Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki segítsen, nem bírom...

Valaki segítsen, nem bírom már, a szüleim nem engedik hogy elköltözzek? 21 vagyok.

Figyelt kérdés

Kivettem egy szobát Pesten, az albérlet másik szobájában egy család lakik. A szüleim, főleg anyám teljesen ki van akadva, hogy biztos cigányok, alpáriak, kirabolnak, megerőszakolnak stb. Mikor egy teljesen normális korrekt kis garzon, normális a család is. A bejárat mellett van közvetlenül a szobám, tehát alig érintkeznék velük. Csak a fürdőszobát használnánk közösen, a konyhát nem használnám. Egyébként is kb. aludni járnék oda. Hogyan értessem meg velük hogy normális a hely?

Az a bajuk, hogy nem fiatalokkal lakok, de megmondtam hogy nem leszek SOKAT OTT, de nem fogják fel, hogy az embernek nem kötelező barátkoznia azzal aki a lakótársa, mert még nem laktak így soha. El se tudnak képzelni egy ilyen szituációt, mert vidéken élnek, éltek mindig kertesházban. Mit csináljak?


2017. szept. 6. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Pakolj és költözz. 21 éves vagy, csak akkor tarthatnak vissza, ha hagyod, szóval az egész kizárólag rajtad áll.


Ha pedig megsértődnek, ne foglalkozz velük. Amikor hisztiznek rajta, tedd le a telefont/menj el (minden alkalommal nyomatékosítva, hogy nincs beleszólásuk, nem vagy hajlandó ezt hallgatni, akkor keressenek, ha képesek normálisan beszélni és viselkedni veled), hidd el majd megbékélnek idővel, főleg ha látják, hogy már ott vagy X ideje és még mindig élsz.. Ha meg nem, akkor egy ilyen lehúzó, manipulatív, zsaroló családért nem kár. Felnőtt ember vagy, viselkedj is annak megfelelően.

2017. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy nem engedik, azt csinalsz amit akarsz felnott ember vagy, velemenyuk az lehet azt viszont le kell szarni.
2017. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Eltekintve a szülők problémájától, én pl albérletbe sem mennék még 300 ezres fizetés mellett sem. Felesleges, csak az gazdagodik meg aki kiadja a lakásokat, az meg hogy idegen emberekkel élni egy fedél alatt külön univerzum, még egy nyaralás alatt sem lakunk 1 szobában másokkal.


Lehet én is régimódi vagyok, de a végzettségemből adódóan olyan mindegy hogy Pestre megyek vagy itt Miskolcon dolgozok, az a 20-30e ft többlet kereset, nem éri meg, mert ott elkölteném BKK-ra meg f***m tudja még mire.

25F

2017. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!