a baj, hanem ha ez az eleted kozponti eleme, elsodleges ambicioja. Attol, hogy tetszik egy kultura es sok idot meg energiat beleolsz a megismeresebe nem biztos, hogy hasznos tagja leszel annak a kozossegnek ha netan kijutsz.

2017. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!