Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti ezt nem vettétek észre a...

Ti ezt nem vettétek észre a külföldön élő ismerőseiteknél?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, és rengeteg középiskolás osztálytársam/ismerősöm érettségi vagy egyetem után kiment küldölre, legtöbben Londonba, vagy Németországba. Elég szomorú, keserű sorsú gyerekkoruk volt, kevés baráttal. Mióta kint élnek, rendesen öröm nézni a képeiket, mert sugárzik belőlük a boldogság, és akik körül veszik őket, rajtuk is látszik, hogy őszinte minden egyes mozdulatuk. Sokan kint végeztek fősulit, vagy semmit, de mégis van állásuk, mégha csak egy pultban állnak és kávét szolgálnak fel, de akkoris sokkal boldogabbak, mint én az orvosi diplomámmal. Ezalatt az idő alatt én kevés jószándékú emberrel találkoztam, csak a piszkálás megy. Beszéltem 1-2 ismerőssel, az egyik azért ment Londonba, hogy összegyűjtse egy autó árát, de kint ragadt :) A másik, aztmondta haza sem jön, mert mihelyst beteszi a lábát az országba, elkapja a mélydepresszió... Ti is látjátok az ilyen ismerőseiteken, hogy valóban boldogok, és nemcsak egy kép erejéig?
2017. szept. 17. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Az csak kép. A közönségnek szól. Nem igazi.

Tudom. Éltem kint. Párom most is kint dolgozik. A tesvérem is kint él. Nem boldogok.

Az a kevés öröm van az életükban, amit a fotón mutatnak. Igaz, hogy kint van miből tervezni, gondolkodni, de az ottani emberenek más a mentalitásuk. Nehéz rendesen beilleszkedni. Idegennek érzik magukat évek mulva is.

Azért depisek mikor haza jönnek, mert a régebbi magyarország naradt meg bennük, de 1-2-3 év alatt is vannak változások itthon. Nem esik jól látni nekik, hogy ott sem jó és itt sem az igazi, mert nem olyan mint amikor itt hagyták.

2017. szept. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetnének köztük, akik tényleg boldogok?

Én is kint élek, jól érzem magam, nem mennék haza (mondjuk nekem nincs Fb-m, így nem látja/tudja senki)

2017. szept. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, FB-ből nem kell kiindulni, mindenki csak a szépet, s jót mutatja, de biztos sok olyan ember is van aki tényleg boldogabb kint. Tény, ami tény sok a szurkálódás itthon és rosszindulat.
2017. szept. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ne nézegesd, totál értelmetlen. Régen is megvoltunk nélküle. Van egy app, amivel letilthatod a hírfolyamot, de messenger megy.
2017. szept. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
? miért tiltanám le? engem érdekel mi történik a régi ismerőseimmel, gyerekkori barátaimmal. nem rosszindulatból, hanem mert jó látni h így alakult az életük... egyébként biztos vannak rosszabb időszakaik, de azért nemhiszem h ennyi program, ekkora társaság, utazás stb, amiben élnek képmutatás lenne :)
2017. szept. 17. 17:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen is és olyan is. Van olyan ismerősöm, akinek kinn nagyon jól megy és boldog és van, aki alig várja, hogy végre hazaköltözhessen. Én meg kinn és itthon is jól elvoltam mindig. Ember függő, nem lehet általánosítani, főleg nem facebook képek alapján.
2017. szept. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
fAszbukra bármit kitolhat, általában az csak egy nagy kirakat, hazugság, aztán az élete alatt ömlik a szAr, egyedül van, egy vacak albérletben él 6 ismeretlennel. ott sincs kolbászból a kerítés.
2017. szept. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sunshinedoll ***** válasza:

Egy ismerősöm Írországban dolgozott egy évet, majd Norvégiában egy évet. Norvégiában egy highstreet ruhaboltban volt árufeltöltő, meg bárban is dolgozott pultosként. Sikerült annyit összegyűjtenie, hogy itthon ki tudja fizetni a mesterképzését gondtalanul (2 év), ez mellett meg kisebb lakást is tud venni magának. Ezért is ment ki dolgozni, hogy megkeresse a tandíjára való pénzt.

Pár hete, hónapja már itthon van és azt mondja, majd' megőrül. Képtelen beilleszkedni. Nem bírja az emberek pesszimizmusát, a folyamatos panaszkodást, a fölösleges kínlódást, meg drámázást, már azt fontolgatja, sz-rik bele a suliba, és visszamegy, mert nem bírja a közeget itthon.


De olyan ismerősöm is volt, aki kiment a férjével Angliába, szült is ott egy gyereket, mindkettő kidolgozta a belét is, egyébként, de annyira honvágyas volt, hogy addig kapálózott a férjénél, míg csak hazajöttek.

Szóval szerintem emberfüggő, ki mennyire vágyik haza.

2017. szept. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én Svácjban dolgozok (Läderachnál), és sokkal boldogabb vagyok.


Otthon szar volt minden, kezdve a családommal, itt viszont nyugalom van.

A párommal nem bántjuk egymást, dolgozunk, utazgatunk, élünk és élni hagyunk :)

2017. szept. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!