Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kifejtenétek ezt a kérdést?...

Kifejtenétek ezt a kérdést? Bővebben lent?

Figyelt kérdés
Gyakran hallani idősebb korosztályoktól, hogy a mai fiatalok ilyen rosszak, olyan rosszak... sok negatív jelzővel illetnek minket, pedig nem mindenki olyan rossz, szerintem. Mondj valami pozitívumot a mai fiatalokról, a mondjuk 40 évvel ezelőtti fiatalokkal szemben!
2017. szept. 12. 15:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal hogy én szintén a mai generáció közé tartozom 20 évesként. Tehát nem láttam/tapasztaltam mi volt 30-40 éve. Ellenben beszélgettem sokat harminc végi, és kora negyvenes korosztállyal, akik tudtak mesélni a 80-as, 90-es évekről. Semmiben pozitívumot nem tudnék mondani a hallottak és a ma látottak összehasonlítása során.


Ugyan azok a hülyeségek voltak jellemzőek az akkori generációkra és a mostaniakra is. Akkor is tömegesen voltak idióta divathóbortok, akkor is voltak az iskolákban "menő macsó" tuskók és buta p*csák. Csak ez moderálva volt fenntről, hisz szoci korszak, meg egypárt meg és a többi. De már akkor is volt olyan hogy szünetben a kék iskolaköpenyt gigombolták és kivillant hogy kinek milyen Bécsből hozott ruhája volt. Ami a határon túlról jött, az volt a nagy szám, a trendi, a menő. Kb mint ma az a nyomorult alma logó a telefonon.

Már akkor is "fa[sz]acsávó" volt akinek volt MZ TS vagy Simson motorja, és a falu lányainak a fele az övé volt.

Max tényleg azért tűnhet utólag "szigorúbbnak" meg "fegyelmezettebbnek" az a korszak és a benne élt ifjúság, mert ott a csendőr simán bevitt egy 4 fős részeg társaságot ha az utcán este 9-kor énekelve vonultak. De nyilván kijátszották már akkor is ezeket a dolgokat. Az akkori egyetemisták is ugyan úgy mocsárrészegre itták magukat, az akkori tinik is bagóztak, semmi nem változott, csak a körítés.


Talán annyit tudok kiemelni, ami már megint "bezzeg régen" szövegnek hangzik, hogy akkor baromira rá voltál kényszerítve hogy megtanuljál kommunikálni, különben nem tudtál mást csinálni. A számítógép ritkaság volt a 90-es évek közepéig/végéig, szóval nem tudtál egy gyerekkort Call of Dutyval meg CS:Go-val eltölteni. Ha nem otthon akartál tespedni, akkor kimentél a haverokkal valahová. Ha meg még is egyedül voltál, akkor olvastál, barangoltál, de valahogy mégis gazdagodtál élménnyel.


Pozitívum? Még azt se tudom mondani hogy tudnák használni az informatikai dolgokat. A facebook, meg google kereső nem informatikai piacképes tudás. Ha minden mai fiatal tudná tökéletesen használni az Excelt, a World-öt, és tudna programozni, annak lenne piacképes haszna. Az hogy meg tud adni egy emailt regiszrációkor, meg el tud tájékozódni egy fb oldal felületén az nem piacképes tudás. Bár sokan még a beállításoknál is elvesznek, hogy pl hogyan kell értesítéseket kikapcsolni egy poszt alatt.


Nem kezelem "letűnt aranykorként" a szoci korszakot, mert millió vétke, hibája és kártékony hatása volt, és nem is félisteneket nevelt ki magából az a korszak. Viszont voltak olyan vonásai, amik ma már elvesztek, és hiányoznak.

Persze, ha a mai technika és társadalmi rendszer rendelkezésre állt volna már akkor, ugyan így festett volna az akkori fiatalság is. És fordítva is, ha nincs rendszerváltás, és még mindig a keleti blokkban élnénk, akkor jobban hasonlítana a kádári világra a mai fiatalság.

2017. szept. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!