Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az ember "élesben" tanulja meg igazán az idegen nyelvet? Tehát külföldön. Akinek egy szimpla nyelvtanfolyamon sem megy, az hogy tudná megtanulni odakint?

Figyelt kérdés
2017. júl. 22. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

mert rá vagy kényszerítve. egy tanfolyamon meg nem, mert ha nagyon nem megy, akkor majd a tanár elmondja a nyelveden. ott nincs ilyen. addig fogtok a partnereddel próbálkozni, akár kézzel-lábbal mutogatva, ameddig meg nem értitek, mit akar a másik, és ez majd előbb-utóbb kiforrja magát.


nyilván aki egy tanfolyamon vagy máshol már tud alapokat, az nem hátrány, de szerintem azoknak is több év, mire megtanulják rendesen használni. ez mind a képességeiktől, nyelvérzéktől függ.

2017. júl. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jah, és azok is ezt mondják, akik úgy vélik itthon, hogy ők egészen jól tudnak beszélni is, megértetik egymást, hogy mikor kimennek, legtöbbször alig értik, és sokat kell még ahhoz is tanulniuk, hogy azt megszokják. szóval igen, élesben lehet csak elsajátítani megfelelően.
2017. júl. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én pl tanultam angolt iskolában 10 évig emelt óraszámban, mindig 5-ös voltam, jól ment. Most 2 éve egy multinál dolgozok és nagyon sokat kell angolul beszélnem/írnom külföldiekkel,és ég és föld a kettő, 2 év alatt többet tanultam itt mint 10 év alatt a suliban.
2017. júl. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert ott muszáj beszélni, használni, gyakorolni. Ott valóban hallod az igazi kifejezéseket, hogy mit, hogyan mondanak. A nyelvtanfolyam ehhez képest nagyon steril. Persze kell alapnak, hogy meglegyenek a nyelvtani alapok. De utána tényleg az a jó, ha az adott nyelvi közegben vagy.

Nekem a perfektül beszélő ismerősöm kiment külföldi munkára és egy hónapig csak kamillázott, hogy ezek meg milyen nyelven beszélnek :D

2017. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy,hogy külföldön nincs más választása, és meglepődnél hogy ez mennyire ösztönzően tud hatni az emberekre:)
2017. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!