Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire "szégyen"...

Szerintetek mennyire "szégyen" hogy félvér vagyok, de alig ismerem a másik kultúrát, nem beszélem a nyelvet?

Figyelt kérdés

Kissé szégyellem és rossz érzés, hogy kevésbé vagyok tájékozott mint egy-egy magyar. Sokan kérdeznek az életemről, de tulajdonképpen a kinézetemen és pár dolgon kívül nem sokban különbözöm az átlagmagyartól.

Vannak, akik csak a származásom miatt akarnak megismerni, érdekli őket a kultúra, nyelvet akarnak tanulni, ők értetlenkednek hogy hogyhogy nem tudom, a helyemben ők mit csinálnának, miért nem tanulok, költözök ki.

Csak rövid ideig laktam kint, a szüleim külön élnek. Nyilván szívesebben lennék kétnyelvű és szívesebben nőttem volna ott fel, de kicsi voltam, nem én döntöttem, majd pedig itt végeztem az iskoláimmal.

Tanulgattam a nyelvet de nem jutottam sokáig mert mindig volt más fontos dolog, más nyelvek amik az iskolához/munkához fontosabbak.

A kiköltözésre gondoltam, de szerintem nem oda mennék kevés nyelvtudással, inkább angol nyelvterületre.



2013. okt. 22. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szégyen.
2013. okt. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem szégyen, hiszen (ha jól értem) a másik nyelvű szülöd nem veletek élt, emiatt nem is igazán volt rá több lehetöséged, hogy megtanuld ezt a nyelvet perfektül, mint egy nyelvű szülők gyermekeinek.

Egyébként megkérdezhetem, hogy mi is lenne ez a nyelv?

2013. okt. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Japán. Mivel eléggé divatba jött sokan csak emiatt akarnak megismerni, de nem nézek animét, nem hallgatok jrockot. A kaját szeretem. :)

Bár ha ismerném a kultúrát, akkor sem igazán szeretnék olyanokat, akik csak emiatt barátkoznak velem, azokat a pasikat is kerülöm, akiknek csak egy egzotikus csaj vagyok.

2013. okt. 23. 00:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se szégyen! Szívesen lennék én is félig japán. :3
2013. okt. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szégyen, a te dolgod hogy törődsz-e vele vagy sem.
2013. okt. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért szégyen? Elvileg én is csak félig vagyok magyar, mégsem ismerem a másik népnek még a nyelvét sem. De nem zavar, nem tartom cikinek, meg semmi. Magyarnak tartom magam.

Úgy vagyok vele, hogy mindenki az, aminek vallja magát. Te ebben a környezetben nőttél fel, ez a kultúra a sajátod, ez az anyanyelved.

2013. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fiú vagy vagy lány? Hány éves?
2013. okt. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lány, mondjuk már annyira nem mondanám magam "lány"-nak, közelebb vagyok a 30-hoz, mint a 20-hoz.
2013. okt. 30. 21:37
 9/11 anonim válasza:

Akkor lehetnél szomorú, ha mnég lány lennél


Ami a másik kultúrát illeti, soha nem késő felfedezni.

A szüleid tehettek volna érte többet, de mint írod, nem úgy alakult. Sok külföldön élő magyar származású ember fiatal, vagy kevésbé fiatal, egyszer csak felfedezi magában a magyart, és hazajár nyelvet tanulni és a magyar gyökereit megkeresni, ápolni. Te is megteheted ezt, bár Japán messze van, de biztos, hogy vannak ott rokonaid, és örülnének neked, ha bejelentkeznél náluk. Nyelvet meg itt, Magyarországon is tanulhatsz. Menj fel a netre és keress rá a japán nyel tanulása Magyarországon szövegre a Google-ban.

2014. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia én is japám-magyar félvér vagyok. Itt szulettem de kint nottem fel :)

En boldog vagyok h mindket kultura tulajdonosa vagyok :) Igaz sokat felejtttem japanbol, es nekem is vannak olyan problemaim mint neked, de ettol fuggetlenul es szeretem es nem szegyenlem a felversegem, (bar hasonlithatnek jobban a japan anyumra :P)

Ha szeretnel beszelgetni=megismerni nyugodtan irhatsz :)

2014. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!