Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kifejtenétek nekem ezt a kérdést?

Kifejtenétek nekem ezt a kérdést?

Figyelt kérdés
Ha egy szubkultúra vagy kisebbség néhány tagja a figyelem központjába kerül, akkor meghatározhatják, hogy mások mit fognak gondolni, arról a csoportról, ahova ők is tartoznak. Innen jön a kérdés. Te milyen gyorsan alkotsz véleményt egyes emberekről, bőrszín, vallás, szexuális orientáció, identitás alapján?
2016. okt. 15. 16:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez eléggé összetett kérdés... egyes emberek felett próbálok nem gyorsan ítélkezni, de az ember úgy működik, hogy első látásra ítél aszerint, hogy szimpatikus-e az illető, vagy sem, és itt a külső dönt. Persze ez nem azt jelenti, hogy az illető innentől el van kaszálva, mert az első benyomást felül lehet írni, és ez általában felül is íródik.

Csoport felett ítélkezni már más...

Nem szép dolog, de például egy muzulmánt a vallása miatt sohasem fogok igazán tisztelni, mert azt a vallást úgy ahogy van elítélem. Alapból nem vagyok a vallásokért oda, de az előbb említett egy igen agresszív és primitív fajta.

Aztán a bőrszín is meghatározó. A fekete emberek pl inkább fizikálisan fejlettek, szellemi szinten kevésbé kreatívak. Ezt a szót pont azért használom, mert tudom, hogy vannak tanult feketék, de nem véletlen, hogy nagy tudóst vagy feltalálót nem tudunk mondani egyet sem. Az afrikaiak sem véletlenül élnek mai napig törzsi szinten.


Mindezen példák ellenére én toleráns vagyok, de egyben nem vagyok mentes az előítéletektől. szóval egy átlagos ember. :)

2016. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!