Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hozzányúlnátok a megtakarításh...

Hozzányúlnátok a megtakarításhoz ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Elterveztem, hogy veszek egy kabátot végre a fizetésemből, ki is néztem, de végül nem vettem meg.

Közbejött egy váratlan kiadás, sajnos önhibámon kívül, és elvitte a kabát árát.

Legközelebb csak e hó 30-án kapok fizetést.

Van egy kis összegű megtakarításom (580 ezer Ft), amihez még gyűjteni szeretnék, mert így nem lesz belőlem semmi. Ha abból elvennék 20 ezret, meg tudnám venni a kabátot, aztán köv hónapban meg visszatenném.

De akkor megint kevesebb lesz, ahelyett, hogy gyarapodna, és lenne ugyan kabátom, de lelkifurdalásom is.


2017. szept. 12. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés, hogy szükséged van a kabátra, vagy csak divatból vennéd meg?


Ha szükséged van rá, mert nincs másik, akkor nem kérdés. Kell venni egyet.


Amennyiben csak azért vennéd meg, hogy ne unatkozzon a többi kabát a gardróbban, akkor kár lenne...

2017. szept. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem elpiáltad , akkor miért van szorongás , azért mert fogy meg költöd ? Azért van . Ha spúr vagy kérdezd meg a boltban elteszik e fizetésig , de ha nem és elfogy a méret akkor koppanás van .
2017. szept. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem költök ruhára, ezért biztosan nem venném meg amíg le nem rohad rólam. De ez én vagyok, nem tartom fontosnak az öltözködést. A legutóbbi kabátom is volt vagy hat éves mire befogtam munkásnak, helyette pedig vettem egy másikat 2400 forintért akciósan. Szóval ha nincs rá nagy szükséged akkor ne vedd meg.
2017. szept. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én úgy szoktam vásárolni, hogy ha kell valami megveszem, de ha túlfutom a havi keretet, akkor a félrerakott pénzhez csak akkor nyúlok, ha az a valami nagyon kell

ha ráér a következő fizuig akkor ne vedd meg most

2017. szept. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!